چشم به راه تحقق وعده های دولتیم/ انگلیس، پشت صحنه شبکه های ماهواره ای توقیف شده

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: حضور مردم در روز قدس و جنایات صهیونیست‌ها، حامیان شعار “نه‌غزه،نه‌لبنان” را از گذشته خود پشیمان کرد. به گزارش لنگرنیوز ، آیت الله کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به شهادت حضرت حمزه و وفات حضرت عبدالعظیم حسنی در ۱۴ شوال گفت:

کد خبر : 8236
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۸:۰۲
چشم به راه تحقق وعده های دولتیم/ انگلیس، پشت صحنه شبکه های ماهواره ای توقیف شده

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: حضور مردم در روز قدس و جنایات صهیونیست‌ها، حامیان شعار “نه‌غزه،نه‌لبنان” را از گذشته خود پشیمان کرد.

به گزارش لنگرنیوز ، آیت الله کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به شهادت حضرت حمزه و وفات حضرت عبدالعظیم حسنی در ۱۴ شوال گفت: شهادت حضرت حمزه سیدالشهدا و وفات محدث بزرگوار و امامزاده جلیل‌القدر پناهگاه ساکنان تهران حضرت عبدالعظیم حسنی که جزو نوادر امام‌زاده‌هاست را تسلیت می‌گویم.

وی ادامه داد: شهادت شهید سرافراز عبد صالح خدا شهید بابایی که هم نقشی در دفاع مقدس ایفا کرد و هم سوابق و زندگینامه‌اش می‌تواند الگویی باشد و همچنین شهادت شهید صارمی را نیز گرامی می‌داریم.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به مسئله غزه، آن را مهمترین مسئله جهان اسلام خواند و افزود: رهبر حکیم انقلاب نیز هم در خطبه‌های عید فطر و هم در سخنرانی در جمع مسئولان و سفرای کشورهای اسلامی تنها به مسئله غزه پرداختند که نشان می‌دهد مسئله غزه امروز مهمترین مسئله جهان اسلام است.

آیت‌الله صدیقی افزود: ما شاهد زشتی‌های جانگداز و نفرت‌انگیز رژیم صهیونیستی هستیم که تاریخ بشر را سیاه می‌کند که این گرگ خون آشام، پلید، خبیث و نامشروع مرتکب می‌شود که در سرزمین غصبی علیه صاحبان اصلی این سرزمین هر چند وقت یک بار دندان‌های تیز خود را نشان می‌دهند و حملات ددمنشانه را به سوی آنها آغاز می‌کنند و جنایات جنگی و ضدبشری را مرتکب می‌شوند و این بار نیز یک برگ ننگین دیگر در پرونده سیاه آنها اضافه شد.

وی تصریح کرد: در این مدت حدود یک ماه صهیونیست‌ها ۲ هزار نفر را قتل عام کردند که تعداد کثیری از آنها کودکان، زنان، سالخوردگان و بیماران و مجروحین در بیمارستان‌ها بودند که جنایتی فجیع‌تر از این را کمتر در تاریخ بشریت پیدا می‌کنیم؛ گویا صحنه عاشوراست و گویا کودک‌کشی را اینها از حرمله به ارث برده‌اند و علیه یک جمعیت صاحب حق بدون هیچ توجیه انسانی و منطقی و قانونی جنایت می‌کنند.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: اینها تشنه خون هستند و از هر فرصتی علیه مظلوم یورش می‌برند و فجیع‌ترین جنایت‌ها را انجام می‌دهند و عجیب‌تر از این جنایت، تماشای نهادهای رسمی بین‌المللی است که به ظاهر برای حمایت از مظلوم و جلوگیری از ظلم تاسیس شده‌اند.

صدیقی با اشاره به سکوت سازمان ملل در خصوص حوادث غزه گفت: سازمان ملل که مکرر بی‌آبرویی و بی‌خاصیتی و خنثی بودن خود را در زمان‌های گذشته در تاریخ ثبت کرده، شرم‌آورتر از گذشته، در مواجهه ظالم با مظلوم دم نزدند و با سکوت خود از جنایت‌ صهیونیست‌ها حمایت کردند و عجیب‌تر از همه اینها رسوایی بان کی مون است که جنازه ۵۰۰ کودک و حمله به بیمارستان‌ها، مدارس و مساجد را نادیده بگیرد و بگوید که حماس نظامی رژیم صهیونیستی را باید آزاد کند.

وی خاطر نشان کرد: نفرین بر شما و رویتان سیاه باد که برای بشریت ننگ و خجالتی به عمل آوردید و در کنار این سیاهی‌ها، پلیدی‌ها و بی‌رحمی‌ها چهره بزک کرده آمریکاست که مقام معظم رهبری فرمودند پنجه فولادی با روکش مخملی دارد. در جریانات اخیر فکر می‌شد که آمریکایی‌ها دلشان برای کسی می‌سوزد و یا اهل منطق هستند، اما خداوند متعال بار دیگر پرده را کنار زد و در اوج جنایت‌های جنگی بی‌سابقه اسرائیل، آمریکا هم حمایت تسلیحاتی و هم حمایت تبلیغاتی و سیاسی از این گرگ کرد و آشکارا در روز روشن از حمایت درنده، مضایقه نکردند و کم نگذاشتند و جا دارد با همه وجود مرگ بر آمریکا بگوییم.

امام جمعه موقت تهران اضافه کرد: در کنار سکوت جوامع بین‌المللی، سکوت کشورهای منطقه را شاهد هستیم که نه اسلامیت از خود نشان دادند و نه از برادران مسلمان خود حمایت کردند و حتی رسانه‌هایشان این جنایات را بازگو نکردند و تلویحا حماس را مقصر می‌دانند.

صدیقی افزود: این کشورها نه اسلامیت و نه همیت عربی دارند و نه می‌شود این حکام کشورهای منطقه را انسان نامید.

اینها حق همسایگی و حق اسلامی و تعصب عربی را نادیده گرفتند و آبروی خودشان و همه وابستگان و عروسک‌های دنیای غرب را الحق و الانصاف بردند و رسوای تاریخ شدند و ما نسبت به آنها می‌دانیم که تاریخ عکس‌العمل نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه امکانات ملت‌های مسلمان در اختیار این حکام است و با نفت و امکانات مسلمانان، در اختیار صهیونیست‌ها و ظالمان قرار گرفته‌اند تا ارباب خودشان را برای ادامه چند روز حکومت غیرمردمی خود راضی کنند، گفت: الحق اینها در این امتحانات مردود و منفور شدند و امتحان بدی در برابر ملت‌ها و دین و آزادگان جهان از خود نشان دادند.

امام جمعه موقت تهران در ادامه سخنان خود با اشاره به مقاومت مردم غزه گفت: از این سو مردم قهرمان غزه را شاهد بودیم که مقاومت، حماسه و استقامتی مثال زدنی را از خود نشان دادند و الحق بشریت را خشنود کردند و به آزادگان عالم روحیه دادند و به ملت‌های دربند نشان دادند که مقاومت، پیروزی و اعجاز به همراه دارد.

صدیقی با بیان اینکه ما ملت غزه را می‌ستاییم و درود همه جانبه به آنها می‌فرستیم، افزود: ملت قهرمان، مومن و ولایی ایران در حماسه روز قدس حضور همه جانبه‌ای داشتند و حتی آنهایی که دیروز “نه غزه و نه لبنان” سر می‌دادند، سکوت کردند و یا اینکه همراهی کردند، امروز مجبور شدند شعار “هم غزه، هم لبنان جانم فدای اسلام” سر بدهند و از گذشته خود و در برابر حضور گسترده مردم از گذشته خود منفعل و پشیمان شدند و آن جریان را محکوم کردند.

وی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز عبادی- سیاسی جمعه این هفته تهران، به سالروز پیروزی حزب الله لبنان در جنگ ۳۳ روزه در برابر شاخ تیز آمریکا و دندان خونین مظلوم‌خوار آمریکا یعنی اسرائیل اشاره کرد و گفت: برای اولین بار این جوشش و خروش و مقاومت را حزب‌الله لبنان و رهبر قهرمان و ابرمرد تاریخ معاصر عرب سید حسن نصرالله نشان داد که با مقاومت متوکلانه خود درسی به جنایتکارها دادند و عجز آمریکا را نشان دادند و افسانه شکست‌ناپذیری اسرائیل را باطل کردند تا امروز نیز مردم غزه از آنها دنباله‌روی کنند.

خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران ادامه داد: نام مبارک سید حسن نصرالله و حزب‌الله امروز از شیرین‌ترین، پرجاذبه‌ترین و مرغوب‌ترین نام‌های جهان است و همه آزادگان بشر، حزب‌الله و این قهرمان بی‌بدیل را در قلب خود دارند و در کشورهای اسلامی محبوب‌ترین چهره، این چهره عزیز مجاهد و اسلام‌مدار و ولایتمدار است و ما این روز را گرامی می‌داریم و برای پیروزی همیشگی این گروه مومن مدافع حقوق بشریت دعا می‌کنیم.

صدیقی در ادامه سخنان خود به اوضاع عراق اشاره کرد و گفت: به فضل خدا نهادها و ارگان‌های قانونی عراق یکی پس از دیگری در حال محقق شدن هستند و ما انتظار داریم در این موقعیت حساس منطقه‌، با اتحادی که برای مسلمانان و مومنین عراق زیر پرچم مرجعیت به وجود آمده، بتوانند نخست‌وزیر را زودتر انتخاب کنند و کارهای خود را سامان دهند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به موفقیت سربازان گمنام امام زمان در وزارت اطلاعات اشاره کرد و اظهار داشت: سربازان گمنام امام زمان پیروزی جدیدی را خلق کردند و شبکه‌های ماهواره‌ای که با مرکز انگلیس و آمریکا مستقیما در ارتباط بودند و نظیر گروه‌های تکفیری در آن سوی مرزها، در این سوی مرز بنای فتنه‌گری و ایجاد اختلاف داشتند و دعوت به برائت و اختلاف می‌کردند را منهدم کردند.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: دستور انگلیس به این گروه‌ها ارائه عزاداری خشن با صورت‌های خاصی بود که در این چند سال نمونه‌ای از پرخاش‌گری‌ها و ناهنجاری‌ها را در بعضی از شهرها دیدیم و امروز نیز کشف این جریان، ملت و عزاداران حسینی، مداحان و سینه‌زنان ما را که الگوی عزاداری آنها امام جعفر صادق است، شاد کرد و هوشیاری جدیدی را برای آنها پدید آورد.

صدیقی با بیان اینکه این گروه‌ها در شهرهای تهران، اصفهان، قم و خراسان رضوی تجهیزات مدرن و به روزی داشتند، گفت: این گروه‌ها مستقیما با انگلیس، آمریکا و برخی کشورهای منطقه توسط این دستگاه‌ها در ارتباط بودند و امیدوارم به تدریج مردم ایران که همواره با هوشیاری و فراست در صحنه بودند این جریانات را بیش از پیش بشناسند و بر بصیرت خود بیفزایند.

وی در بخش پایانی از سخنان خود به سپری شدن یک سال از عمر دولت یازدهم اشاره و خاطر نشان کرد: گذشت یک سال به معنای سپری شدن یک چهارم از عمر یک دولت است.

خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران افزود: ما نسبت به سفارشاتی که مقام معظم رهبری اکیدا فرمودند و وعده‌هایی که دولت محترم در زمان انتخابات به مردم داد، همچنان چشم به راهیم.

صدیقی اقتصاد مقاومتی را دارویی برای تامین رفاه مردم و پیشگیری از بحران‌های اقتصادی دنیا عنوان کرد و گفت: برخی کشورها نیز به فکر اقتصاد مقاومتی افتاده‌اند و این سوال برای ما مطرح است که چه زمانی قرار است که اقتصاد مقاومتی محقق شود و تا چه زمانی وعده داده می‌شود، اما در عمل نبینیم که مردم در ارزانی به سر می‌برند و وضع اقتصادی بازار بهتر از قبل شده است؟

وی افزود: فکر می‌کنم که دارد دیر می‌شود و توقع ما از دولت این است که به داد ملت برسد و برای آینده کشور اقتصاد مقاومتی را سرلوحه کار خود قرار دهند و از بروکراسی و جلسات به عمل و تجربه بپردازند.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: ما ظرفیت عظیم تحصیل‌کرده‌های با استعدادی را داریم که اگر اینها از فعالیت حزبی و جریانی بیرون بیایند و استمداد نخبگان را عمومی کنند، کار سریعتر پیش می‌رود.

صدیقی با اشاره به دغدغه‌های فرهنگی با بیان اینکه در مسئله فرهنگ تنها بحث عفاف و حجاب و تکریم زنان نیست، خاطر نشان کرد: یکی از قدم‌های برجسته‌ای که شهردار تهران در این ایام انجام داد و مورد هجمه خارجی‌ها قرار گرفت و برخی نیز در داخل کشور آن را نپسندیدند و بنده این کار شهردار تهران را مهمتر از تونل نیایش و بوستان ولایت تلقی می‌کنم، اجرای طرح تکریم زنان بود.

وی تصریح کرد: ۳۵ سال از انقلاب سپری شده است و قبل از شهرداری تهران، در دانشگاه علامه طباطبایی رئیس دانشگاه متدین معمم آشنای با حوزه و دانشگاه این اقدام را انجام داد که در جریان جابجایی دولت، اولین نفر وی را برداشتند.

امام جمعه موقت تهران طرح تکریم زنان جزو مسئله‌های اساسی دانست و تاکید کرد: در مسئله کار، قناعت و الگوی مصرف نیاز به فرهنگ داریم. در مسئله نماز جوانان و اخلاق دولت باید سیاستگذاری و هدایت و از ارزش‌هایی که شهدا به ارمغان آوردند پاسداری کند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.