به گزارش سایت خبری تحلیلی لنگرخبر، جت الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان امروز در مراسم یادواره شهدای بالاچاف در صحن مسجد شهدا با بیان اینکه دین اساساً به ما این امکان را می دهد که بتوانیم زندگی خوب کنیم و فقط کارکرد دین این نیست که نورانی و عرفانی باشیم، اظهار کرد: بعد از انقلاب مشخص شد که با دین اساساً می شود زندگی کرد و شهدا کارکرد دین و دین داری را به خوبی نشان دادند.

وی با بیان اینکه اگر رشادت رزمندگان در دفاع مقدس نبود مشخص نبود دشمن برای مردم کشور چه نقشه ای کشیده بود، گفت: در شرایط حاضر هم اگر مدافعان حرم برای مقابله با داعش به جبهه مقاومت نمی پیوستند و داعش به کشور مسلط می شد حداقل این بود که نوامیس ما را به حراج می گذاشتند و این خاصیت ذاتی استکبار بود.

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه زندگی امروز خود را مدیون دین هستیم، افزود: ایران در منطقه ای قرار دارد که ازنظر مسائل اقتصادی و بین المللی دارای شرایط استراتژیکی خاص و منحصربه فردی است که همواره مورد طمع جهان خواران بوده و است.

پناهیان با بیان اینکه کارکرد دین فقط این نیست که نورانی زندگی کنیم بلکه شهدا ثابت کردند که می توان با دین زندگی درستی داشت، تصریح کرد: ایران بعد از انقلاب توانست در زمینه نظامی خود را به عنوان یکی از کشورهای قدرتمند نظامی و دفاعی معرفی کند و در ماجرای حمله موشکی چند ماه پیش، به همه جهانیان ثابت شد که انقلاب و مردان ایران در سایه دین توانسته به رشد برسد که خودشان را جمع کردند.

وی با بیان اینکه دین، زندگی مادی انسان ها را بهتر می کند ولی متأسفانه بر روی این مهم نتوانستیم به خوبی کارکنیم، گفت: مدیر بی دین نسبت به مسائل اطراف خود بی تفاوت است ولی اگر مدیری در عمل دین دار باشد و در انتخاب هایمان فردی دین دار را برگزینیم قطعاً شاهد رشد و توسعه خواهیم بود و تورم به وجود نمی آید.

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه خدا فرموده که به کافران اعتماد نکنید وگرنه ضربه خواهید خورد، افزود: در ماجرای برجام به غرب اعتماد شد و شاهد ضربه خوردن کشور نیز بودیم ولی هنوز هم برای عده ای درس عبرت نشده و هنوز هم دم از مذاکره با دشمن می زنند.

پناهیان با بیان اینکه کارکرد دین ایجاد رفاه است و مدیران دین دار جامعه به کافران اعتماد نمی کنند، گفت: دین برنامه بهتر زندگی کردن است ولی متأسفانه ما به عنوان طلبه و حوزه علمیه بلد نبودیم مسئله دین و کارکرد آن را در کشور بین مردم به خوبی جا بیندازیم.

وی با بیان اینکه دین برای همه ابعاد زندگی شخصی و اجتماعی افراد برنامه دارد، تصریح کرد: اسلام چیزی جز بیدار کردن عقل و پیامبر درونی انسان ها نیست و هرکسی به دستورات خدا و فرستادگانش اطاعت و پیروی کند قطعاً آثار وضعی آن را در زندگی خود خواهد دید و زندگی انسان را خرم می کند.

انتهای پیام/
همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان