جواد پور : دو حلقه چاه جدید برای حل مشکل آب شرب شهر احداث می شود

جوادپور از احداث دو حلقه چاه جدید برای حل مشکل آب شرب شهر خبر داد و گفت : مواردی چون حل مشکلات اعتباری ، پیمانکار و موافقت نامه ها باید مرتفع شود و تمام این کارها باید بر اساس قانون انجام شود . به گزارش لنگرنیوز ، آب شرب مایه زندگی موجودات روی زمین است

کد خبر : 6522
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳ - ۱۰:۲۳
جواد پور : دو حلقه چاه جدید برای حل مشکل آب شرب شهر احداث می شود

جوادپور از احداث دو حلقه چاه جدید برای حل مشکل آب شرب شهر خبر داد و گفت : مواردی چون حل مشکلات اعتباری ، پیمانکار و موافقت نامه ها باید مرتفع شود و تمام این کارها باید بر اساس قانون انجام شود .

به گزارش لنگرنیوز ، آب شرب مایه زندگی موجودات روی زمین است و در کوچک ترین کمبود آب شرب ، بیشترین مشکلات در سطح جامعه دیده می شود.

چند سالی است که منطقه موبندان و ۱۲ متری در لنگرود دچار کمبود و یا قطعی آب است که این مشکلات در چند هفته اخیر تشدید شده است .

برخی از اهالی محل به خبرنگار لنگرنیوز اعلام کردند که کمبود آب در حال حاضر به قطعی های چندین ساعته تبدیل شده است و گاها فقط ۲ ساعت در شبانه روز دارای آب شرب هستند که این دچار ناراحتی و مشکلات برای مردم این مناطق شده است.

برخی از اهالی محل ادعا کردند که بیش از ۱۰ سال در این منطقه ساکن هستند و در این سال ها بیشتریم مشکلات را در چند ماه اخیر مشاهده کردیم.

برخی از مردم که با کمبود آب در سال های گذشته عادت کرده بودند با حفر چاه و استفاده از آب های معدنی مشکلات خود را بر طرف می کردند ولی کسانی که دارای چاه آب نبودند بر مشکلاتشان افزوده می شد .

در این خصوص خبرنگار لنگرنیوز مصاحبه ای را در خصوص قطعی اب و پیگیری برای رفع این مشکل مصاحبه ای را با فرماندار شهرستان لنگرود داشته است.

سید رضا جواد پور در گفت و گو با خبرنگار لنگرنیوز گفت : حدود ۵ هزار مشترک در شهر با مشکل قطعی با کمبود آب دچار هستند و مردم از این مشکلات رنج می برند و ما هم از این مشکل مطلع هستیم.

وی افزود : جنس از بین بردن این مشکلات ، انجام کارهای عمرانی است و این پروژه ها یک یا دو روز تمام نمی شود و زمان بر هستند.

جوادپور از احداث دو حلقه چاه جدید برای حل مشکل آب شرب شهر خبر داد و گفت : مواردی چون حل مشکلات اعتباری ، پیمانکار و موافقت نامه ها باید مرتفع شود و تمام این کارها باید بر اساس قانون انجام شود .

فرماندار شهرستان لنگرود اظهار کرد : مشکل قطعی آب در موبندان و ۱۲ متری تقریبا در یک ماه گذشته بیشتر شده است و برای رفع این مشکل دو چاه آب شرب که دچار آسیب شده بود و یا از مدار خارج بود ترمیم شدند و در حال حاضر فعال هستند.

وی ادامه داد : برای بهبود وضعیت آب منطقه ای دو چاه دیگر در نظر گرفته شد که اعتبار ۹۰ میلیونی برای یک چاه در کمیته برنامه ریزی که هفته گذشته انجام گردید برنامه ریزی شد.

سید رضا جواد پور از اختصاص ۱۵۰ میلیون تومان برای چاه دوم خبر داد و گفت : اعتبار این چاه از منابع ۲ درصد نفت و گار تامین خواهد شد.

وی با بیان اینکه سیستم آب شرب شهرستان باید با هم رینگ شوند و مبلغ بالای یک میلیارد تخمین زده شده است گفت : کارشناسان در حال بررسی این طرح می باشند که با انجام این کار تمام مشترکین در کمبود یا دارایی آب شرب شریک می شوند و اینگونه نباشد که فقط یک منطقه مشکل قطعی داشته باشد .

جواد پور در خصوص زمان اتمام و احداث دو چاه جدید گفت : زمان پروژه ها ممکن است تا آخر تابستان به پایان برسد و با احداث چاه های ذکر شده تا حدود زیادی مشکل قطعی آب شرب حل خواهد شد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۱
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.