بیش از 1000 زندانی گیلانی شاغل شدند

۱۴۰۲/۱۱/۲۳ ۱۳:۰۲ چاپ کد خبر: 191810
به گفته مدیرکل زندان های گیلان، با اشتغال بیش از هزار زندانی گیلانی، میزان کل حقوق پرداختی به زندانی های مشغول به کار در زندان های استان تا پایان امسال به پنج میلیارد تومان در هر ماه خواهد رسید.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، رضا محمدی اصل، مدیرکل زندان های گیلان امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بیش از هزار زندانی گیلانی شاغل شدند، اظهار کرد: در حال حاضر هزار و ۵۰۰ زندانی در زندان های گیلان پس از گذراندن دوره های آموزشی، به همت کارافرینان، در رشته های کابیت و کمدسازی، پالت های چوبی، تولید سنگ های مصنوعی، مونتاژ لنت ماشین، تعمیر دستگاه های کشاورزی، پرورش کندوی عسل، نگارگری، خیاطی، گلدوزی، فرش بافی، صنایع دستی و کشاورزی مشغول به کارند.

وی با بیان اینکه زندانیان با کسب درآمد از کار خود می توانند بخشی از هزینه های خانواده هایشان را تأمین کنند، افزود: میزان دستمزد پرداختی به زندانیان شاغل در زندان های گیلان تا پایان امسال در مجموع به پنج میلیارد تومان در ماه خواهد رسید.

مدیرکل زندان های گیلان هدف از حرفه آموزی زندانیان به عنوان بخشی از برنامه های اصلاحی و تربیتی را بازگشت موفق و سلامت این افراد به جامعه پس از آزادی عنوان و تصریح کرد: با نشست های متعدد با ادارات و نهاد های مرتبط و امضای تفاهم نامه، مربیان مختلفی در رشته های فنی و حرفه ای، صنایع دستی و جهاد کشاورزی برای آموزش به زندانیان در زندان های استان به کار گرفته ایم. 

محمدی اصل با اشاره به حمایت «مرکز مراقبت بعد از خروج» از این افراد بیان کرد: زندانیان پس از آزادی، با ارائه گواهی های مهارتی کسب شده در دوران حبس، می توانند برای راه اندازی شغل مربوط تسهیلات دریافت کنند.

وی با بیان اینکه زندان های گیلان بیش از ۸۵ کارگاه فعال حرفه آموزی دارد، گفت: زندانیان زندان های گیلان تاکنون بیش از ۲ هزار مدرک مهارت های شغلی در رشته های مختلف دریافت کرده اند.

پایان پیام/۸۴۰۰۷

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان