۵ طرح شیلاتی لنگرود در دهه فجر افتتاح می شود

رئیس اداره شیلات شهرستان لنگرود گفت: به مناسبت ایام‌الله دهه‌ فجر چهار طرح شیلاتی و یک طرح شاخص آبزی پروری در شهرستان لنگرود به بهره‌ برداری می‌رسد. به گزارش لنگرنیوز ، ابوالقاسم حسن‌دوست در مصاحبه با خبرنگار لنگرنیوز ، از افتتاح پنج تعداد طرح شیلاتی با اعتباری، حدود پنج میلیارد ریال خبرداد و اظهار کرد:

کد خبر : 594
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۲ - ۱۱:۴۴
۵ طرح شیلاتی لنگرود در دهه فجر افتتاح می شود

رئیس اداره شیلات شهرستان لنگرود گفت: به مناسبت ایام‌الله دهه‌ فجر چهار طرح شیلاتی و یک طرح شاخص آبزی پروری در شهرستان لنگرود به بهره‌ برداری می‌رسد.

به گزارش لنگرنیوز ، ابوالقاسم حسن‌دوست در مصاحبه با خبرنگار لنگرنیوز ، از افتتاح پنج تعداد طرح شیلاتی با اعتباری، حدود پنج میلیارد ریال خبرداد و اظهار کرد: با افتتاح این پروژه‌ها ۵۱ تن بر میزان تولید آبزیان در شهرستان لنگرود افزوده می‌شود.

وی با بیان اینکه به بهره‌برداری از طرح‌های مذکور برای ۲۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد می‌شود، افزود: این طرح‌ها شامل پرورش ماهی قزل‌آلا در استخرهای بتنی با آب چاه و رودخانه و پرورش ماهیان گرم آبی در مزارع خاکی است.

رئیس اداره شیلات شهرستان لنگرود با اشاره به تفکیک پروژه‌ها در دهه فجر امسال، گفت: پروژه پرورش ماهیان سردابی با آب رودخانه در روستای لیاشوسرای بخش اطاقور به ظرفیت تولید ۸۰ تن ماهی قزل آلا در سال که از طریق طرح تجهیز و میکانیزاسیون اقدام به افزایش ظرفیت از ۴۰ تن به ۸۰ تن اقدام کرده است.

حسن‌دوست تصریح کرد:این طرح دارای ۱۶ قطعه استخر بتنی به مساحت مفید دو هزار متر مربع و مساحت کل هشت هزار متر مربع و با اعتبار هطرح صندوق توسعه ملی افتتاح می‌شود.

وی افزود: پروژه پرورش ماهیان سردابی با آب چاه در روستای خشکه سل شهر کومله با ظرفیت تولید پنج تن ماهی قزل آلا در سال در قالب چهار قطعه استخر گرد بتنی به مساحت مفید ۱۲۵ متر مربع و مساحت کل دو دهم هکتار و اعتبار هزینه شده ۳۱۰ میلیون ریال از محل کمک‌های فنی اعتباری بانک کشاورزی، که شامل ۲۱۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی و ۱۰۰ میلیون ریال سهم آورده است، بهره‌برداری می‌شود.

رئیس اداره شیلات شهرستان لنگرود تصریح کرد: پروژه پرورش ماهیان سردابی با آب چشمه در روستای کهلستان بخش اطاقور با ظرفیت تولید دو تن ماهی قزل آلا در سال که با احداث دو قطعه استخر بتنی به مساحت مفید ۵۰ متر مربع در قالب مجوز مشاغل خانگی و اعتبار هزینه شده به مبلغ ۱۱۰ میلیون ریال از طرح صندوق مهر امام رضا(ع) که شامل ۱۰۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی و۱۰ میلیون ریال سهم آورده آماده بهره‌برداری است.

حسن‌دوست با اشاره به پروژه پرورش ماهیان سردابی با آب چاه در شهر شلمان، خاطرنشان کرد:این پروژه با ظرفیت تولید دو تن ماهی قزل‌آلا در سال که در قالب مشاغل خانگی با هزینه شخصی دو قطعه استخر بتنی به مساحت مفید ۱۲۵ متر مربع در مساحت کل ۳۰۰ متر مربع احداث شد که در دهه فجر امسال افتتاح می‌شود.

وی افزود: این طرح امسال با اخذ تسهیلاتی به مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال از طرح بسیج سازندگی برای تکمیل طرح و تأمین خرید نهاده‌ها اقدام به بهره‌برداری کرده است.

رئیس اداره شیلات شهرستان لنگرود تصریح کرد: پروژه پرورش ماهیان گرمابی در روستای خالجیر شهر شلمان با ظرفیت تولید دو تن ماهی گرمآبی در سال که دارای یک قطعه استخر خاکی به مساحت مفید چهار هزار متر مربع و مساحت کل چهار هزار و ۵۰۰ متر مربع و اعتبار هزینه شده ۱۵۰ میلیون ریال از طرح بسیج سازندگی که شامل ۱۰۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی ۵۰ میلیون ریال سهم آورده متقاضی است، افتتاح می‌شود.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.