معاون سازمان انرژی اتمی ایران و مدیرعامل شرکت توسعه کاربرد پرتوها در جریان بهره برداری از نخستین مجتمع پرتودهی محصولات کشاورزی خراسان رضوی اظهار کرد: این مجتمع توسط سازمان انرژی اتمی ایران و شرکت توسعه ...

به گزارش ایسنا، سید پژمان ...

یک کارشناس محیط زیست حفر چاه های متعدد برای توسعه کشاورزی را اصلی ترین دلیل تشدید فرونشست در کشور دانست و گفت: با تهیه نقشه فرونشست مشخص شد که مناطقی که فرونشست در آن روی داده است با مناطقی که ...

کارشناس مدیریت زیست بوم های تالابی گفت: اگر ۴۰درصد کاهش مصارف آب بخش کشاورزی در حوضه آبریز دریاچه ارومیه را محقق کنیم یعنی عددی حدود ۲.۴ میلیارد مترمکعب از این ۶ میلیارد مترمکعبی که الان بخش کشاورزی ...

علی ارواحی؛ ...

پرتودهی محصولات کشاورزی و مواد غذایی؛ با رویکرد افزایش انبارمانی یکی از مهم ترین اهدافی است که سازمان انرژی اتمی کشور در دولت سیزدهم در دستور کار ویژه قرار داده است و تلاش دارد تعداد سامانه های پرتودهی ...

به گزارش ...

تمایل روسیه برای سرمایه گذاری در خط آهن رشت- آستارا و تکمیل و بهره برداری از آن نشان می دهد که گیلان نقشی مهمی و تاثیر گذاری در گشایش وضعیت اقتصادی کشور دارد و هدف سفر هیئت اعزامی گیلان به ...

به گفته مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی گیلان، تاکنون۲۰ درصد از راتون کشت شده از شالیزارهای گیلان برداشت شده و پیش بینی می شود ۷۰ هزار تن شلتوک راتون در کشت دوم برداشت شود.

...

پس از التهاب در بازار برنج و تحمیل ضررهای فراوان به برنج کاران شمالی، آب منطقه ای گیلان برای اولین بار در 50 سال اخیر، بهای آب مصرفی شالیزارهای استان را به منظور حفظ و تقویت تولید با نرخ ثابت ...

به گفته رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان، پیش بینی می شود در سال جاری ۵۹ هزار تن شلتوک راتون به ارزش بیش از ۲ هزار و ۳۶۰ میلیارد تومان، از شالیزارهای گیلان برداشت شود.

...

به گفته رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان، هم زمان با چهل و چهارمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران ۲۹ طرح عمرانی، تولیدی و خدماتی در بخش کشاورزی استان گیلان افتتاح و 89 نفر در جریان آن ها مشغول به کار خواهند ...

رشت- کشاورزی از ستون های مهم اقتصاد گیلان است و رفع چالش های موجود بدون بازخوانی اوضاع و احوال این بخش در سالهای اخیر و بررسی نقاط قوت و ضعف با مشارکت نخبگان و پژوهشگران ممکن نیست.

خبرگزاری مهر، ...

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه هیچ نگرانی در تامین کود شیمیایی استان وجود ندارد، گفت: با تلاش های صورت گرفته ۳۴ هزار تن انواع کودهای شیمیایی در گیلان ذخیره شده است.

...

رشت- رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به ظرفیت های کشاورزی استان در بخش های مختلف، گفت: بیش از سه میلیون تُن انواع محصولات کشاورزی در گیلان تولید می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، صالح محمدی عصر امروز در نشست ...

رشت- معاون پژوهش و فناوری دانشگاه گیلان با اشاره به هزینه بالای طرح های پژوهشی گفت: تعداد شرکت های دانش بنیان با محوریت کشاورزی در گیلان کم است و این امر مسیر رفع نیاز استان را کند می کند.

رشت- استاندار گیلان با اشاره به اشتراکات فراوان ایران و آفریقای جنوبی بر تقویت آنها تأکید کرد و گفت: گیلان آماده انتقال دانش کشاورزی به آفریقای جنوبی است.

به گزارش خبرنگار مهر، اسدالله عباسی صبح چهارشنبه در دیدار با ...

رشت- سفیر آفریقای جنوبی در ایران با تأکید بر لزوم تقویت ارتباط تجاری میان ایران و این کشور گفت: آفریقای جنوبی آماده همکاری در بخش کشاورزی گیلان است.

به گزارش خبرنگار مهر، ویکا مازوی کومالو صبح چهارشنبه در دیدار ...

رشت- رئیس سازمان بسیج کشاورزی گیلان با اشاره به اینکه برای اجرای طرح زراعت چوب نیاز به ۶ میلیون نهال داریم گفت: سپاه قدس گیلان ۱۰ هکتار از اراضی خود را به این کار اختصاص داده است.

به گزارش خبرنگار ...

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه خط قرمز ما تغییر کاربری اراضی کشاورزی است، گفت: زیبنده نیست در استانی که بیش از ۳۰ درصد اشتغال آن در بخش کشاورزی است شاهد موارد متعدد تغییر کاربری اراضی مستعد ...

...

رشت- استاندار گیلان بر لزوم تعیین تکلیف اراضی تصرف شده بنیاد مستضعفان توسط دستگاه های اجرایی و مردم تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، اسدالله عباسی بعد از ظهر پنج شنبه در نشست بررسی مسائل اقتصادی گیلان با حضور رئیس ...

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه در کالاهای اساسی همانند مرغ، دولت نرخ مصوب اعلام کرده و هیچگونه گرانی قابل پذیرش نیست، گفت: باید متولیان امر زنجیره تولید تا مصرف این کالای مورد نیاز مردم در گیلان ...

...

آستارا- استاندار گیلان با اشاره به بهره برداری از ظرفیت های گردشگری، اقتصادی و کشاورزی شهرستان آستارا گفت: از سرمایه گذاری در این بخش ها حمایت می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، اسدالله عباسی پیش از ظهر چهارشنبه در حاشیه ...

با پایان فصل برداشت محصول از شالیزارهای شمال، قیمت برنج در بازارها امروز به دغدغه شالیکاران تبدیل شده است.

خبرگزاری مهر، گروه استان ها- بهرام قربانپور: یک سال تلاش، زحمت و هزینه را متحمل می شوند تا از این ...

رشت- استاندار گیلان با اشاره به لزوم بهره مندی از ظرفیت های علمی گفت: مزیت های انرژی هسته ای در کشاورزی و پزشکی گیلان استفاده می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، اسدالله عباسی بعد از ظهر پنجشنبه در نشست مشترک ...

رشت- استاندار گیلان بر لزوم بهره گیری از روش های نوین برای ارتقای کمی و کیفی تولیدات کشاورزی تأکید کرد و گفت: گیلان ظرفیت ها و مزیت های ارزشمندی در حوزه کشاورزی دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، اسدالله عباسی ...

رشت- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان به اهمیت فعالیت دانش محور در بخش آب و خاک اشاره کرد و گفت: تقویت زیرساخت های این حوزه نیازمند حمایت ویژه است.

به گزارش خبرنگار مهر محمد برزعلی پیش از ظهر چهارشنبه ...

تبریز- مدیر آب و خاک و امور فنی مهندسی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: در اثر خشکی دریاچه ارومیه و بادهایی که می وزند، ذرات نمکی به اراضی کشاورزی منتقل می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، کامران یوسفی ...

رشت- استاندار گیلان با اشاره به برنامه های دولت برای حمایت از تولیدات بخش کشاورزی، گفت: از همه ظرفیت ها برای حمایت از فعالان این بخش استفاده شود.

به گزارش خبرنگار مهر، اسدالله عباسی عصر شنبه در حاشیه نخستین ...

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز استان گیلان گفت: ۳۵ فضای آموزشی شامل ۱۴۲ کلاس درس با زیربنای بیش از ۱۵ هزار مترمربع امسال در استان گیلان به بهره برداری می رسد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، علی دقیق شامگاه یکشنبه ...

[ad_1]

نماینده مردم سراوان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: قطع برق چاه های کشاورزی در فصل کشت خرما خسارات گسترده ای به کشاورزان وارد می سازد. ...

در سال‌های اخیر ساخت و ساز بی رویه و غیراستاندارد و تغییر کاربری باغات کشاورزی به سازه های بتنی و ویلاهای شخصی،بعضا زیر سایه مجوز های قانونی طبیعت شمال کشور به ویژه گیلان را رو به نابودی کشانده است.

عکاس: خاطره ...

به گزارش لنگرخبر به نقل از ماسال، سید هادی منفرد – بیست و یکم دی‌ماه سال ۴۱ با تصویب هیئت دولت، جنگل‌ها، مراتع و بیشه‌های طبیعی و اراضی جنگلی ملی و تحت مالکیت دولت اعلام شد.

بر اساس تبصره ...


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان