در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

مدیرعامل شرکت توسعه کاربرد پرتوهای ایران گفت: ایران همواره به دنبال به کارگیری فناوری هسته ای برای اهداف صلح آمیز بوده و ما نشان داده ایم که در راستای اهداف صلح آمیز فعالیت هسته ای کشور، ...

به گزارش ایسنا، سیدپژمان شیرمردی، معاون سازمان انرژی اتمی ایران با حضور در شبکه برون مرزی آذری زبان و اروپای شرقی سحر به مناسبت چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با اشاره به آخرین دستاوردهای صنعت هسته ای کشور، گفت: دستاوردهای سازمان انرژی اتمی ایران در این دوره مصداقی از تعبیر «ما می توانیم» به فعل «ما توانستیم» است.

وی افزود: انقلاب اسلامی ایران موجب ایجاد خودباوری میان مردم به ویژه نسل جوان شده در حالی که نظام سلطه با در انحصار گرفتن علوم مختلف به دنبال تضعیف ملت هاست.
معاون سازمان انرژی اتمی ایران با بیان اینکه اعتماد به نفس مردم ایران و جوانان برومند این مرز و بوم، موجب شکستن انحصارها شده و موانع را در بخش های مختلف برداشته است، اظهار کرد: نظام سلطه با الهام بخش بودن و الگو شدن فناوری هسته ای ایران در جهان مشکل دارد. این مشکل به خاطر این است که آن ها می ترسند اگر مبانی انقلاب و استقلال ملت ایران در بین ملت های آزادی خواه تبیین و ترویج شود، پایه های زیاده خواهی و زورگویی آنان متزلزل خواهد شد.

مدیرعامل شرکت توسعه کاربرد پرتوهای ایران ادامه داد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی شاهد پیشرفت های چشمگیری در همه بخش های صنعت هسته ای بوده ایم و در این مسیر توانسته ایم زنجیره تولید دانش، فناوری و صنعتی سازی را نهادینه کنیم.

شیرمردی افزود: رسیدن به فناوری تکمیل چرخه سوخت به ویژه غنی سازی، تولید رادیوداروها، ساخت تجهیزات پرتودهی، تولید مواد پرتوفرآوری شده ، ساخت تجهیزات پلاسماتراپی، تولید آب سنگین و مشتقات دارویی، راه اندازی و بهره برداری از راکتور قدرت بوشهر از جمله دستاوردهای مهم بعد از پیروزی انقلاب اسلامی است که به دست ملت بزرگ ایران و در سایه نظام مقدس جمهوری اسلامی به دست آمده است.

وی با تاکید بر اینکه با توجه به شرایط جهانی لازم است که ما پیشرفت کنیم، گفت: اگر پیشرفت نکنیم و وابسته باشیم، کشورهایی که سخن از کمک به ملت ها و حقوق بشر به میان می آورند در بزنگاه ها و شرایط حساس، حمایتی از ما نخواهند کرد. این موضوعی است که سال ها آن را تجربه کرده ایم و به همین خاطر لازم است با ارتقای تعاملات بین المللی به سمت درون زا کردن فناوری و صنعت حرکت کنیم و دل خوش به وعده دیگران نباشیم.

معاون سازمان انرژی اتمی تاکید کرد: کشورهای جهان و به ویژه ملت های مسلمان باید به این نکته توجه داشته باشند که ما آماده انتقال دانش و تجربیات خود در بخش های مختلف فناوری صلح آمیز هسته ای هستیم.

وی ادامه داد: به این طریق با ارتقای نقش فناوری هسته ای در حوزه تامین امنیت غذایی؛ سلامت و محیط زیست زندگی بهتری برای مردم رقم زده خواهد شد و همچنین ثابت می شود که ایران همواره به دنبال به کارگیری فناوری هسته ای برای اهداف صلح آمیز است.

شیرمردی در پایان خاطرنشان کرد: ما نشان داده ایم که با توجه به اهداف صلح آمیز فعالیت هسته ای کشورمان، روایتگری های ناجوانمردانه نظام سلطه در مورد ایران کاملا اشتباه بوده و به این شکل پروژه «ایران هراسی» آن ها به بن بست رسیده است.
انتهای پیام


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان