سرپرست معاونت بهبود تولیدات دامی گیلان با اشاره به پرداخت تسهیلات از طریق بند الف تبصره ۱۸ به دامداران گیلانی گفت: برای دامدارانی که در معرض خطر خشکسالی یا کاهش قیمت محصولات هستند، اقدام به خرید دام ...

...

به گفته رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان یک هزار و ۷۵۰ تن بذر مادری و گواهی شده با ارزش ریالی ۱۲۰ میلیارد تومان در گیلان تولید شده که این مقدار بذر برای کشت ۳۵ هزار هکتار از شالیزار های ...

معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به افتتاح ۱۰ طرح در حوزه صنایع تبدیلی و غذایی در گیلان گفت: با تلاش های صورت گرفته و در چند روز گذشته ۱۰ طرح در حوزه صنایع ...

رشت- رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: همزمان با ایام الله دهه فجر ۲۹ طرح عمرانی، تولیدی و خدماتی بخش کشاورزی با بیش از ۱۲۷ میلیارد تومان سرمایه گذاری در این استان به بهره برداری می رسد.

صالح محمدی در ...

رشت- کشاورزی از ستون های مهم اقتصاد گیلان است و رفع چالش های موجود بدون بازخوانی اوضاع و احوال این بخش در سالهای اخیر و بررسی نقاط قوت و ضعف با مشارکت نخبگان و پژوهشگران ممکن نیست.

خبرگزاری مهر، ...

رشت- رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به کسب رتبه نخست استان در تولید و زراعت چوب کشور گفت: این چوب ها در صنایع سلولزی استفاده می شود.

صالح محمدی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به ...

رشت- سرپرست معاونت بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به افزایش ۸ درصدی تولید مرغ در مقایسه با سال گذشته در این استان از تولید بیش از ۱۰۰ میلیون قطعه مرغ از ابتدای امسال خبر داد.

به گزارش ...

رشت- سرپرست معاونت بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به افزایش ۸ درصدی تولید مرغ در مقایسه با سال گذشته در این استان از تولید بیش از ۱۰۰ میلیون قطعه مرغ از ابتدای امسال خبر داد.

به گزارش ...

رشت- فرمانده یگان حفاظت سازمان امور اراضی کشور از رفع تصرف ۳۸۱ هکتار اراضی کشاورزی خبر داد و گفت: طرح پایش هوشمند اراضی کشاورزی و باغی کشور اجرا می شود.

اکبر امینی در گفتگو با خبرنگار مهر، پیشگیری از تغییر ...

رشت- رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به حمایت این سازمان از دامداران گفت: در ۹ ماهه نخست امسال ۲۳ هزار تُن گوشت قرمز در استان تولید شد.

صالح محمدی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به ...

رشت- فرمانده یگان حفاظت سازمان امور اراضی کشور با تاکید بر اینکه حفاظت از اراضی و انفال باید به سمت مردم محوری سوق پیدا کند، گفت: تغییر کاربری اراضی کشاورزی تهدیدی جدی برای امنیت غذایی است.

به گزارش خبرنگار مهر، ...

رشت- مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه همه در حفظ انفال و اراضی مسئول هستیم، گفت: جریان زندگی انسان ها و بشریت به حیات طبیعت و انفال وابسته است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت ...

رشت- رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان از جوجه ریزی بیش از ۹۱ میلیون قطعه ای در ۹ ماهه سال خبر داد و گفت: در حال حاضر ۹۵ تن گوشت قرمز و ۱۱۴۸ تن مرغ منجمد به عنوان ذخیره موجود است.

سریال دغدغه ها و مشکلات شالیکاران بعد از پایان برداشت محصول برنج از شالیزارها همچنان ادامه داشته و این بار به اپیزود آب بها رسیده است.

خبرگزاری مهر، گروه استان ها - بهرام قربانپور: تأمین آب کشاورزی برای شالیکاران گیلانی ...

رودبار- سرپرست جهاد کشاورزی رودبار از فعالیت ۳۴ صندوق اعتبارات خرد محلی ویژه زنان روستایی در این شهرستان خبر داد و گفت: این صندوق ها زمینه اشتغال پایدار در روستاها را فراهم می کنند.

حمید مهدوی در گفتگو با خبرنگار ...

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه هیچ نگرانی در تامین کود شیمیایی استان وجود ندارد، گفت: با تلاش های صورت گرفته ۳۴ هزار تن انواع کودهای شیمیایی در گیلان ذخیره شده است.

...

رشت -رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه برنج در سبد کالاهای اساسی قرار می گیرد، گفت: مسئولان استان گیلان به جد پیگیر قرارگیری برنج سبد کالای اساسی هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، صالح محمدی شامگاه یکشنبه در گفت ...

آستانه اشرفیه- رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان، آبزی پروری خارج از دریا را از سیاست های مهم شیلات برشمرد و گفت: باید این ظرفیت ها فعال شود.

صالح محمدی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به بازدید استاندار گیلان به ...

رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان این استان را یکی از استان های مهم و اثرگذار در بخش کشاورزی در کشور دانست و گفت: ۵۰ درصد اقتصاد و ۳۰ درصد اشتغال استان گیلان متأثر از کشاورزی است.

...

استاندار گیلان با اشاره به وضعیت قرمز تغییر کاربری اراضی کشاورزی در استان گفت: نباید اجازه داد تا اراضی با ارزش کشاورزی در استان روز به روز آب برود.

...

رشت- رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به ظرفیت های کشاورزی استان در بخش های مختلف، گفت: بیش از سه میلیون تُن انواع محصولات کشاورزی در گیلان تولید می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، صالح محمدی عصر امروز در نشست ...

رشت- استاندار گیلان با تاکید بر اینکه شیوه سنتی کشاورزی باید به سمت نوین تغییر پیدا کند، گفت: تولید محصولات کشاورزی به شیوه ۳۰ سال قبل پاسخگوی نیاز امروز نیست.

به گزارش خبرنگار مهر، اسدالله عباسی عصر دوشنبه در نشست ...

رشت- مدیرکل پشتیبانی امور دام گیلان گفت: از ابتدای آذر ماه تاکنون هزار و ۷۰۰ تُن مرغ مازاد برنیاز بازار در سردخانه های استان ذخیره سازی شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمود سید محمدی پیش از ظهر ...

رشت- رئیس موسسه تحقیقات برنج کشور با اشاره به اینکه کشاورزی نوین در ابتدای راه خود قرار دارد، گفت: باید الگوی مصرف برنج در سطح جامعه تغییر کند.

به گزارش خبرنگار مهر، مریم حسینی ظهر پنج شنبه در همایش تخصصی ...

رشت- رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با تأکید بر لزوم مردمی کردن مدیریت آب در استان گفت: مدیریت آب در بخش کشاورزی با شیوه نامه دانش بنیان تحقق پیدا می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، صالح محمدی صبح پنج شنبه ...

رشت- مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به برداشت ۲۰۰ هزار تُن کیوی از باغات استان گفت: از این میزان ۲۷ هزار تُن به ارزش تقریبی ۲۵ میلیون دلار از آستارا صادر شده است.

به گزارش خبرنگار ...

رشت- مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه ۷۵ درصد از محصولات کشت دوم در استان برداشت شده است، گفت: عمده محصولات کشت شده راتون است.

ابراهیم اکبرزاده در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به ...

رشت- رئیس جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به کشتار روزانه ۶۰۰ تُن مرغ در کشتارگاه های استان گفت: در آبان ماه امسال بیش از ۱۰ میلیون و ۱۷ هزار قطعه جوجه ریزی در گیلان انجام شده است.

صالح محمدی ...

رودسر- باغداران کیوی با گلایه از افزایش هزینه ها و کاهش درآمدها خواستار حمایت بیشتر دولت از تولیدکنندگان این محصول ارزآور شدند.

خبرگزاری مهر، گروه استان ها- خدیجه جعفرپور: گیلان ظرفیت خوبی در بخش های مختلف به ویژه کشاورزی دارد ...

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه خط قرمز ما تغییر کاربری اراضی کشاورزی است، گفت: زیبنده نیست در استانی که بیش از ۳۰ درصد اشتغال آن در بخش کشاورزی است شاهد موارد متعدد تغییر کاربری اراضی مستعد ...

...

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی گیلان با تأکید بر لزوم اهمیت تولید زیتون در گیلان گفت: در سال گذشته ۱۱ هزار تن زیتون در گیلان تولید شده بود و بر اساس پیش بینی ها امسال نیز ۳۵ هزار تن ...

گرچه همه رودبار را به عنوان خاستگاه زیتون کشور می شناسند اما سهم ناچیز این شهرستان از سطح زیرکشت این محصول و همچنین کمبود آب مهم ترین چالش های پیش روی زیتونکاران است.

خبرگزاری مهر-گروه استان ها - بهرام ...

به گفته مدیر کل جهاد کشاورزی گیلان، اختصاص ۱۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای ۱۷ پروژه در بخش کشاورزی از محل سفر رئیس جمهور به گیلان، سندی بر توجه و برنامه ریزی و حمایت دولت سیزدهم از حوزه کشاورزی این استان ...

معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اعلام اینکه طی چند مرحله در استان 750 تن مرغ منجمد توزیع شده، گفت: طبق مصوبه جدید ۴۰۰ تن مرغ منجمد با هر کیلوگرم ۴۸ هزار تومان در گیلان ...

رودبار- قطع درختان بوستان کاج رستم آباد به گفته مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در جهاد کشاورزی گیلان خسارت میلیاردی به بیت المال زده و بر اساس شواهد پای مافیای شن و ماسه درمیان است.

خبرگزاری مهر - گروه ...

طی امسال بیش از سه هزار تن خوج از سطح باغات استان برداشت شده که با فروش آن بیش از یک میلیارد تومان درآمد عاید کشاورزان گیلانی شده است.

...

رشت- رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به آغاز برداشت راتون از شالیزارهای استان گفت: پیش بینی شده امسال ۴۹ هزار و ۳۰۰ تن راتون برداشت شود.

به گزارش خبرنگار مهر، صالح محمدی شامگاه سه شنبه در گفتگو با ...

با پایان فصل برداشت محصول از شالیزارهای شمال، قیمت برنج در بازارها امروز به دغدغه شالیکاران تبدیل شده است.

خبرگزاری مهر، گروه استان ها- بهرام قربانپور: یک سال تلاش، زحمت و هزینه را متحمل می شوند تا از این ...

مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی گیلان از برداشت بیش از ۱۱ هزار تن بادام زمینی در گیلان خبر داد و گفت: آستانه اشرفیه قطب بادام زمینی گیلان بوده و بادام کاران گیلانی در سال زراعی جدید ۱۱ هزار و ...

رشت- صادرات محصولات کشاورزی همیشه با برخی مشکلاتی همراه بوده که کیوی به عنوان یکی از محصولات باغی گیلان نیز از آن مستثنی نیست لذا به گفته کارشناسان نیازمند تدوین سند جامع بهره برداری هستیم.

خبرگزاری مهر، گروه استان ...


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان