به گزارش لنگرخبر، آیت الله رسول فلاحتی امروز به مناسبت سالگرد شهادت شهید مدافع حرم فرمانده نابغه سردار مرتضی حسین پور با حضور در گلزار شهدای شهر شلمان ضمن قرائت فاتحه و اهدای شاخه گل از مقام شامخ شهیدان به ویژه آن شهید والامقام مدافع حرم ادای احترام کرد.


نماینده ولی فقیه در گیلان با تبریک و تهنیت به خانواده شهید حسین پور شلمانی اظهار کرد: بر تمام مسؤولین لازم است تا آخرین قطره خون در مسیر آرمان های شهدا بمانند.


وی با بیان اینکه مسؤولین در نظام اسلامی باید راهی که شهیدان طی کردند را مستحکم نگه دارند زیرا امروز سر سفره شهدا نشسته ایم، گفت: شهدا در طول تاریخ شهیدان انسان هایی بصیر بودند و این امر موجب جاودانگی شهدا شده است.


فلاحتی با بیان اینکه شناخت رهبر زمان از ویژگی های شهیدان است، افزود: شهید حسین پور شلمانی با بصیرت خود باصلابت از منویات رهبری تبعیت و جان خود را در این مسیر تقدیم انقلاب کرد.


نماینده ولی فقیه در گیلان شهدای امروز را پیرو راه امام حسین (ع) دانست و بیان کرد: شهید حسین پور شلمانی پس از یک هزار سال به کاروان امام حسین (ع) محلق شد و جان خود را فدای این راه کرد و این هنر است.


امام جمعه رشت با اشاره به آگاهی مقام معظم رهبری نسبت به عظمت شهدا تصریح کرد: داشتن بینش و بصیرت و همچنین اخلاص دو ویژگی بارز شهداست بنابراین نیت های درونی است که نزد خدای متعال ارزش آفرینی می کند.


فلاحتی به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه حاج قاسم سلیمانی انسانی بی ادعا بود، اشاره کرد و گفت: تنها هدف شهید قاسم سلیمانی خدای متعال بود و این مسیر را از روی اخلاص انتخاب کرد.


وی با بیان اینکه اگر از خود گذشتیم و تنها رضای خدا را در نظر داشتیم به همه خواسته ها می رسیم، اظهار کرد: عزت و ذلت به دست خداست و در مسیر حرکت در مسیر خداوند نباید به چیز دیگری توجه کرد.


نماینده ولی فقیه در گیلان، شهدا را فاتح دل ها عنوان کرد و افزود: شهدا به ایران عزت دادند بنابراین مشاهده می کنیم این اخلاص است که امور را به سرانجام می رساند.


فلاحتی با تأکید بر اینکه جوانان امروز رهبر زمان خود را درک کردند، تصریح کرد: امروز بزرگ ترین نعمتی که خدا به ملت ما داده این است که جوانان مقام معظم رهبری را با یک اشاره درک می کنند و این درک رهبر زمان از هنرمندی های یک انسان محسوب می شود.


وی به عزت شهدا در دنیا و آخرت اشاره کرد و گفت: عهد می بندیم راه شهدا را باصلابت ادامه دهیم و گفتار، رفتار و اعمال خود را طوری تنظیم کنیم که شهیدان در آن عالم لبخند رضایت آمیز داشته باشند.


امام جمعه رشت با بیان اینکه شهید حسین پور تنها تعلق به ملت ایران ندارد، افزود: شهید حسین پور به دنیای اسلام، آزادی خواهان و اهالی مقاومت جهان تعلق دارد.انتهای پیام/

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان