ضرب و شتم افرادی که با نوبخت کار داشتند/ سوت و کف زدن هنگام شنیدن نام خاتمی! + تصاویر درگیری

همایش توسعه و پیشرفت گیلان با حضور محمد باقر نوبخت و جمعی از مسئولان گیلان و اعضای ستادهای روحانی برگزار شد که با حواشی عجیب و متفاوتی از جمله ضرب و شتم افرادی که با نوبخت کار داشتند همراه بود. به گزارش لنگرنیوز به نقل از ۸دی نیوز، «همایش توسعه و پیشرفت گیلان» عصر روز جمعه

کد خبر : 5365
تاریخ انتشار : شنبه 24 خرداد 1393 - 11:30

همایش توسعه و پیشرفت گیلان با حضور محمد باقر نوبخت و جمعی از مسئولان گیلان و اعضای ستادهای روحانی برگزار شد که با حواشی عجیب و متفاوتی از جمله ضرب و شتم افرادی که با نوبخت کار داشتند همراه بود.

به گزارش لنگرنیوز به نقل از ۸دی نیوز، «همایش توسعه و پیشرفت گیلان» عصر روز جمعه با حضور محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهور و جمعی از مسئولان گیلان و اعضای ستادهای انتخاباتی حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری دوره یازدهم در سالن بانک صادرات رشت برگزار شد.

این همایش دارای حواشی‌ عجیبی بود که برخی از آن در ذیل آمده است:

بیش از اینکه این اجلاس، همایش توسعه و پیشرفت گیلان باشد، جشن یک سالگی دولت با محوریت ستاد انتخاباتی روحانی در گیلان بود.

از جوانان و نوجوانان توسط اعضای مرکزی ستاد روحانی دعوت به عمل آمده بود.

IMG00006

یونس رنجکش مدیر کل فرهنگی اجتماعی استانداری گیلان با ارسال نامه ای از مدیران استان گیلان برای شرکت در همایشی با عنوان”بررسی توسعه استان ” دعوت نمود.

جمعیت مدعو به حدی بود که بسیاری از افراد سرپا بودند و بخشی از زنان خارج از سالن ماندند و باعث بی نظمی های زیادی شد.

از طریق پخش تراکت و نصب بنر در شهر، مردم را دعوت به شرکت در این همایش کرده بودند.

کنترل سن برنامه بر عهده رنجکش بود و هدایت افراد برای حضور در جایگاه را فردی به نام آقایی از اعضای ستاد روحانی انجام می داد.

IMG00011

فرد مذکور(آقایی) معتقد بود که که این همایش به همت ستاد روحانی بوده و در واقع استانداری گیلان کاره ای نیست.

علی رغم اینکه جمعیت قبل از ساعت ۵ در سالن حضور داشتند ولی به جهت تأخیر ۳۵ دقیقه ای نوبخت، برنامه ساعت ۵ و ۳۵ دقیقه آغاز شد. آنطوری که در تبلیغات ذکر نموده بودند این همایش می بایست ساعت ۷ به اتمام می رسید اما با یک ساعت تأخیر ساعت ۸ تمام شد.

این برنامه دو مجری جداگانه داشت.

در ابتدا یکی از اعضای ستاد انتخاباتی روحانی بیانیه ای را قرائت نمود و ضمن تجلیل از رهبر معظم انقلاب، سیاست های راهبردی هاشمی رفسنجانی و سید محمد خاتمی را عامل پرشور شدن انتخابات ریاست جمهوری دانست.

مجری در مطالب خود عنوان نمود که این جلسه تجدید میثاق با رهبری و دولت تدبیر و امید است.

خیر مقدم این جلسه را عبدالغفار شجاع رئیس ستاد انتخاباتی روحانی در انتخابات ریاست جمهوری انجام داده و مجری وی را مشاور معاون رئیس جمهور و رئیس شورای توسعه استان گیلان معرفی نمود.

شجاع در صحبت های خود امنیت کنونی کشور را مرهون ارتش و سپاه دانست. وی همچنین از مرارت های دوران انتخابات گفت و از پلمپ شدن ستاد مرکزی حسن روحانی در گیلان گله مند بود.

آنجایی که نام محمد خاتمی برده می شد جمعی از حاضرین که از اصلاح طلبان بودند، به افتخارش کف و سوت می زدند.

lahooti

6

اکثر مدیران اجرایی استان از جمله شخص استاندار گیلان و نیز ۳ تن از نمایندگان- جعفرزاده، لاهوتی و رهبری املشی- در جلسه حضور داشتند.

12

چهره های به اصطلاح اصلاحات مانند رمضانپور نرگسی، ملک اخلاق، ربانی و … نیز حضور داشتند.

محمد علی نجفی در مورد دولت گذشته بسیار سیاه نمایی نمود از جمله اینکه وی موضوع سکوی نفتی دریای خزر در رودسر را از دروغ های دولت گذشته عنوان نمود به طوری که آن دولت یک ریال هم برای آن پروژه اختصاص نداده است.

najafi

نوبخت نیز در ابتدای بیانات خود موضوع مهدویت و انتظار را از سه نگاه فلسفی کلامی و پراکماتیسم(عمل گرایی) مورد تحلیل قرار داد.

نوبخت در بخش دوم صحبت هایش به مشکلات اساسی دولت گذشته و رفع این مشکلات توسط دولت کنونی اشاره نمود از جمله تورم، نقدینگی، تعامل با مجلس و سیاست خارجی

nobakht1

وی در بخشی از صحبت خود موضوع سیاست خارجی نظام را نشان دهنده چهره زیبای ایرانیان به جهان عنوان کرد و ابتدا گفت که اگر تعرضی به ایران اسلامی شود همه ما لباس بسیجی می پوشیم همانطور کهبنده در سال ۶۱ علی رغم اینکه زن و فرزند داشتم همه را گذاشتم و لباس بسیجی پوشیدم و در عملیات رمضان شرکت کردم.

در میان صحبت نوبخت دو تن از افراد که احتمالا دارای مشکلات خاص خصوصا در مورد بانکها بودند، دقایقی در سخنان وی خلل ایجاد نمودند. در این بین اعضای ستاد روحانی با علامت دادن به افراد خود و سوت و کف زدنشان نگذاشتند که صدای این دو معترض به گوش جمعیت برسد.

zarb va shatm (6)

zarb va shatm (5)

پس از پایان برنامه چند تن از افراد که برای رساندن نامه خود به سمت نوبخت رفته بودند مورد ضرب و شتم عجیب برخی از افراد قرار گرفتند.

با وجود این درگیری ها بلافاصله دو ماشین یگان ویژه نیروی انتظامی برای آرام کردن فضا وارد عمل شدند.

zarb va shatm (7)

zarb va shatm (12)

zarb va shatm (11)

zarb va shatm (10)

zarb va shatm (9)

در درون سالن شایع بود که آقای ک.م تهدید نموده است با برخی از دوستان خود جلسه را بر هم خواهد زد.

حواشی همایش اعتدالیون گیلان از نگاهی دیگر:

*در بیرون و ورودی سالن از نیروهای حراستی آقا و در داخل سالن از نیروهای حراستی خانم استفاده شده بود که وضعیت پوشش آنها چندان مناسب نیز نبود.

*در سالن یک موسیقی تکنو و تند به همراه تصاویری از جلسات و فعالیت‌های سال گذشته ستاد حسن روحانی در گیلان پخش شد.

*بر روی تمام صندلی‌ها یک نسخه از روزنامه “معین” چاپ امروز که به صورت کامل خبرها و مصاحبه‌های مسئولان اجرایی استاد به همراه سرمقاله یونس رنجکش قرار داشت.

*از همه تیپ در سالن حضور داشتند. از زنان چادری تا مردانی با سیبیل‌های نیچه‌ای.

*در سالن برای چندین بار آهنگ وطنم سالار عقیلی به همراه تصاویری از دکتر روحانی منتشر شد.

*برخی از افراد به تیپ‌هایی نامناسب مانند مردانی با کروات و زنهایی با پوشش بسیار نامناسب در سالن حضور داشتند.

*پیش از آغاز سخنان سخنرانان مجری ابتدایی به پشت میکروفن رفت و با تشکر از حمایت‌های هاشمی رفسنجانی و سید محمد خاتمی، گفت: حمایت این دو بزرگوار نور امید را در دل بسیاری از افراد روشن کرد. وی همچنین از محمدرضا عارف به سبب انصراف به نفع دکتر روحانی در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته تشکر کرد. او با بیان اینکه اینجا همایش دلاوران است، گفت: روحانی مجدداً روح ادب و راستگویی و درستکاری را زنده و چهره ایران را در دنیا بهتر کرد. این فرد ادعا کرد نظیر انتخابات سال ۹۲ تنها در ۲ خرداد ۷۶ اتفاق افتاده بود.

*نخستین سخنران عبدالغفار شجاع بود و با بیان اینکه نوبخت به اندازه یک کابینه برای کشور اثرگذار است، گفت: جریان اعتدال، اجتماعی از اصولگرایان و اصلاح‌طلبان است. وی با بیان اینکه وقتی مقام معظم رهبری در روز انتخابات سال گذشته گفتند رای مردم حق‌الناس است، ما نسبت به سلامت انتخابات مطمئن شدیم. شجاع شعارهای دولت را فراجناحی دانست و افزود پس از انتخابات تقریبا هیچ‌کدام از اعضای ستاد روحانی در استان مسئولیتی نگرفتند.

*پس از سخنرانی شجاع کلیپی در حمایت و تقدیر از نوبخت پخش شد و سپس کلیپ معروف هم‌خوانی با روحانی پخش گردید.

*در ادامه محمدعلی نجفی در صحبتهایی ضمن خوش‌آمد به نوبخت، از او با القاب دانشمند و فرهیخته تقدیر کرد و گزارشی از فالیت‌های استانداری در دوره مسئولیت خود ارائه کرد.

*پس از سخنرانی نجفی خانم شاعری به خواندن شعری در وصف امام زمان (عج) پرداخت و در شعر خود امام زمان (عج) را با صفت اعتدال خطاب کرد.

*پس از شعرخوانی و پیش از سخنرانی نوبخت مجری برنامه انتخاب روحانی را ناشی از حضور افرادی مانند نوبخت در اطراف او دانست.

*هنگام شروع سخنرانی نوبخت موسیقی “وطنم” سالار عقیلی پخش شد.

*نوبخت در ابتدای سخنان خود در حین نام بردن تعدای از مسئولان استانی، نام پروفسور برزیگر را به اشتباه برزگر خطاب کرد.

*سخنان نوبخت با اشاره به زندگانی امام زمان (عج) آغاز شد. وی در ادامه سخنانش با اشاره به سختی‌هایی که حامیان روحانی در زمان انتخابات کشیدند گفت روزی از تهران به رشت آمدم اما با در پلمپ شده ستاد روحانی مواجه شدم. نوبخت با ارائه چند آمار سعی کرد عملکرد دولت یازدهم را خوب جلوه دهد و گفت دولت نرخ تورم را از ۴۰ درصد به ۲۶ درصد رسانده است. نوبخت با بیان اینکه بسیاری با ما بد صحبت کردند اما ما با ادب پاسخ دادیم، گفت ممکن است برخی دلواپس باشند که ما به آنها احترام می‌گذاریم، اما آنها باید به دولت فرصت دهند تا برنامه‌های خود را اجرا کند.

*در حین سخنانی مرد میان‌سالی از بین جمعیت با صدای بلند نسبت به عملکرد اقتصادی و فرهنگی دولت انتقاد کرد و دست‌زدنهای ممتد حاضران مانع بیان سخنان مرد معترض شد. نوبخت در جواب مرد تنها گفت شما نباید مراسمی را که برای آن زحمت کشیده شده بهم بزنید.

*در بیرون سالن مقدار زیادی کیک و ساندیس در بین حاضرین پخش شد.

zarb va shatm (3)

zarb va shatm (4)

zarb va shatm (2)

zarb va shatm (8)

مطالب مرتبط
  • همایش توسعه و پیشرفت گیلان یا همان جشن یک سالگی دولت در رشت/ گزارش تصویری
۱) ۸دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.