به گزارش لنگرخبر، محمد دادرس دقایقی پیش در گفت وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره وضعیت آب وهوای گیلان در روزهای آینده اظهار کرد: نقشه های هواشناسی بیانگر نفوذ توده هوای سرد و بارشی از روز یک شنبه و فعالیت آن تا عصر روز سه شنبه در منطقه است.

وی با اشاره به وضعیت دمای هوای استان در روزهای آینده افزود: از روز یک شنبه دمای هوا در اکثر مناطق استان به طور متوسط 15 تا 25 درجه سلسیوس کاهش می یابد و بارندگی و وزش باد در روز یک شنبه خیلی شدید پیش بینی می شود.

 مدیرکل هواشناسی استان گیلان با اشاره به پیش بینی بارش برف بیش از یک متر در ارتفاعات گفت: به تدریج از یک شنبه شب و به ویژه در روز دوشنبه و سه شنبه بارش برف در جلگه نیز شدید پیش بینی می شود که تخمین میزان آن به طور متوسط 20 تا 70 سانتی متر و در بعضی مناطق نیز حتی بیشتر است.

دادرس با اشاره به احتمال اختلال تردد خودروها در محورهای مواصلاتی تصریح کرد: مردم از تردد و سفرهای غیرضروری پرهیز کنند و رانندگانی که قصد عبور از محورهای کوهستانی و مواصلاتی را دارند با توجه به پیش بینی بارش برف و کولاک، حتماً تجهیزات زمستانه ازجمله زنجیر چرخ، آذوقه و لباس گرم را به همراه داشته باشند.

دادرس با اشاره به اینکه در روزهای آینده دریا مواج و طوفانی پیش بینی می شود، بیان کرد: مردم استان با توجه به آب گرفتگی و بالا آمدن آب رودخانه ها و سیلابی شدن مسیل ها از استقرار در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها جدا خودداری کنند.

مدیرکل هواشناسی استان گیلان با بیان اینکه در روزهای آینده احتمال کاهش دید و مسدود شدن برخی راه های روستایی وجود دارد، گفت: با توجه به کاهش دما و نیز یخبندان از روز یک شنبه تا پایان هفته، مدیریت مصرف سوخت توصیه می شود.

دادرس با بیان اینکه پس از خروج سامانه بارشی در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه یخبندان شدید پیش بینی می شود، افزود: بخش های مختلف کشاورزی نظیر گلخانه داران، پرورش دهندگان ماهی، زنبورداران و مرغداری ها با توجه به حوادث احتمالی تمهیدات لازم را به عمل آورند.

وی با تأکید بر اینکه مسؤولان اقدامات لازم را برای مقابله با مشکلات به عمل آورند، تصریح کرد: بخش های مختلف اجرایی نظیر مدیریت بحران، مدیریت منابع طبیعی و جهاد کشاورزی، مدیریت منابع آب و برق، سازمان آتش نشانی، فرودگاه، سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای، سازمان بنادر و دریانوردی، مدیریت حمل ونقل، پلیس راه و راهور، فرمانداری ها و شهرداری ها اقدامات لازم را به عمل آورند.

دادرس بابیان اینکه هرگونه تغییر در نقشه های هواشناسی اطلاع رسانی خواهد شد، گفت: مسؤولان با توجه به اخطاریه صادره، تمهیدات لازم و توصیه های کارشناسی را صادر کنند.

انتهای پیام/

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : 60هزار برف

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان