به گزارش سایت خبری تحلیلی لنگرخبر، «رأی اولی‌ها» عبارتی است که اولویت و اولین بودن را مخابره می‌کند و همین امر باعث اشتیاق رأی اولی‌ها در مشارکت سیاسی و انتخابات می‌شود، شرکت در انتخابات حق مردم و از وظایف و تکالیف هر فرد محسوب می‌شود و در واقع، مشارکت سیاسی به این معناست که مردم فعالانه در امر سیاست‌گذاری‌های آینده کشور مشارکت داشته باشند و نسبت به آن احساس مسئولیت کنند.


در کنار همه اقشار و افرادی که قصد حضور در انتخابات ۱۱ اسفند امسال را دارند، افرادی که رای اولی خوانده می‌شوند، افزون بر مشارکت، نقش جدیدی برای نظارت بر این مشارکت ملی ایفا خواهند کرد.


محمدحسین رمضانی مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان امروز با حضور در همایش رأی اولی‌ها در سالن کانون فرهنگی تربیتی زینبیه لنگرود اظهار کرد: ۹۰ درصد دانش آموزان پایه دوازدهم استان گیلان شامل یازده هزار و ۴۰۰ دانش آموز دختر و دوازده هزار و ۸۰۰ دانش آموز پسر واجد شرایط رأی دادن هستند.


وی با اشاره به نقش جوانان در پیروزی انقلاب و اداره جنگ تحمیلی گفت: در بیانیه گام دوم انقلاب، «جوان» پرتکرارترین واژه است و ضروری است عظمت کارهای انجام گرفته و همچنین مأموریت‌های پیش رو را برای دانش آموزان تبیین کنیم.


مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با اشاره به برخی برنامه‌های در دست اجرای آموزش و پرورش در انتخابات آینده بیان کرد: تبیین ویژگی‌های افراد صالح، برپایی کرسی‌های آزاداندیشی در مدارس، برگزاری کارگاه‌های اهمیت انتخابات با مشارکت معلمان در مدارس، برگزاری همایش رأی اولی‌ها در مناطق مختلف، راه اندازی پویش‌های مجازی با عنوان های: «من رأی اولی هستم» و «رأی من اثر دارد» از جمله این برنامه هاست.


رمضانی با بیان اینکه رای اولی‌ها بسیار تعیین کننده هستند و برای اولین بار تجربه سیاسی و مشارکت در امری سیاسی را می‌آموزند، افزود: امیدواریم با تحقیق و سوال از آگاهان بتوانند حضور پر رونق و فعالی در انتخابات ۱۱ اسفند داشته باشند.


پایان پیام/

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان