منافقین خون بهای شهید انصاری را یکسال زودتر از شهادت پرداخت کردند

دانش‌کاظمی با بیان اینکه یک سال قبل از شهادت ایشان در ماه مبارک رمضان خون بهای شهید انصاری را به من دادند و یک ربع سکه بود که عکس در کتاب استاندار آسمانی هست، اظهار کرد: منافقین با من تماس گرفتند و گفتند خون بهای همسرت را پرداخت کردیم و آن را ترور می‌کنیم  حمیده

کد خبر : 6665
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۳ - ۹:۲۶
منافقین خون بهای شهید انصاری را یکسال زودتر از شهادت پرداخت کردند

دانش‌کاظمی با بیان اینکه یک سال قبل از شهادت ایشان در ماه مبارک رمضان خون بهای شهید انصاری را به من دادند و یک ربع سکه بود که عکس در کتاب استاندار آسمانی هست، اظهار کرد: منافقین با من تماس گرفتند و گفتند خون بهای همسرت را پرداخت کردیم و آن را ترور می‌کنیم 

حمیده دانش‌کاظمی در گفت‌وگو با خبرنگار لنگرنیوز، با اشاره به  ویژگی‌های شهید انصاری، اظهار کرد: انصاری تقریبا از وقتی که مسئولت پذیرفت مذهبی نشد او از زمانی که خود را شناخت، تفکری اسلامی پیدا کرد.

شهید انصاری از دوران بلوغ تفکری اسلامی داشت

وی با بیان اینکه این شهید از زمانی که به بلوغ رسیده بود تفکری اسلامی داشت، افزود: از آن زمان ریشه تفکرمذهبی در آن رشد پیدا کرد روحانی نبود ولی بسیار عمیق به مسائل فقهی دقت و به مسائل علمی نگاه می‌کرد.

همسر استاندار شهید گیلان با اشاره به جلسات و برنامه‌های مذهبی شهید انصاری در آمریکا، گفت: در سال‌های ۵۲ تا ۵۷ روزهای یکشنبه هر هفته جلسه تفسیر قرآن را برگزار می‌کرد و این مهم هرگز قطع نمی‌شد.

دانش کاظمی تصریح کرد: وقتی به آمریکا آمد با دیدگاه مذهبی بود زیرا فعالیت گروه‌های کمونیست‌ها خیلی زیاد بود از طرف دولت آن زمان هم به این گروه‌ها بها ‌می‌داد و آنها به ظاهر مبارز با شاه بودند و عموما کمونیست‌ها در آمریکا ماندگار شدند و برای دولت آن زمان یعنی شاه هم خطری نداشتند.

1

شهید انصاری در آمریکا دیدگاه خود را با آموزه‌های قرآنی بیشتر رشد داد

وی با بیان اینکه شهید انصاری در آمریکا دیدگاه خود را با آموزه‌های قرآنی بیشتر رشد داد، خاطرنشان کرد: در طول مدت تحصیل دبیر انجمن اسلامی آمریکا و کاندا بود و در  بخش انتشارات فعالیت می‌کرد و هر کتابی که از ایران و آمریکا می‌آمد و هر کسی مطالبی داشتند ایشان به عنوان دبیر انجمن مطالعه می‌کرد و نشر می‌داد.

همسر استاندار شهید گیلان با بیان اینکه تمام کتاب‌های شریعتی براساس وصیت وی اصلاح و منتشر شد، گفت: شهید انصاری عشق عجیبی به مطالعه و عشق زیادی به قرآن خواندن داشت و خطاب به فرزندش مطلبی را گفته بود که روی سنگ قبر ایشان بر طبق وصیت‌نامه نوشتیم.

فرزندم قرآن بخوان تا شک از دلت زدوده شود

دانش‌کاظمی افزود: شهید انصاری این توصیه را به فرزند داشت که « فرزندم برای رسیدن به شناخت، قرآن بخوان تا در فهم به آنجا برسی که شک از دلت زدوده شود» متاسفانه بنیاد شهید برای یکدست کردن مزار شهدا این سنگ قبر را برداشت اما من بنا به وصیت‌اش این سخن را روی سنگ قبرش گذاشتم و تلاش می‌کنم با هماهنگی مجدد قرار دهم.

شهید انصاری نگران بود وقتی استاندار گیلان شود نتواند به وظیفه‌اش به خوبی عمل کند

وی درباره لحظه‌ای که شهید انصاری برای استانداری گیلان انتخاب شد، تصریح کرد: تازه آمریکا آمده بودیم و در منزل پدری من در در راهرو ایستادند و اشک در چشمانشان حلقه زده بود از ایشان سئوال کردم چه اتفاقی افتاده آیا خوشحالی یا ترسیدی از مسئولیت؟ البته هیچ کدام از اینها را در وجودش نمی‌دیدم چون خیلی مقتدر و جسور بود، می‌دانستم برای گرفتن پست نیست چون این چیزها برای ایشان ارزش نبود که آدم مهمی شده است.

همسر تنها استاندار شهید کشور افزود: این شهید رد پاسخ به من گفت « می‌ترسم بروم آنجا در شرایطی قرار بگیرم به وظیفه‌ام عمل نکنم و در قیامت وقتی حضرت علی(ع) پرسیدند همسایه‌ات گرسنه خوابید و به داد یک مظلوم نرسیدی چه جوابی بدم» من هم گفتم بگو هر چه در توان داشتم گذاشتم و به توانی که داری اکتا کن و دنبال امور باشد.

خداوند محبت شهید انصاری را در دل مردم قرار داد

دانش‌کاظمی تصریح کرد:خیلی مردمی بود که بعد از ۳۳ سال از گذشتن شهادت ایشان حضور مردم این طور پر شور است جزو این نیست که کارش الهی و بخاطر خداوند بود و خداوند هم محبت‌اش را در دل مردم قرار داده است.

وی درباره شهادت این شهید بزرگوار، خاطرنشان کرد: وقتی شهات ایشان رسید دو شرایط ترور برایشان پیش آمد یکی دو تا سه شب قبل‌اش بود که در استانداری جای ایشان را تغییر می‌دادند و سربازان بسیج و سپاه در جای این شهید می‌خوابیدند تا در امان باشد.

تهدیدها در اواخر عمر ایشان زیاد شده بود

همسر استاندار شهید گیلان با بیان اینکه من منتظر شهادت ایشان بودم، گفت: تهدیدها در اواخر عمر ایشان زیاد شده بود در کتاب استاندار آسمانی این طور نقل شد قرار بود شنبه انصاری به عنوان وزیر صنایع معرفی شود و می‌دانستیم بالاخره تهدیدهای منافقین روزی عملی می‌شودچون هفته قبل هم از شهادت انصاری تهدید به ترور شده بود.

منافقین خون بهای شهید انصاری را یکسال زودتر از شهادت پرداخت کردند

دانش‌کاظمی با بیان اینکه یک سال قبل از شهادت ایشان در ماه مبارک رمضان خون بهای شهید انصاری را به من دادند و یک ربع سکه بود که عکس در کتاب استاندار آسمانی هست، اظهار کرد: منافقین با من تماس گرفتند و گفتند خون بهای همسرت را پرداخت کردیم و آن را ترور می‌کنیم و من به آنها گفتم همسرم بیشتر از این‌ها برای من ارزش دارد و پاسخ آنها را دادم اما از این تماس بسیار به خود لرزیدم.

وی افزود: آن لحظه که قرار بود شهید شوند ایشان در منزلی حضور داشتند که قبلا قرار بود خودمان آنجا زندگی کنیم ولی این شهید می‌گفتند اگر روزی بخواهم در برابر حرکت منافقین مقابله کنم تا ۷۰ پله را پایین بیایم سخت است به همین دلیل  حاضر نشد در منزل لاکانی زندگی کند و آن را به شهید نورانی دادند.

همسر استاندار شهید گیلان گفت: اما ایشان شب آخر زندگی رفت در همان منزل و به من زنگ زد تا خداحافظی کند و گفت «خودت بر سمیه هم مادری کن و هم پدری» من از ایشان خواستم که از من شفاعت کنند و مراقبت خودش باشد و ایشان قول دادند که مراقب هستند و گفتند امشب نورانی مراقب من هست و اگر لیاقت شفاعت داشته باشم این کار را انجام می‌دهم.

دانش‌کاظمی تصریح کرد: من در آن زمان در مراسم شهدای هفت تیر در تهران حضور داشتم زیرا شهیدموسوی استاد زبان عربی من بودند و برای تشییع جنازه آنجا بودم، شهید انصاری و قول می‌دهم امشب شهید نورانی مراقب من هستم اگر لیاقت شفاعت کنند.

شهید انصاری به آرزویش رسید و تیر به مغز و قلب‌اش اصابت کرد

وی درباره لحظه خبر دادن شهادت علی انصاری، گفت: مسئول دفتر ایشان با من تماس گرفت و گفت به پای انصاری تیر خورده است اما پرسیدم برطبق گفته شهید باید به مغز و قلب ایشان تیر خورده باشد چون می‌گفت «تیر به مغزم می‌خورد چون در راه خدا می‌اندیشد و به قلبم چون برای مردم می‌تپد» و همین طور هم شد و به آرزویش رسید.

همسر تنها استاندار شهید کشور درباره نسل امروز، اظهار کرد: اگر وضع جوانان امروز را این طور می‌بینید که درخیابان حضور دارند و شاید بعضی‌ها ظاهر زیبایی نداشته باشند اما بازهم پایه این بچه‌ها الهی است به این مسئله توجه کنیم که تربیت جوانان امروز نسبت به جوانان آن دوران متفاوت شده است.

دانش‌کاظمی تصریح کرد: به همان اندازه دشمن دارد روی آنها کار می‌کند اگر آن روز همسرم وارد مبارزه با شاه شد داشت خودش را می‌ساخت یعنی جوانان آن دوران این طوری بودند در مقابل‌ آنها یک نیروی کفری وجود داشت که در مقابل‌ آن مبارزه می‌‌کردند.

نیروی خزنده‌ دشمنان آرام آرام در ذهن‌ جوان ما نفوذ می‌کند

وی افزود: اما در مقابل جوانان امروز ما یک نیروی خزنده وجود دارد که حالا به هر ترتیبی حتی لزومی نداره یکباره وارد شوند دارند ریز ریز و آرام آرام روی ذهن و افکار جوانان ما کار می‌کنند این خطر از آن طرف لحظه به لحظه به آنها حمله می‌کند و راه مقابله بچه‌های ما این است وقتی می‌بینید پیغامی داده می‌شود شما فکر می‌کنید همه آنها متقی‌اند.

همسر استاندار شهید گیلان گفت: جوانانی هستند که در راه تقوا و خدا حرکت می‌کنند و اگر لازم باشد جهت‌شان را در راه خدا می‌کنند، ظاهر نامناسب دارند حرکات زیبایی ندارند اینها در سطح اجتماع هست در زمان ما آن گونه نبود البته همیشه همه جا یکدست نیست اما به دلیل اینکه جامعه الهی است شرایط غالب شرایط خدایی می‌شود.

اگر جوان اشتباه می‌کند ما در مقابل تربیت کوتاه آمدیم، اساس جوان ایرانی خدایی است

دانش‌کاظمی افزود: اگر جوان دارد اشتباه می‌کند ما، شرایط مربی و اجتماع اجازه ندادیم ودر مقابل تربیت کوتاه آمدیم  چون پایه الهی است به سمت خدا می‌روند امکان دارد جوانانی که حرکات نامناسب را انجام می‌دهند مشکلاتی را در جامعه ایفا کنند و  به همین دلیل است که ظاهر آنها به مدلی برای آن طرفی‌ها تبدیل شده است علت این بوده که دشمن دارد روی جوانان ما  کار می‌کند.

باید از فرهنگ اسلامی به نسل امروز کمک کنیم تا فاصله‌ها برطرف و فرهنگ اسلامی حفظ شود

وی با اشاره به فلیم‌های کارتونی برای کودکان گفت: دشمن در این بازی‌ها کلمه خدا را کم کم و به آرامی حذف می‌کند و به جالی جمله خدانگه‌دار در ترجمه فیلم‌ها استفاده می‌شود می‌بینمت و این کار تهاجم فرهنگی دشمنان است که آرام آرام در ذهن کودک و فرزند ایرانی نفوذ می‌کند.

همسر استاندار شهید گیلان افزود: دشمن افکارش را به این شکل وارد ذهن جوان ما می‌کند که برای جدا شدن از همدیگر اسمی از خدا نباشه این اثر به ظاهر گذاشته شده اما در دل‌ها اثری ندارد و باید از فرهنگ اسلامی خود به فرزندانمان برسانیم اگر از آنها دور بشویم جوانان ضمیر آماده‌ای دارند کفر راحت افراد را جذب می‌کند چون منعی نمی‌کند اما حق به دلیل موانعی که دارد دیرتر جذب می‌کند طبع انسان راحت طلبی است و خیلی حس نمی‌کنم نسل امروز از ما دور شدن آنها فاصله گرفتند و می‌توانیم با برنامه این فاصله را برطرف کنیم.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.