ساختمان جدید مرکز جامع خدمات سلامت شماره ۱۱ رشت در ملکی که از سوی بانوی خیر تفرشی وقف شده بود، افتتاح شد.

به گزارش لنگرخبر، صبح امروز در طلیعه چهل و پنجمین فجر انقلاب اسلامی ایران، ساختمان جدید مرکز خدمات ...

نشست شورای سیاست گذاری کلان منطقه یک دانشگاه های علوم پزشکی کشور با حضور ۶ دانشگاه و دانشکده به مدت یک روز در رشت آغاز به کار کرد.

به گزارش لنگرخبر، شورای سیاست گذاری کلان منطقه یک دانشگاه های علوم پزشکی ...

به گزارش لنگرخبر، محمدتقی آشوبی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان عصر امروز در سومین کارگاه آموزشی مدیریت سازمان های مردم نهاد و خیرین سلامت دانشگاه در سالن اجلاس حوزه ریاست با تقدیر از تلاش های دستاندرکاران این مدیریت اظهار کرد: خوشبختانه ...

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه از دی ماه سال ۱۴۰۱ تا کنون ۲۴ پروژه سلامت محور در استان افتتاح شده، گفت: این پروژه ها با چهار هزار و ۷۰۰ مترمربع زیربنا و با اعتبار ۵۶ میلیارد تومانی ...

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از غربالگری ۵۸.۲ درصدی گیلانیان به لحاظ دیابت و فشارخون بالا خبر داد و گفت: این طرح تا پایان دی ماه تمدیدشده و همه افراد بالای ۱۸ سال می توانند در آن مشارکت کنند.

...

مسؤول واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی گیلان گفت: بیمار مرگ مغزی اهل گوراب زرمیخ شهرستان صومعه سرا به سه بیمار نیازمند پیوند عضو، حیاتی دوباره بخشید.

...

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از غربالگری ۷۶۵ هزار و ۳۷۴ گیلانی بالای ۱۸ سال خبر داد و گفت: هشت هزار و ۱۳۲ بیمار مبتلا به دیابت و ۱۳ هزار و ۳۶۷ بیمار مبتلا به فشارخون بالا در این طرح ...

یک نوزاد دختر ۵۰ روزه گیلانی توسط تیم جراحی فوق تخصصی بیمارستان کودکان رشت برای نخستین بار در استان تحت عمل جراحی آترزی صفراوی قرار گرفت.

...

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از غربالگری ۳۲ درصد گیلانی ها در فشار خون و دیابت خبر داد و گفت: از ابتدای اجرای این طرح تاکنون بیش از ۱۳ هزار نفر گیلانی مبتلا به فشارخون و دیابت قطعی شناسایی شدند.

...

خیر بزرگ نظام سلامت با بیان اینکه به لحاظ روحی بسیار توانا هستم، گفت: بزرگ ترین افتخارم پزشک بودن و هفتادسال خدمت به مردم به ویژه بیماران است.

...

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان استاد پیروز را منشأ خیر کثیر دانست و گفت: طی یک سال اخیر یکی از الطاف خدای متعال به خادمان مردم در نظام سلامت اعتماد خیرین و مشارکت نوع دوستان بوده و ما دست های ...

رئیس انجمن فیزیوتراپی ایران با بیان اینکه جمعیت سالمند فعلی کشور هفت میلیون نفر است، گفت: جمعیت سالمندی ایران در سال ۱۴۱۰ به ۱۵ درصد و در سال ۱۴۲۰ به ۲۰ درصد می رسد.

...

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون عمر افراد جامعه ۲۰ سال بیشتر شده، گفت: افزایش جمعیت سالمندی در کشور در حال وقوع یک سونامی خاموش است.

...

پنجمین همایش ملی سالمندی با موضوعات آموزش اقدامات پیشگیرانه از آسیب، اختلالات ارتوپدیک، نورولوژیک، قلبی عروقی، سیستم تنفسی، کف و لگن، روماتولوژی و پوکی استخوان در سالمندان در رشت آغاز به کار کرد.

...

یک جراح فوق تخصص کودکان در گیلان برای اولین بار توانست تومور ویلمز را پس از ۶ ساعت از کلیه یک دختر ۹ ساله با موفقیت خارج کند.

...

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان بر ضرورت بسیج امکانات و استعداد در تحقق غربالگری فشارخون و دیابت تأکید کرد و گفت: تداوم غربالگری فشارخون و دیابت می تواند از بار بیماری و تحمیل هزینه بکاهد.

...

بیمارستان صحرایی منطقه کم برخوردار کیشون بن شهرستان تالش به همت بسیج جامعه پزشکی گیلان به مدت ۲ روز دایر شد.

...

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان، توسعه خدمات اجتماعی را مورد توجه این سازمان دانست و گفت: نیت سازمانی ما خدمت به مردم است و چه بهتر که این خدمت بیشتر به بیماران ارایه شود.

...

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان به همراه تنی چند از پرستاران با حضور در گلزار شهدای مدافع سلامت رشت به مقام شهدا به ویژه شهدای پرستار ادای احترام کرد.

...

تعدادی از پرستاران طی یک تجمع مقابل دفتر مرکزی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، خواهان برقراری فوق العاده خاص و همچنین پرداخت تعرفه خدمات پرستاری شدند، دغدغه ای که به گفته مسؤولان در حال بررسی و بعضاً در ...

...

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در تشریح آخرین جزئیات از پرداختی به پرستاران گفت: اضافه کار و رفاهیات این قشر به روز، کارانه پرستاران تا فروردین امسال پرداخت و تعرفه خدمات پرستاران نیز تا چهار ماه ...

...

استاندار گیلان با همراهی همسرش به مناسبت فرارسیدن سالروز ولادت حضرت زینب سلام الله در مرکز آموزشی درمانی حشمت رشت حضور یافت و از پرستاران تجلیل کرد.

...

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان بر ضرورت فعال سازی طرح های تشویقی جهت حفظ جنین تأکید کرد و گفت: راه اندازی طرح هایی همچون ناجیان سقط در استانی نظیر گیلان که با بحران و چاله جمعیتی روبرو شده بسیار لازم ...

به گزارش لنگرخبر، محمدتقی آشوبی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان دقایقی پیش در گفت وگو با خبرنگار فارس در رشت از ترخیص دو تن دیگر از مجروحان حادثه اندوه بار آتش سوزی لنگرود خبر داد و اظهار کرد: تاکنون چهار ...

در نشست اندیشه ورز بسیج جامعه پزشکی گیلان بر راه اندازی بیمارستان صحرایی در مناطق کم برخوردار شهرستان تالش تأکید و در راستایی توسعه مشارکت و هم افزایی همه جانبه در همان رابطه، گفت وگو شد.

...

معاون توسعه مدیریت منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی از تخصیص اعتبارات ملی جهت تکمیل پروژه مرکز جامع خدمات سلامت چابکسر خبر داد.

...

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به کمبود تخت های درمانی در استان به ویژه شهر رشت گفت: گیلان تنها استان فاقد مگاهاسپیتال در کشور است و احداث آن در استان از ضروریات می باشد.

...

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه دانشگاه محلی برای نخبه پروری، حل مسائل و پیشرفت استان و کشور است، گفت: ازاین جهت رشد و توسعه دانشگاه برای ما بسیار حائز اهمیت است.

...

هم زمان با افتتاح ۱۰۳۸ طرح بهداشتی در کشور، ۲ خانه بهداشت در کوچصفهان و لشت نشاء رشت افتتاح شدند.

معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به سطح علمی قابل توجه اساتید و اعضای هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: وزارت متبوع آماده راه اندازی انواع رشته های تخصصی و فوق تخصصی در ...

...

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از توسعه کمی و کیفی رشته های تخصصی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان اشاره کرد و درعین حال کمبود فضای فیزیکی متناسب با نیاز آموزش را یکی از عمده چالش های نظام سلامت استان برشمرد.

...

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان بر ضرورت جدی گرفتن چاله جمعیتی در استان تأکید کرد و گفت: اگر آحاد جامعه به موضوع جمعیت و بحران ایجاد شده در آن توجه نکند، بحران جمعیتی آینده بسیار گسترده تر خواهد بود.

...

به گزارش سایت خبری تحلیلی لنگرخبر، سیامک ریماز روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: پانزدهمین اهدای عضو سال جاری گیلان به نام مهدی کشاورز نالکیاشهری متولد ۱۳۸۳ اهل شهرستان لنگرود ثبت شده که با رضایت ...

رئیس جهاد دانشگاهی در دیدار با رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان، به اقدامات این نهاد در حوزه درمان ناباروری و جوانی جمعیت گفت: جهاد دانشگاهی آماده همکاری های علمی و پژوهشی سلامت محور درزمینهٔ درمان ...

...

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: دانشگاه های علوم پزشکی عضو اتحادیه خزر می توانند در پذیرش دانشجویان بین المللی در رشته های علوم پزشکی، توریسم سلامت، ارائه خدمات درمانی، تبادل دانش و تکنولوژی های ...

...

استاندار گیلان با اشاره به قانون مولدسازی املاک مازاد دولت و فرصت فراهم شده با اجرای آن، گفت: باید از این قانون جهت تأمین منابع لازم برای احداث طرح های عمرانی و فنی بهداشت و درمان در استان بهره گرفت.

...

رئیس سازمان نظام پزشکی با اشاره به آماری پیرامون تروما در کشور گفت: ۱۳ هزار معلول و ۷ هزار میلیارد تومان هزینه ای است که تروما سالانه به کشور تحمیل می کند.

...

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با مروری از وضعیت کلی تروما در استان گفت: مجوز پژوهشگاه تروما در گیلان به عنوان نخستین استان در این حوزه اخذ و در حال فعالیت است.

...

در نشست مشترک رئیس سازمان خصوصی سازی کشور با مسؤولان نظام سلامت و همچنین اقتصادی استان پیرامون مولدسازی املاک دانشگاه علوم پزشکی گیلان تبادل نظر و گفت وگو شد.

...

معاون استاندار گیلان در کارگروه استانی صندوق بیماری های خاص از بانک های عامل خواست تا پیگیری بیشتری داشته باشند و متذکر شد استنکاف از انجام تکالیف قانونی در راستای خدمات صندوق بیماری های خاص و ...

...


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان