چهارمین جشن ازدواج آسان در کلاچای برگزار می‌شود

بخشدار کلاچای از برگزاری جشن ازدواج آسان در ۲۹ مهر جاری در این بخش خبر داد.

 

به گزارش لنگرنیوز، محمد موسی شعبانیان ظهر دیروز در جلسه بخشداری شهر کلاچای با گرامیداشت دهه امامت و ولایت، اظهار کرد: این دهه متصل به امامت حضرت امیر(ع) از سوی خداوند و رسول گرامی(ص)  است.

 

وی، ایجاد فضای مناسب معنوی برای ترویج فرهنگ و مفاهیم غدیر و تبیین جایگاه ولایت در جامعه را از اهداف این دهه برشمرد.

 

بخشدار کلاچای، با اشاره به منشأ خیرات و برکات زیاد این دهه برای مسلمانان، گفت: هر ساله در جشن روز غدیر یک بار دیگر بیعت با ولایت و زندگی در سایه سار ولایت برای مسلمانان جهان تکرار می‌شود.

 

وی، از برگزاری چهارمین جشن ازدواج آسان در روز دوشنبه ۲۹ مهر جاری خبر داد و تصریح کرد: این جشن با هدف جمع‌آوری کمک و تهیه جهیزیه برای نوعروسان نیازمند بخش کلاچای برگزار می‌شود.

 

شعبانیان، به جمع‌آوری ۱۰۰ میلیون ریال کمک نقدی از طرف خیران منطقه در سال گذشته به نوعروسان اشاره کرد و یادآور شد: توجه به ازدواج آسان و ترویج این فرهنگ در بین خانواده‌ها مورد تأکید است.

 

به گفته وی، مسلمانان باید در ازدواج از اصول اسلامی و پیامبر(ص) و ائمه اطهار (ع) الگو بگیرند و ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) را الگوی قرار دهند و به زندگی مشترک خود رنگ و بوی معنوی و حقیقی دهند.

 

این مسئول، یکی از آسیب‌ها در حوزه ازدواج جوانان را مشکلات و دغدغه‌های اقتصادی خواند و افزود: بسیاری از جوانان با این معضل به خاطر افزایش هزینه‌های زندگی مواجه هستند.

 

وی، طبق روایات بزرگ‌ترین شفاعت را نصیب کسانی دانست که در امر ازدواج جوانان تلاش می‌کنند تا این پیوند آسمانی صورت گیرد.

 

شعبانیان، خواستار ایجاد بستر ازدواج آسان در جامعه شد و خاطرنشان کرد: جامعه‌ سالم در سایه ازدواجی سهل‌تر با همت‌های والای خیران و سخاوت خوبان صورت می‌گیرد.

 

وی، از تمام نهادها و خیران منطقه خواست تا در غدیر امسال به تبعیت از مولای فقیر نواز، خود را در غم دیگران غمگین و دیگران را در شادی‌های خود سهیم بدانند و در امر تهیه جهیزیه برای نوعروسان نیازمند، ستاد جمع‌آوری کمک‌های کلاچای را یاری دهند./فارس

 

 

 

 

 

 

 

author ۲۹ مهر ۱۳۹۲
author 144 views