رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت با بیان این که حدود دو تا سه درصد موارد دارای علائم سرماخوردگی، مبتلایان کرونا هستند، گفت: موج آنفلوانزا رو به کاهش است.

شهنام عرشی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری ...

وزیر بهداشت در جریان سفر به قطر و دیدار با جامعه سلامت ایرانی مقیم در این کشور، گفت: جمهوری اسلامی ایران از کشورهای سرآمد منطقه در حوزه سلامت به شمار می رود.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، در جریان ...

رئیس سازمان نظام پرستاری با اشاره به فعالیت بیش از ۲۷۰ هزار پرستار در ایران، گفت: نیازمندیم تا سالانه ۱۵هزار نفر برای جبران کمبود نیروی انسانی جذب شوند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، آیت الله علیرضا اعرافی؛ عضو شورای ...

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از آغاز طرح چند مرحله ای واکسیناسیون پنوموکوک برای کودکان زیر یکسال در کشور خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، پدرام پاک آیین اظهار کرد: واکسیناسیون پنوموکوک از امروز از بندر ...

۳۰ بهمن سال ۹۸ بود که ویروس منحوس کرونا مهمان ناخوانده کشور شد؛ ویروسی که بیش از ۷میلیون ابتلا و ۱۴۶هزار مرگ را در ایران رقم زد اما تلاش گروه های درمانی وجهادی مانع از این شد که مانند بسیاری ...

عضو هیئت مدیره انجمن طب اورژانس ایران با بیان این که بیماران در اورژانس بیمارستان ها از نظر وخامت حال، سطح بندی می شوند، گفت: به دلیل شرایط کاری پراسترس و تعرفه های پایین ۹۷ درصد صندلی های رشته طب ...

وزیر بهداشت با اشاره به راهکار وزارت بهداشت برای حذف دلالی در حوزه گردشگری سلامت، از استقرار نخستین رایزن سلامت در بغداد برای تسهیل ورود گردشگران سلامت به کشور، خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم ، بهرام عین ...

وزیر بهداشت با بیان اینکه بیشترین مراجعات گردشگران سلامت امروزه از کشورهایی مانند عراق و افغانستان است، گفت: سالانه یک میلیادر دلار ارز از طریق گردشگری سلامت وارد کشور می شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، بهرام عین اللهی ...

مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت از ابلاغ استاندارد ۷ خدمت طب سنتی خبر داد و گفت: بیمه های تکمیلی می توانند این خدمات را تحت پوشش قرار دهند.

دکتر نفیسه حسینی یکتا در گفت وگو با خبرنگار ...

رئیس هیئت مدیره انجمن علمی اخلاق پزشکی ایران با اشاره به ابلاغیه وزارت بهداشت در خصوص رعایت پوشش حرفه ای زنان کادر درمان گفت: موضوع پوشش حرفه ای و حجاب در راهنمای اخلاق حرفه ای لحاظ شده است.

به گزارش ...

دبیر فرهنگستان علوم پزشکی ایران خاطرات جالبی از وضعیت بهداشتی و درمانی ایران در سال های پیش از پیش از پیروزی انقلاب اسلامی ایران را روایت می کند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، تاریخچه آموزش عالی پزشکی در ...

مدیرکل روابط عمومی انستیتو پاستور ایران با اشاره به تولید ۱۶ میلیون دوز واکسن "پاستوکووک" در دولت سیزدهم، از آماده سازی زیرساخت ها برای تولید واکسن های "پنوموکوک" و "روتاویروس" خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، احسان مصطفوی ...

رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با بیان این که عرضه قرص برنج در کشور ممنوع است، نسبت به عوارض مرگبار مسمومیت با این ماده سمی، هشدار داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، جعفر جندقی؛ رئیس مرکز ...

رئیس اداره نظارت بر امور درمان وزارت بهداشت درباره علت ممنوعیت استفاده از لاک و کاشت ناخن برای کادر درمان توضیح داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، روز گذشته وزیر بهداشت اعلام کرد که کاشت ناخن و مژه ...

معاون پرستاری وزارت بهداشت از تدوین بسته ماندگاری پرستاران خبر داد و گفت: در صورت تصویب افزایش ۴۶ درصد تعرفه های خدمات تشخیصی و درمانی در سازمان برنامه و هیئت دولت، تعرفه های پرستاران نیز مشمول این ...

به گزارش ...

معاون درمان وزارت بهداشت از رایگان شدن بستری و درمان کودکان زیر ۷ سال در مراکز دولتی خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سعید کریمی امروز در نشست خبری که به مناسبت دهه فجر و تشریح دستاوردهای معاونت ...

رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت از واردات ۶ میلیون دوز واکسن "روتاویروس" و "پنوموکوک" از هند خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ حسین فرشیدی؛ معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به برنامه واکسیناسیون واکسن های پنوموکوک ...

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با بیان اینکه تغذیه دوران کودکی ممکن است ۲۰ تا ۴۰ درصد قد فرد را تعیین کند؛ گفت: شیر و ماست بهترین غذاها برای رشد قدی کودکان است.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری ...

نگاهی به پیشرفت های گیلان در حوزه پزشکی پیش از انقلاب با گیلان امروز حاکی از آن است که در انقلاب اسلامی خدمات بسیار چشم گیری در حوزه سلامت و درمان ارائه شده است.

...

معاون بهداشت وزارت بهداشت با بیان این که جریان ها و برنامه هایی برای کنترل جمعیت و فروپاشی خانواده در جهان طراحی شده، گفت: برخی باورهای غلط درباره جمعیت باید اصلاح شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، حسین فرشیدی ...

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان این که بهترین اورژانس جهان را در اختیار داریم، گفت: استفاده از اتوبوس آمبولانس ها به ویژه در حوادث تروریستی کرمان و آتش سوزی گاندی کارآیی خود را نشان داده است.

به ...

فرهنگستان علوم پزشکی کشور خلاصه سیاستی محصولات تراریخته را منتشر و در آن بر لزوم برچسب گذاری محصولات تراریخته به صورت خوانا و قابل شناسایی برای مصرف کننده تأکید کرده است.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، فرهنگستان علوم پزشکی ...

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت نسبت به مصرف نمک های رنگی هشدار داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، احمد اسماعیل زاده؛ مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با بیان اینکه نمک های رنگی (صورتی، آبی، ...

معاون فنی و فن آوری های نوین سازمان انتقال خون گفت: آزمایش مولکولی بسیار پیشرفته NAT برای غربالگری خون های اهدایی جهت تشخیص بیماری های ویروسی هپاتیتB، هپاتیت C و HIV روی نمونه های ارسالی اداره کل انتقال ...

به ...

رئیس مرکز جوانی جمعیت، سلامت خانواده و مدارس وزارت بهداشت با اشاره به فرصت پنج ساله کشور برای افزایش نرخ باروری کلی، میانگین سنی ازدواج دختران و پسران ایرانی را اعلام کرد.

صابر جباری در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ...

معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان این که با افزایش ظرفیت پزشکی مخالفتی نداریم؛ گفت: مخالفت ما با افزایش بی رویه ظرفیت پزشکی بدون توسعه زیرساخت های آموزشی است.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، ابوالفضل باقری فرد در نشست ...

رئیس اداره بیماری های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت با اشاره به ورود دو واکسن "پنوموکوک" و "روتاویروس" به برنامه واکسیناسیون کودکان در آینده نزدیک، شرایط سنی تزریق و استفاده از این واکسن ها را ...

سید محسن زهرایی در ...

رئیس سازمان نظام پزشکی با درخواست از دولت برای پذیرش افزایش ۴۶ درصدی تعرفه خدمات تشخیصی و درمانی، بر لزوم افزایش پوشش بیمه ای برای جلوگیری از افزایش پرداخت از جیب مردم تأکید کرد.

محمد رئیس زاده در گفت وگو ...

رئیس سازمان اورژانس کشور از آماده باش نیروهای اورژانس برای مقابله با بوران و برف در مناطق شمال و شمال غرب کشور خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، جعفر میعادفر با اشاره به شرایط جوی مناطق شمال و ...

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در ۹ ماهه سال جاری، ۴۰۳۸ مرکز درمانی غیرمجاز پلمب شده است.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سعید کریمی در همایش کشوری "قوانین حقوقی مرتبط با نظارت بر سلامت" که ...

سرپرست جذب و نگهدری اهداکنندگان سازمان انتقال خون از مردم دعوت کرد تا نسبت به اهدای خون مستمر در روزهای سرد پیش رو اقدام کنند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، هادی نوری با اشاره به عدم قابلیت ذخیره سازی طولانی ...

رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت با بیان "طی سال های اخیر به طور میانگین در ۱۶.۵درصد از روزهای سال در کشور هوای پاک را تجربه کرده ایم"، بیماری های مهم ناشی از آلودگی هوا را ...

نایب رئیس دوم شورای عالی نظام پرستاری گفت: در جلسه کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۳ در مجلس، بسته پیشنهادی وزارت بهداشت برای برقراری فوق العاده خاص نظام سلامت مصوب شد که آیین نامه آن در صحن علنی مجلس نیز باید ...

در جلسه امروز شورای عالی بیمه افزایش تعرفه خدمات تشخیصی و درمانی در سال ۱۴۰۳ برای همه بخش های ارائه دهنده خدمت به میزان ۴۶ درصد مصوب شد؛ این مصوبه برای اجرا نیازمند تصویب در هیئت دولت است.

به گزارش ...

رئیس اداره بیماری های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت درباره ماجرای اضافه شدن ۲ واکسن به برنامه واکسیناسیون اجباری کودکان توضیح داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، چندی پیش برخی مقامات وزارت بهداشت اعلام کرده بودند که ...

مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با اشاره به کمبود ۹۹ قلم دارو در کشور، از رفع کمبود "متی مازول" تا دو هفته آینده خبر داد.

محمد پیکان پور در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ...

وزیر بهداشت آخرین آمار مصدومان بستری شده در پی حادثه تروریستی کرمان را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، بهرام عین اللهی امشب در یک برنامه تلویزیونی اظهار کرد: حادثه تروریستی کرمان صحنه های دردناکی ایجاد کرد و هموطنان ...

معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: بیش از ۳۹ میلیون نفر تا امروز در "پویش ملی سلامت" در زمینه بیماری های پرفشاری خون و دیابت در سطح کشور، غربالگری شده اند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری ...

رئیس بخش انجماد خون و گروه های خونی نادر گفت: یک جوان اهداکننده خون با گروه خونی Rh null در زاهدان شناسایی شد؛ فراوانی این گروه خونی یک در ۶میلیون نفر تخمین زده شده است.

به گزارش گروه اجتماعی ...

اعضای بدن شهیده حادثه تروریستی کرمان که براثر این حادثه دچار مرگ مغزی شده بود؛ با رضایت خانواده او به بیماران نیازمند عضو اهدا شد؛ قلب او به بیمارستان مسیح دانشوری منتقل شد تا در سینه یک نوجوان ۱۴ساله ...


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان