سوریه خط مقدم مبارزه با منافع رژیم صهیونیستی در منطقه است

جلیل سر قلعه/خانه ملت

عضو کمیسیون عمران مجلس، در یادداشتی ضمن محکوم کردن هجمه‌های وارده به دولت سوریه از سوی غرب بر ضرورت حمایت از دولتقانونی این کشور تاکید کرد.

مجید جلیل‌ سرقلعه نماینده مردم لردگان در مجلس شورای اسلامی، در یادداشتی ضمن محکوم کردن هجمه‌های وارده به دولت سوریه از سوی غرب بر ضرورت حمایت از دولت قانونی این کشور تاکید کرد که در ذیل می‌خوانید:

 

سوریه خط مقدم مبارزه با منافع رژیم صهیونیستی و در پایان آن در منطقه و جهان است الگو گرفتن کشورهای اسلامی و منطقه از جمهوری اسلامی، به ویژه کشور سوریه، دغدغه آمریکا، غرب و رژیم صهیونیستی است که بر همین اساس دولت اسد را مورد هجمه‌های گوناگون قرار داده‌اند.

 

با حمله به سوریه که بعید است آنها به اهدافشان برسند، به زعم خود به تقویت صهیونیسم و به اهداف منطقه‌ای خود خواهند رسید که باید گفت چون سوریه ۵/۲سال است با هجمه‌ها و سناریو‌های مختلف مقابله کرده از پای در آوردن آن کار سختی است. و ضرر این هجمه متوجه آمریکا، غرب و رژیم اشغالگر قدس می‌شود.

 

 تنها بهانه‌ غرب برای ایراد اتهام به  سوریه استفاده از سلاح شیمایی است، چون حکومت سوریه قانونی و دارای مشروعیت اجتماعی و سیاسی است. لذا افکار عمومی قابلیت پذیرش چنین اتهامی را ندارد زیرا این سناریو در عراق اجرا و ناکام ماند.

 

مجامع بین‌المللی و اسلامی و مسلمانان به شدت با این هجمه مخالف و حکومت سوریه را به رسمیت می‌شناسند و ملت سوریه باید تصمیم نهایی را اتخاذ کنند.

 

ایران ضمن محکوم کردن چنین حرکت‌هایی در جهان‌ و منطقه کشورهای عضو شورای امنیت و اعضای ناتو را به خویشتنداری دعوت و معتقد است از طریق دیپلماسی و روش‌های سیاسی نتیجه قابل قبول حاصل خواهد شد. مجمع نمایندگان استان نیز چنین حرکت‌های خانمانسوز را محکوم و طرفداری خود را از ملت بی‌دفاع سوریه اعلام خواهد کرد.

 

 

 

 

 

 

 

author ۱۰ شهریور ۱۳۹۲
author 138 views