مهرداد لاهوتی امروز در گفت وگو با خبرنگار لنگرخبر با اشاره به ضرورت تعیین استاندار برای گیلان اظهار کرد: اولویت مجمع نمایندگان برای گیلان تعیین استانداری بومی است.

وی با تأکید بر اینکه مجمع نمایندگان گیلان پیوسته در تلاش است تا نیروی بومی را در مسند استانداری بنشاند، افزود: همه نمایندگان گیلانی مجلس در تلاش هستند تا علاوه بر استاندار بومی، شایسته و لیاقت کافی را داشته باشند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی برخی از چهره های مطرح برای تصدی در کسوت استانداری گیلان گفت: محمدجعفر علیزاده، معاون فعلی وزیر راه و شهرسازی اولویت نخست مجمع نمایندگان گیلان است به جهت اینکه بیشتر از سایر گزینه ها می تواند به توسعه استان کمک کند.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در خانه ملت، کفاش معاون وزیر راه وشهرسازی و قاسم رمضانپور معاون امور مجلس و توسعه منطقه ای سازمان برنامه وبودجه را از دیگر گزینه های مطرح برای استانداری گیلان برشمرد و افزود: رمضانپور نیز به دلیل سوابق نمایندگی و حضور در تیم دولت گزینه مجمع نمایندگان برای سپرده مسؤولیت ارشد استان به وی است.

نائب رئیس کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس دهم در سال چهارم با بیان اینکه گزینه های استانداری ازنظر مجمع نمایندگان در حد طرح موضوع هستند و هنوز به مجلس معرفی نشده اند، تصریح کرد: بهنام جو، استاندار فعلی استان اردبیل که سال ها در استان گیلان دارای مسؤولیت داشتند، از دیگر گزینه های مطروحه در آخرین جلسه مجمع نمایندگان گیلان است که طی روز یکشنبه به وزارت کشور طی یک فهرستی معرفی خواهند شد.

بائوج لاهوتی با بیان اینکه وزارت کشور نیز گزینه هایی برای استانداری گیلان دارد، خاطرنشان کرد: علاوه بر تهیه لیست، مقررشده جمعی از نمایندگان به نمایندگی از مردم با وزیر کشور جلسه ای را تدارک ببینند و آخرین گزینه ها را در خصوص تعیین استاندار بررسی کند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اینکه شنیده شده یکی از نمایندگان گیلانی نیز نامزد استانداری است، گفت: تاکنون من موضوعی مبنی بر نامزدی یکی از نمایندگان استان برای تصدی استانداری گیلان نشنیده ام.

انتهای پیام/

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان