فرماندار شهرستان رشت با اشاره به پروژه های بهره برداری شده در چهارمین روز از دهه فجر گفت: ۷۱ پروژه خدماتی و عمرانی با اعتبار حدود ۷۲ میلیارد تومان و ایجاد اشتغال موقت برای ۱۲۶ نفر و اشتغال دائم برای ۲۳ ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، کیا عاشوری فرماندار شهرستان رشت امروز در چهارمین روز از گرامیداشت هفته دولت و در ابتدای برنامه های امروز با حضور در مزار شهدای گمنام پارک ملت رشت اظهار کرد: پروژه هایی که در ایام دهه فجر و در نقاط مختلف شهرستان مورد بهره برداری قرار می گیرند، بیانگر تنها گوشه ای از طرح های در دست اجرا و بخشی از خدماتی است که کارگزاران پر تلاش دولت در ادارات و دستگاه ها در طول سال ارائه خواهند داد. 

به گفته وی، در روز چهارم از دهه مبارک فجر و به صورت تجمیعی و متمرکز ۷۱ پروژه خدماتی و عمرانی با اعتبار حدود ۷۲ میلیارد تومان و ایجاد اشتغال موقت برای ۱۲۶ نفر و اشتغال دائم برای ۲۳ نفر اشتغال، در بخش مرکزی شهرستان رشت افتتاح و به بهره برداری رسید. 

فرماندار شهرستان رشت، افتتاحیه متمرکز پروژه های اجرای طرح هادی (بهسازی معابر و آسفالت) روستاهای آقا سید شریف، پلکو، دافسار، بیجارکنار، بیجار خاله بخش مرکزی با اعتباری معادل ۱۵ میلیارد تومان از ردیف استانی و ملی با مساحت ۴۰ هزار و ۳۰۰ مترمربع (معادل ۱۱ کیلومتر) که توسط بنیاد مسکن انجام شده را از جمله پروژه های مورد بهره برداری امروز اعلام کرد. 

عاشوری، آسفالت راه روستایی پستک، ترمیم و لکه گیری و روکش آسفالت راه روستای پسیخان، آسفالت راه روستایی آلمانه به طش و لکه گیری و روکش آسفالت محور فومن، شفت و سراوان با اعتبار ۱۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به همت اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان را از دیگر پروژه های افتتاح شده، چهارمین روز دهه فجر عنوان کرد. 

وی در جریان افتتاح متمرکز طرح حوزه انرژی بخش مرکزی، این طرح ها را در قالب احداث شبکه فشار متوسط هوایی، نصب ترانس، تبدیل شبکه سیمی به کابل خودنگهدار و نیز طرح های تاب آوری معرفی کرد و گفت: در یکسال اخیر تعداد یکصد پروژه تقویت و توسعه شبکه برق در بخش مرکزی اجرا شد که نقش مهمی در پایداری شبکه، برق رسانی و توسعه خدمات رسانی بهتر به مشترکان بخش مرکزی دارد. 

فرماندار شهرستان رشت با اشاره به اینکه امروز پروژه آبرسانی به روستاهای پیرده و محمد آباد برای توسعه آب روستایی در بخش مرکزی مورد بهره برداری قرار گرفت، بیان کرد: برای افتتاح این پروژه ۱۰ میلیارد تومان اعتبار مصرف شده و تعداد ۲۲۰ خانوار از نعمت آب شرب سالم بهره مند می شوند. 

به گفته وی، بهره برداری از پروژه احداث چمن مصنوعی روستای پیر کلاچای در زمینی به اندازه ۱۰۰۰ متر مربع و با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان به همت دهیاری و شورا روستای پیر کلاچای از دیگر پروژه های بخش مرکزی بود که امروز به بهره برداری رسید.

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان