فیلم‌های ماهواره‌ای ، آمار طلاق در کشور را بالا برده است / دشمن از خلا ایجاد شده صدا و سیما استفاده کرده است

 صائب تصریح کرد: دشمنان برنامه‌های جذابی را برای جذب به سوی خود و تخریب فرهنگ ایجاد کردند و باید گفت از شکافی که صدا و سیما به وجود آورد نهایت استفاده را کردند.

دکتر کیوان صائب در گفت‌وگو با خبرنگار لنگرنیوز ، با بیان اینکه یکی از مسائلی که دشمنان ما پیگیر آن بوده و تا حدی هم موفق شده مسائل فرهنگی است، اظهار کرد:‌ بحث مسائل فرهنگی یک شبه کارش را نشان نمی‌دهد و این تغییرات به صورت پلکانی انجام می‌شود و نوع حجاب زنان در زمان انقلاب را می‌توان با مرور مقایسه کرد.

وی افزود: دشمن هیچ وقت به صورت یکبار ما را مورد تاخت و تاز قرار نداد و به صورت آهسته و آرام وارد تخریب فرهنگی در کشور شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنگرود گفت:‌ فرهنگی که در دهه ۷۰ در کشور وجود داشت و نوع رفتار کودکان با بزرگان را آموزش می‌داد امروزه  آن را مشاهده نمی‌کنیم و این ناشی از تغییر فرهنگ است.

 صائب تصریح کرد: دشمنان برنامه‌های جذابی را برای جذب به سوی خود و تخریب فرهنگ ایجاد کردند و باید گفت از شکافی که صدا و سیما به وجود آورد نهایت استفاده را کردند.

وی خاطرنشان کرد: در کشور فقط یک قشر خاص وجود ندارد و برنامه‌های صدا و سیما باید مربوط به تمام اقشار باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنگرود با بیان اینکه برنامه‌ها باید برای همه افراد و اقوام با حفظ فرهنگ ایرانی و اسلامی ساخته شود، افزود: اگر صدا و سیما قرار است برنامه‌ای بسازد باید تمام طیف‌ها و اقشار را ببیند و برنامه‌ای بسازد که سبب جذب مردم شود.

صائب افزود: کسی که صراط المستقیم است اگر برنامه ساخته شود یا نشود در مسیر درست خود حرکت می‌کند و برنامه‌ها باید برای کسانی که مسیر بی‌راهه هستند جذاب باشد.

وی با بیان اینکه صدا و سیما در تولید برنامه‌های خود قشرنگری نکند، تصریح کرد: سریال‌هایی مثل سربداران، روزی روزگاری و امثال اینها که در دهه ۷۰ ساخته شد به مراتب با محتواتر از برنامه‌های ساخته شده در امروز بودند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنگرود تاکید کرد‌: پر محتواترین فیلم‌ها در دهه ۶۰ و ۷۰ ساخته شد اما امروز مفهوم آدم کشی در فیلم‌ها مشاهده و بیشتر از نوع اکشن تولید می‌شود.

دکتر صائب با انتقاد از متولیان فرهنگی گفت: وزارت ارشاد در خصوص تولید بازی‌های کامپیوتری در مراکز فروش نظارتی ندارد و بازی‌هایی دیده می‌شود که با کشتن امتیازها بیشتر می‌دهد و این بر روی ذهن کودک تاثیر گذار است.

وی با بیان اینکه امروزه تغییر فرهنگ‌ها با سی دی ها و ماهواره‌ها انجام می‌شود و دلیل آن شکافی است که خودمان ایجاد کردیم، افزود: دیش‌های ماهواره‌ها بر روی پشت بام‌ها، نشان از عدم رضایت مردم از تولید و پخش برنامه‌های صدا و سیما دارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنگرود خاطرنشان کرد: یکی از آثاری که روند طلاق در کشور را بالا برده فیلم‌های ماهواره‌ای دشمن است و دشمنان از طریق پخش فیلم‌ها، خیانت و ضدارزش‌ها را به داخل خانواده‌ها تزریق می‌کنند و حتی در روحیه نوجوانی که در مرحله رشد است آثار مخربی می‌گذارد.

صائب گفت: نوجوان همچون یک سی دی خام است که می‌توان هر چیزی را بر روی آن کپی کرد و در فکر تخلیه انرژی خود است و اگر ما فرصت تخلیه را برای نوجوان فراهم نکنیم بی‌شک در دام دشمن می‌افتد.

وی افزود: یکی از مشکلاتی که وجود دارد این است که ایام فراغت نوجوانان را فقط در ایام تابستان می‌بینیم و بقیه ماه‌های سال را نادیده می‌گیریم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنگرود اظهار کرد: برای بهبود وضعیت فرهنگی باید زیر ساخت‌ها را درست کرد و صرفا پخش و تولید فیلم‌ها، فرهنگ ایجاد نمی‌کند.

وی گفت: امروزه در بحث فرهنگی از دشمن آسیب دیده‌ایم و برای رفع این آسیب باید تلاش‌ها در تمام سطوح بیش از پیش شود و نامگذاری امسال فرصت مناسبی برای از بین بردن شکاف‌های فرهنگی و تلاش دسته جمعی است.

author ۱۰ تیر ۱۳۹۳
author 374 views