به گفته استاندار گیلان یکی از مشکلات ما در چند وقت اخیر بازرگانی چای بوده است ولی در سال جاری تلاش کردیم با افزایش ۶۰ درصدی قیمت چای به توسعه و رونق تولید این محصول کمک کنیم لذا انتظار دارم رئیس سازمان چای ...

به گزارش خبرگزاری فارس از لاهیجان، اسدالله عباسی ظهر امروز در همایش شکوه انتخابات لاهیجان در سالن حزین لاهیجی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان با اشاره به اختصاص اعتبار ۶۰ میلیارد تومانی برای بهسازی باغات چای در گیلان اظهار کرد: با پیگیری های صورت گرفته مبلغ ۶۰ میلیارد تومان برای بهسازی باغات چای در اختیار چایکاران قرار خواهد گرفت که نقش مهمی در افزایش تولید این محصول استراتژتیک دارد.

وی با بیان اینکه چای لاهیجان در جهان یک برند است، افزود: یکی از مشکلات ما در چند وقت اخیر بازرگانی چای بود اما در سال جاری تلاش کردیم با افزایش ۶۰ درصدی قیمت چای به توسعه و رونق تولید این محصول کمک کنیم لذا انتظار دارم رئیس سازمان چای وارد عمل شده و به مردم در مردم و چایکاران در این خصوص گزارشی دهد.

استاندار گیلان یکی از وظایف دولت سیزدهم را کمک به رونق و حفظ صیانت محصولات کشاورزی دانست و تصریح کرد: لایحه بودجه که دولت به مجلس می دهد خرید تضمینی چای، گندم و برنج در آن مشخص است و این امر بر اساس تولید است و خوشبختانه امسال در خرید برگ سبز چای افزایش قیمت داشته و میزان تولید چای خشک از ۲۷ هزار تن به ۳۲ هزار تن رسید و این دلیلی بر تأخیر در پرداخت مطالبات چایکاران به ویژه در فصل پاییز بود.

عباسی از پرداخت تمامی مطالبات چایکاران در روزهای آینده خبر داد و گفت: ۴۲ میلیارد تومان مطالبات چایکاران در چند روز آینده به پرداخت شده و حق السهم کارخانجات نیز پرداخت می شود.

وی با تأکید بر ضرورت توجه به ایجاد زنجیره تولید محصولات کشاورزی در گیلان بیان کرد: امسال سال افزایش تولید است و بنده موظف هستم از تولیدات استان و تولیدکنندگان حمایت کنم تا زنجیره ارزش ایجاد شود زیرا خودم کشاورززاده و چایکار هستم.

استاندار گیلان با اشاره به تصویب لاهیجان به عنوان منطقه ویژه اقتصادی در کشور بیان کرد: لاهیجان نگین درخشان در کشور است که دارای مزیت های بسیاری در حوزه اقتصادی، گردشگری، کشاورزی و حتی دریایی است اما با وجود اینکه این شهر به عنوان منطقه ویژه اقتصادی تصویب شد، زمینی برای تحقق این مهم توسط دولت گذشته مشخص نشده است.

عباسی با تأکید بر ضرورت توجه به جذب سرمایه گذار در شهر لاهیجان به منظور رشد اقتصادی منطقه گفت: در چند وقت اخیر با سرمایه گذارانی در حوزه های مختلف صحبت شد تا برای انجام کارهای اقتصادی در لاهیجان اقدام کنند زیرا باید از مزیت های منطقه ویژه اقتصادی نهایت بهره را برد.

وی با بیان اینکه در دوران رژیم پهلوی دشمن در تلاش برای از بین بردن مبانی اعتقادی در کشور بود، افزود: فطرت ملت ایران دیندار است و هیچ قدرتی نمی تواند مبانی دینی را از جامعه ایرانی بزداید و به همین منظور بود که مردم در مقابل رژیم منحوس پهلوی که قصد در کاهش اعتقادات داشت ایستادگی کرده و با رهبری امام راحل(ره) آن رژیم را سرنگون کردند.

استاندار گیلان با اشاره به جایگاه ویژه جمهوری اسلامی در حوزه پزشکی در حوزه های مختلف تصریح کرد: در دوران طاغوت بخش اعظمی از پزشکان کشور از کشورهای خارجه شامل هند و اندوزی بودند ولی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به چنان پیشرفتی رسیدیم که در تولید دریچه قلب دارای رتبه دوم جهان، درمان بیماری تالاسمی از طریق پیوند مغز استخوان و تولید رادیوداروهای هسته ای دارای رتبه نخست جهان هستیم که همین امر موارد نشان دهنده توجه به شعار ما می توانیم است.

عباسی با تأکید بر تعامل با کشورهای منطقه و جهان در سایه حفظ عزت و استقلال کشور گفت: نباید اقتصاد و حل مسائل مختلف در جامعه را به کشورهای غربی گره بزنیم ولی این به معنای عدم تعامل با همسایگان نیست لذا ریاست محترم جمهور در ۲ و نیم سال گذشته چندین سفر خارجه داشته و عضو اتحادیه های اقتصادی شامل بریکس و شانگهای شدند.

وی شانگهای را برگ برنده جمهوری اسلامی در حوزه اقتصاد دانست و افزود: با عضویت ایران در اتحادیه اقتصادی بریکس و شانگهای بسیاری از مسائل مختلف کشور در عرصه های اقتصادی برطرف خواهد شد و ثمره آن در طولانی مدت مشخص می شود.

استاندار گیلان با بیان اینکه اعتماد کردن به کشورهای غربی که از هیچ جنایتی علیه ملت ایران و مسلمان منطقه دریغ نکرده اند حماقتی آشکار است، گفت: کشورهای غربی مثل آلمان و فرانسه و حتی انگلیس و آمریکا در دوران دفاع مقدس انواع سلاح های شیمیایی به را رژیم بعث عراق دادند تا بر سر ملت مظلوم ایران خالی کنند و اکنون هم همان سلاح ها را بر روی مردم غزه و فلسطین می ریزند.

عباسی با اشاره به افزایش تولید انرژی از جمله گاز و برق در دولت سیزدهم بیان کرد: در ۲و نیم سال گذشته مصرف انرژی از جمله برق در کشور بسیار افزایش یافت ولی با این حال دولت توانست با افزایش تولیدات خود مانع خاموشی در کشور شود.

وی گاز را یکی از مهم ترین انرژی های مصرفی توسط مردم برشمرد و افزود: دولت سیزدهم با اقدامات راهبردی خود توانست با ایجاد پالایشگاه های مختلف باعث افزایش تولید گاز در کشور شده و اکنون ۹۸ درصد نقاط کشور حتی در مناطق دور دست از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند.

استاندار گیلان با تأکید بر ضرورت توجه به افزایش تراز علمی کشور بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تصریح کرد: جامعه ای پویا و موفق است که دارای جوانان نخبه و علمی باشد و همین منظور علیرغم اینکه میزان بی سوادی در دوران پهلوی در کشور ۶۰ درصد بوده اکنون این آمار کمتر از چهار درصد است.

عباسی با اشاره به افزایش امید به زندگی در کشور به بالای ۷۰ سال گفت: امید به زندگی در ایران بالای ۷۰ سال است ولی قبل از انقلاب زیر ۶۰ سال بود زیرا کشور در حوزه های بهداشت و درمان، محیط زیست و رفاهی در طول این ۴۵ سال با پیشرفت مواجه شد.

وی با بیان اینکه دستاوردهای انقلاب باید در قالب جهاد تبیین به نسل جدید گفته شود، تصریح کرد: ما میراث دار شهدا و امام شهدا هستیم و نباید بگذاریم عده ای به کشور خیانت کنند زیرا ما مسؤولان در کنار مردمی هستیم که بصیرت و آگاهی خود را نشان داده و در همه موقعیت ها از انقلاب دفاع کردند.

استاندار گیلان بازگویی وقایع دوران کرونا را در اثبات دشمنی استکبار با ملت ایران را بسیار مهم برشمرد و بیان کرد: در دوره کرونا استکبار از هیچ ظلمی به کشور دریغ نکرد و تاریخ شاهد بر اعمال دشمن است.

عباسی با بیان اینکه دولت گذشته کشور را معطل برجام کرده بود و کسری بودجه شدیدی در کشور وجود داشته است، خاطرنشان کرد:  بودجه سال ۱۴۰۰ که نمایندگان تصویب کرده بودند تحقق پیدا نکرد به طوری که بیش از ۴۵۰ هزار میلیارد تومان کسری بودجه داشته و با ۵۵ هزار میلیارد تومان بدهی بانکی مواجه بوده و ۵۵۰ هزار میلیارد تومان اسناد خزانه به پیمانکاران داده بودند که کشور را با مشکلات جدی  مواجه کرد.

پایان پیام/۸۴۰۰۷

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان