در چهارمین روز از دهه مبارک فجر، ایستگاه خودکار اقلیم شناسی امام زاده اسحاق شفت در ارتفاع یک هزار متری از سطح دریا افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از شفت، در چهارمین روز از دهه مبارک فجر، نخستین ایستگاه خودکار اقلیم شناسی شفت در امام زاده اسحاق این شهرستان در ارتفاع یک هزار متری از سطح دریا افتتاح شد. 

محمد دادرس مدیرکل هواشناسی گیلان در حاشیه افتتاحیه ایستگاه خودکار اقلیم شناسی امام زاده اسحاق با بیان اینکه این ایستگاه با اعتباری بالغ بر دو میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی و استانی با اهداف کاربردی در ارتفاعات شهرستان شفت به بهره برداری رسیده، اظهار کرد: یکی از اهداف اداره کل هواشناسی از احداث ایستگاه در نقاط مرتفع استان، دستیابی به داده ها و شناسایی مقادیر حدی پدیده های جوی بوده تا از این مناطق اطلاعات جامعی جمع آوری شود. 

به گفته وی، استفاده از این داده ها برای مدیران اجرایی شهرستان در مواقع بحرانی از اهمیت بالایی برخوردار است تا بتوانند در تصمیم گیری موفق تر عمل کنند. 

آنگونه که مدیرکل هواشناسی گیلان مطرح کرده، اطلاعات این ایستگاه در مدیریت کشاورزی و دامپروری منطقه، مدیریت منابع آب، خدمات بیمه ای و سایر خدمات برای جامعه کاربری می تواند بسیار حائز اهمیت باشد. 
به گزارش فارس، پیش تر شهرستان شفت دو ایستگاه سنتی هواشناسی داشت. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان