استاندار گیلان با اشاره به افتتاح پل غیر همسطح میدان گیل در روزهای آینده گفت: این پل که چندین سال از آغاز ساخت آن می گذرد به کاهش بار ترافیک منطقه بسیار کمک کرده و اکنون کارهای فنی آن در حال انجام بوده و در ...

به گزارش خبرگزاری فارس از لاهیجان، ظهر امروز و در پنجمین روز از دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی و با حضور اسدالله عباسی استاندار گیلان، هشت پروژه تجمیعی مدیریت شهری شهرستان لاهیجان با اعتبار ۷۹ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومانی به بهره برداری رسید.

این تعداد پروژه در حوزه های اجرای باز طراحی المان میدان وحدت با اعتبار ۹۰۰ میلیون تومانی، اجرای روکش آسفالت سطح شهر(۸۵ هزار متر مربع) با اعتبار ۴۸ میلیارد تومان، باز طراحی خیابان امام خمینی(ره) با اعتبار ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان، اجرای کف سازی و فرش بتن محله پردسر با اعتبار چهار میلیارد تومان، اجرای پیاده روسازی بلوار دانشجو با اعتبار یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان، اجرای کف سازی و فرش بتن محله اردوبازار با اعتبار چهار میلیارد تومان، نصب چراغ روشنایی سطح شهر با اعتبار ۱۷ میلیارد تومان و نصب المان تصاویر شهدای گرانقدر شهرستان لاهیجان با اعتبار یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومانی به بهره برداری رسید.

خرید توافقی برنج کشاورزان توسط دولت

اسدالله عباسی، نماینده عالی دولت در گیلان در حاشیه بهره برداری از این پروژه ها و در جمع خبرنگاران با اشاره به افتتاح پروژه های مربوط به آبرسانی در گیلان و شهرستان لاهیجان اظهار کرد: در بخش آبرسانی به روستاهای گیلان اقدامات بسیار خوبی شده و امروز بخشی از آن افتتاح می شود.

وی با تأکید بر ضرورت توجه به ارتقای سیستم برق رسانی در شهرستان های گیلان گفت: برخی از شبکه های برق رسانی در گیلان دچار فرسودگی شدند که با رایزنی های صورت گرفته این شبکه ها اصلاح شده و به کابل های خود نگهدار مجهز می شوند.

استاندار گیلان با اشاره به افتتاح پروژه های حوزه مدیریت شهری در شهرستان لاهیجان بیان کرد: هشت پروژه با اعتبار ۷۹ میلیارد تومانی با همکاری شهرداری، مجموعه مدیریت شهری و دولت امروز به بهره برداری رسید که بدون شک به ارتقای کیفیت زندگی در این شهر کمک شایانی می کند.

عباسی از افتتاح پل غیر همسطح میدان گیل در روزهای آینده خبر داد و بیان کرد: این پل که چندین سال از آغاز ساخت آن می گذرد به کاهش بار ترافیک منطقه بسیار کمک کرده و اکنون کارهای فنی آن در حال انجام بوده و در روزهای آینده آماده بهره برداری است.

وی با بیان اینکه نگاه دولت نگاهی حمایتی از کشاورزان در بخش های مختلف است، تصریح کرد: مطالبات چایکاران و کارخانجات چای در روزهای آینده پرداخت شده و برنج هم با توافقات صورت گرفته به طوری توافقی از کشاورز توسط دولت خریداری می شود.

استاندار گیلان با ابزار امیدواری از سفر قریب الوقوع رئیس جمهور به گیلان در هفته های آینده گفت: دیگر پروژه های مهم و بزرگ استان مثل راه آهن رشت-کاسپین و هشت کیلومتر آزادراه منجیل با حضور رئیس جمهور به گیلان به بهره برداری می رسد.

پایان پیام/۸۴۰۰۷

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان