سرپرست منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان با اشاره به ایجاد حریق در ۶ هزار متر مربع از اراضی جنگلی آستارا و چابکسر گفت: با تلاش نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی، نیروهای بومی، بسیج و سپاه حریق اطفا شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، مازیار رضوی سرپرست منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان ظهر امروز در حاشیه بازدید از مناطق جنگلی گیلان و در جمع خبرنگاران با بیان اینکه چند نقطه از اراضی جنگلی گیلان دچار حریق شده است، اظهار کرد: به دلیل وزش باد شدید گرم متاسفانه برخی از مناطق جنگلی استان دچار حریق شدند.

وی با اشاره به ایجاد حریق در ۶ هزار متر مربع از اراضی جنگلی آستارا و چابکسر گفت: با تلاش نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی، نیروهای بومی، بسیج وسپاه حریق اطفا شده است.

سرپرست منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان با تاکید بر لزوم توجه شهروندان به رعایت نکات ایمنی در اراضی جنگلی استان بیان کرد: به دلیل ادامه دار بودن وزش باد گرم، تمامی نیروهای امدادی، محیط زیست، آتش نشانی و منابع طبیعی در آماده باش کامل هستند. 

رضوی با درخواست از مردم در خصوص اینکه از روشن کردن آتش در مناطق جنگلی و عرصه های طبیعی به ویژه هنگام وزش باد گرم خودداری کنند، گفت: از مردم درخواست می شود در صورت مشاهده و یا اطلاع از آتش سوزی در عرصه های جنگلی و مرتعی، با شماره های ۱۳۹ و ۱۵۰۴ ندای امداد جنگل و مرتع تماس بگیرند. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان