تضیع حقوق رزمندگان درلایحه جامع ایثارگران

رزمندگان دوران دفاع مقدس وتضیع حقوق آنان درلایحه جامع خدمات رسانی ایثارگران / اسماعیل یکتایی بسمه تعالی در طول دفاع مقدس رزمندگان اسلام زحمات زیادی در طول شبانه روز در خط مقدم جبهه متحمل گردیده ودر راه اسلام عزیز تعداد زیادی از این عزیزان به درجه رفیع شهادت نائل گردیده و آنانی که زنده مانده اند

کد خبر : 9425
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۳ - ۹:۲۶
تضیع حقوق رزمندگان درلایحه جامع ایثارگران

رزمندگان دوران دفاع مقدس وتضیع حقوق آنان درلایحه جامع خدمات رسانی ایثارگران / اسماعیل یکتایی

بسمه تعالی

در طول دفاع مقدس رزمندگان اسلام زحمات زیادی در طول شبانه روز در خط مقدم جبهه متحمل گردیده ودر راه اسلام عزیز تعداد زیادی از این عزیزان به درجه رفیع شهادت نائل گردیده و آنانی که زنده مانده اند به عنوان مفقود الاثر- آزاده و یا جانباز و رزمنده شناخته میشوند.

علی ایحال با همت نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی بالاخره در سال ۱۳۹۲ قانون جامع ایثارگران به تصویب مجلس رسیده وبه دستگاه های اجرای ابلاغ گردید .

نظر به مراجعه متعدد رزمندگان دوران دفاع مقدس به اینجانب در دفاع از حق مسلم خویش و همچنین بررسی انجام شده متاسفانه حق وحقوقات قانونی رزمندگان اسلام در قانون ایثارگران نادیده انگاشته شده و عملأ هیچ گونه امکانات رفاهی و معیشتی و استخدامی و بهداشتی و درمان برای این عزیزان لحاظ نشده است؛ به گونه ای که گویاهیچ زحمات و ایثاری از رزمندگان در طول حضور در جبهه حق علیه باطل دیده نشده و ایثار گری تنها شامل خانواده شهدا وآزادگان و جانبازان و….. اطلاق میگردد ودر حقیقت این قشر فرهیخته در جامعه موجود با کوهی از مشکلات معیشتی و ….. مواجه میباشند؛ که ظلم مضاعف به این عزیزان میباشد که در آن دوران خانواده و دوستان خویش را رها نموده و به دستور امام خویش جهت حفاظت از اسلام و انقلاب و ایران عزیز به جبهه ها اعزام گردیده اند.

حال این عزیزان تقاضای اصلاح پاره ای از بندهای قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران را در مجلس شورای اسلامی به قرار زیر خواستارند که پاره ای ازآن را طرح مینمایم , به امید مرتفع شدن دغدغه این قشر مظلوم و متعهد به انقلاب و راه امام.

باشد تا گوشه ای از فداکاریهای این عزیزان را جبران و مرحمی بر زخمهای کهنه آنان گردیم.

مراتب مورد درخواست اصلاح قانون ایثارگری بدین شرح است:

براساس ماده ۱ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران ایثارگر به شهید – مفقودالاثر –جانباز –اسیر-آزاده –رزمنده اطلاق میگردد. چنانچه در این ماده دیده میشود رزمندگان نیز به عنوان ایثار گر شناخته میشوند , همچنین در تعریف ایثارگران نیز رزمندگی در ذیل تبصره قانون ماده یک تعریف و گنجانده شده است .

ولی متاسفانه در تبصره بعد از تعریف رزمندگان در قانون فوق الاشاره ذکر گردیده شده است که (رزمندگان موضوع این بند در استفاده از تسهیلات این قانون که شامل ایثارگران میباشد مستثنی بوده و دولت موظف است اقدامات قانونی لازم را در جهت رسیدگی به امور آنان به عمل آورد )

چنانچه مشاهده میگردد در بدو امر علیرغم تعریف ایثارگری و شمول آن به رزمندگان در تبصره ذیل آن ، رزمندگان را از قانون فوق مستثنی نموده و هیچ خدماتی برای آنان در نظر گرفته نشده است و موضوع احاله به دولت گردیده که تاکنون هیچ دستورالعمل و یا لایحه ای خدماتی از طرف دولت مطرح نگردیده , که این خود ظلم مضاعف به این عزیزان است.

لذا پیشنهاد میگردد که ذکر گردد رزمنده شامل تمامی کسانی میباشد که به صورت داوطلبانه حداقل به مدت شش ماه متوالی و یا ۹ ماه متناوب در جبهه حضور داشته باشند.

اصلاح ردیف قانون به شرح ذیل درخواست میگردد

۱- تسهیلات فصل دوم شامل ماده ۳ ردیف ج- د- و- ز مشمول رزمندگان گردد.

۲- فصل ششم معیشت و رفاه ماده ۳۷ و تبصرهای مذکور درج رزمندگان در ماده فوق و استفاده از پرداخت کسورات بازنشستگی توسط دستگاههای ماده (۲) ((مهم و خواستار تثبیت این موضوع در طرح اصلاحیه قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران))

ماده ۴۱ الی ۴۴ و تبصرهای مذکور نیز مشول رزمندگان گردد

ماده ۴۸ الی۵۹و تبصرهای مذکور نیز مشول رزمندگان گردد

اصلاح این چند مورد و ردیف در قانون مطمئنأ دل رزمندگان اسلام را شاد میگرداند و همانگونه که امام راحل میفرمودنند هر کس دل رزمندگان را شاد نماید دل من نیز شاد میگردد.

اسماعیل یکتایی
آزاده و جانباز ۷۰% وکیل پایه یک دادگستری

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 2 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۲
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

جاوید پنجشنبه , ۱۳ شهریور ۱۳۹۳ - ۷:۱۳

جناب آقای لاهوتی به عنوان نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی شرعأ و قانونأ وظیفه دنبال گیری و احقاق حق رزمندگان را برگردن دارند

سیدرضا شنبه , ۲۲ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۰:۱۰

سلام : مطلب خوبی را برادر یکتایی اشاره کردند . یک سوال ؟؟؟رزمندگانی که چند سال کمتر یا بیشتر در منطقه بودند و حالا نه اسیر و نه مجروح شدندچرا هیچگونه تسهیلاتی نمی گیرند و انگار بود و نبود این افراد یکی است و حالا خداوند کریم نخواسته بنده اسیر و مجروح شوم نباید هیچگونه تسهیلاتی بگیرم ؟؟و جالب است بعضی از ارگان ها در صلح از تسهیلات مثل ۴۰%حق دانشگاه هم خودشان و هم فرزندانشان بهرمند می شوند و یا شهید بزرگواری که ۲۵ سال پیش شهید شده و خواهر یا برادرش تازه دنیا آمده اند از تمام حق و حقوق خانواده شهید و جانباز استفاده می تواند بکنند اما بنده حی و حاضر هیچ اعتبار ی ندارم !!!!!؟؟؟؟ و خدای ناکرده اگر جنگ شود غیر از این است که باز بنده و فرزند من به جنگ می روند ؟؟؟؟؟!!! شاید بنده شهید و مجروح و اسیر نشدم ولی بخدا قسم تآلمات روحی روانی و یک سری مشکلات بخاطر محیط در وجود ما است ولی نه کسی به آن اعتنا می کند و نه ……