علت اصلی دشمنی امریکا با ایران مقابله با ظلم و دفاع از مظلوم است

مدیر مسئول روزنامه کیهان گفت: بر سر کار آمدن اسلام ناب محمدی (ص) و ظلم ستیز را دلیل اصلی دشمنی امریکا با ایران دانست و گفت: زمانی که کرسی حاکمیت اسلامی بر سر کار می‌آید و جای خود را تثبیت می‌کند چندین اتفاق می‌افتد، نخست این که اسلام یک باور است و تا این که

کد خبر : 3974
تاریخ انتشار : یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۱:۴۸
علت اصلی دشمنی امریکا با ایران مقابله با ظلم و دفاع از مظلوم است

مدیر مسئول روزنامه کیهان گفت: بر سر کار آمدن اسلام ناب محمدی (ص) و ظلم ستیز را دلیل اصلی دشمنی امریکا با ایران دانست و گفت: زمانی که کرسی حاکمیت اسلامی بر سر کار می‌آید و جای خود را تثبیت می‌کند چندین اتفاق می‌افتد، نخست این که اسلام یک باور است و تا این که حاکمیت به کار آمد مرزهای ما با مرزهای جغرافیا هم سو نخواهد بود.

به گزارش لنگرنیوز، حسین شریعتمداری، مدیر مسئول روزنامه کیهان در گفت و گو با آفتاب ری؛ بر سر کار آمدن اسلام ناب محمدی (ص) و ظلم ستیز را دلیل اصلی دشمنی امریکا با ایران دانست و گفت: زمانی که کرسی حاکمیت اسلامی بر سر کار می‌آید و جای خود را تثبیت می‌کند چندین اتفاق می‌افتد، نخست این که اسلام یک باور است و تا این که حاکمیت به کار آمد مرزهای ما با مرزهای جغرافیا هم سو نخواهد بود.

وی ادامه داد: دلیل این که مرزهای ما جدا خواهند شد به این معنا است که اسلام بر دل‌ها ساکن می‌شود و تمام جهان را با خود هم سو می‌کند.

مدیر مسئول روزنامه کیهان حرکت‌های انقلابی منطقه و نهضت‌های عظیم اسلامی را از نشانه‌های نداشتن مرزهای جغرافیای اسلام دانست و عنوان کرد: دلیل بعدی دشمنی امریکا با ایران، ظلم ستیز بود اسلام ناب محمدی (ص) است. اگر ظلم ستیزی در مکتب اسلام نباشد این مکتب، اسلام امریکایی است زیرا قرائت‌های خود را از اسلام به دل‌خواه ارائه می‌دهد.

شریعتمداری نقطه مشترک اسلام امریکایی را ظلم ستیز نبودن آن توصیف کرد و گفت: دلیل سوم دشمنی امریکا با ایران این است که محرومان جهان به ما دل بسته‌اند و این عمل تمام منافع دشمن را به خطر می‌اندازد.

وی یکی از ویژگی‌های انقلاب اسلامی را مردمی بودن آن دانست و افزود: انقلاب اسلامی در میان توده‌های مردمی شکل گرفت بر خلاف سایر انقلاب‌هایی که رخ داده است.

مدیر مسئول روزنامه کیهان خاطر نشان کرد: انقلابی که در شوروی رخ داد به دلیل ظلم‌های تزار به مردم بود و مردم نیز از ظلم‌های تزار خسته شده بودند و در این راستا به سمت افق پیش‌روی خود حرکت کردند.

شریعتمداری در ادامه نسخه انقلاب را در دست مردم دانست و تاکید کرد: مکتب انقلاب ما همراه انقلاب نیامده است بلکه همواره همراه مردم بوده است.

وی همچنین درگیری میان ایران و امریکا را به دلیل ماهیت این دو کشور توصیف کرد و گفت: زمانی که انقلاب اسلامی به کرسی نشست، امریکا بر استکباری خود استوار بود و در دین اسلام باید با استکبار مبارزه کرد.

مدیر مسئول روزنامه کیهان تأکید کرد: برای این که ما با امریکا دوست شویم، دو راه‌کار بیش‌تر وجود ندارد،نخست این که ما دست از اسلام ناب محمدی (ص) برداریم و یا این که امریکا دست از استکبار بودن خود بردارد.

شریعتمداری دلیل مرگ بر امریکا گفتن مردم ایران را در واقع بیانگر تعارض میان ایران با امریکا دانست و گفت: یکی از ترفندهای دشمن این است که راه‌های پیموده را کم جلوه نشان بدهد.

وی تأکید داشت: اگر در ذهن‌های ما این تصور که ما تا کنون چه اقداماتی را انجام داده‌ایم، مگر ما و این نظام برای ایران چه کرده است، این تصورات بسیار خطر ناک است و دشمن نیز این را از شما می‌خواهد.

مدیر مسئول روزنامه کیهان پیامدهای خطر کم جلوه نشان دادن راه‌های پیموده را نخست توقف از حرکت دانست و گفت: دوم این که نسبت به آینده بی‌امید می‌شویم.

شریعتمداری خاطر نشان ساخت: انقلابی که امروز نظاره‌گر آن هستیم تا کنون ۳ کودتا را پشت سر گذاشته است و ده‌ها گروه‌های تروریستی را منحدم ساخته و مهم‌تر این که بعد از ۸ سال جنگ تحمیلی ایران پیروز شد و پیروزی ایران به معنای پیروزی در مقابل تمام جهان

است.

وی در ادامه به واقعه عاشورا اشاره کرد و گفت: در روز عاشورا امام حسین(ع) به میدان جنگ آمدند تا آخرین اتمام حجت خود را به سپاه دشمن بکند، اما در این حین سپاه دشمن فریاد می‌زدند تا صدای امام حسین (ع) به گوش نرسد.

مدیر مسئول روزنامه کیهان ادامه داد: به نظر می‌آید که شیطان نیز در آن زمان شاید تعجب کرده بود که امام حسین(ع) چه کسانی را به سوی حق می‌طلبد، نکته قابل توجه این است که صدای امام حسین(ع) در گوش زمان پیچید و به عصر امام خمینی(ره) رسید.

شریعتمداری زدودن بدکج اندیشی از چهره ناب اسلام را از کارهای ناب امام خمینی(ره) بازگو کرد و گفت: در این راستا رهبر انقلاب بسیار زیبا از انقلاب امام خمینی(ره) با عنوان بعثتی دیگر یاد می‌کند.  

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.