در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

رضا خیرخواه مدیر دستان مهربان شعبه گیلان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار لنگرخبر با اشاره به فعالیت‌های این شعبه برای حمایت از زنان سرپرست اظهار کرد: در راستای حمایت از زنان سرپرست خانوار و افزایش توانمندی آن‌ها، برگزاری کارگاه‌های توانمندسازی با محوریت ساخت عروسک به عنوان یک فعالیت خلاق و مفید، می‌تواند یک گام مهم و موثر باشد.

وی با بیان اینکه این کارگاه‌ها، به زنان سرپرست خانوار این امکان را می‌دهد تا مهارت‌های جدیدی یاد بگیرند و با تولید عروسک، بهبود اقتصاد خانواده خود را تجربه کنند، گفت: این فعالیت نه تنها به زنان کمک می‌کند تا درآمدی پایدارتر داشته باشند بلکه به آن‌ها احساس ارزشمندی و توانمندی می‌دهد.

مدیر دستان مهربان شعبه گیلان با اشاره به شیوه تولید عروسک‌های تولیدی بیان کرد: کارگاه‌های توانمندسازی این شرایط را فراهم می‌کنند که شرکت کنندگان پس از آموزش‌های مدرس کارگاه و با استفاده از مواد ساده مانند پارچه، نخ و سایر لوازم دستی، عروسک‌های زیبا و جذابی بسازند.

به گفته خیرخواه، تا کنون ۶ نوع عروسک با نام‌های (ننه، بابا، فرهنگ، عروس‌گلی، فربد و نازگل) در گارگاه توانمندسازی شعبه گیلان تولید شد که این عروسک‌ها در مجموع از خانواده‌ای با حضور پدربزرگ و مادربزرگ، والدین و نوه‌ها تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه این فعالیت‌ها به زنان سرپرست خانوار این امکان را می‌دهد که با دیدن نتایج فعالیت خود، احساس رضایت کنند و اعتماد به نفس بالاتری به دست بیاورند، افزود: همچنین، شرکت در چنین کارگاه‌هایی، فرصت مناسبی برای برقراری ارتباطات اجتماعی و تعامل با دیگران است که می‌تواند به تقویت شبکه اجتماعی زنان نیازمند کمک کند.

مدیر دستان مهربان شعبه گیلان با بیان اینکه توانمندسازی شعب دستان مهربان در منطقه آزاد انزلی برگزار شد، گفت: در این کارگاه توانمندی سازی، بیش از چهار هزار عروسک تولیدی در این نمایشگاه به سود زنان سرپرست خانوار به فروش رفت و سود حاصل از فروش این عروسک‌ها مستقیما به آنان پرداخت شد.

پایان پیام/


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان