به گزارش لنگرخبر، نتایج دور چهارم رتبه بندی پایگاه های خبری با صدور بیانیه ای از سوی اعضای کمیته رتبه بندی دوشنبه ۲۲ دی ماه ۹۹ اعلام شد.

به گزارش دبیرخانه کمیته رتبه بندی پایگاه های خبری، مجموعا ۷۰۷ پایگاه خبری با تکمیل و ارسال فرم های خوداظهاری، در چهارمین رتبه بندی، مشارکت داشته اند.

براساس رای هیات داوران، پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا با کسب ۷۵.۶۳ امتیاز در رده دوم پایگاه های خبری استانی قرار گرفت.

گیل خبر نیز با کسب ۵۱.۴۳ امتیاز در رده نوزدهم پایگاه های خبری استانی و رتبه ۵۳ کشور قرار گرفته است.

کلانشهر با کسب ۴۴.۲۸ امتیاز در رده ۳۶ استانی و ۸۲ کشور، لنگرخبر با ۳۷.۳ امتیاز در رده ۵۹ استانی و ۱۱۴ کشور، خزرآنلاین با کسب ۳۴.۱ امتیاز در رده ۷۶ استانی و ۱۳۱ کشور قرار گرفته است.

در بیانیه اعضای کمیته دور چهارم رتبه بندی پایگاه های خبری آمده است: 

–          منتخبان مدیران مسئول در کمیته رتبه بندی بر اساس شیوه نامه رتبه بندی که به تایید مدیران مسئول رسیده بود نسبت به رتبه بندی سایت های خبری اقدام کردند و در مراحل مختلف رتبه بندی هم، مبنا همان شیوه نامه بوده و بر اجرای بند بند آن تاکید داشته اند.

–          اعضای کمیته رتبه بندی ضمن تقدیر از مدیران مسئولی که صادقانه فرم خوداظهاری این دوره را تکمیل کرده بودند اعلام می کند به منظور صیانت و دفاع از حقوق این اکثریت با خوداظهاری هایی که ساختگی بودن مصادیق آن محرز شناخته شد و آن پایگاه خبری عملکردی مغایر با خوداظهاری در زمان های دیگر داشت به صورت ویژه مورد بررسی مجدد قرار گرفته و فارغ از نگاه تساهلی امتیازات آنها مجددا بررسی شد.

–          در مواردی که صحت نتایج مورد تردید اعضای کمیته رتبه بندی قرار گرفت، به منظور راستی آزمایی نهایی و اطمینان از صحت نتایج، راستی آزمایی ثانویه، با مراجعه در همان موضوع  به اخبار و مطالب روزهای قبل و بعد در بازه های زمانی دیگر، انجام شد.

–          بنا بر تصمیم اعضای کمیته رتبه بندی به منظور حمایت از پایگاهای خبری در این دوره امتیازهای منفی رتبه بندی مورد بررسی قرار نگرفته و اجرایی نشد.

–          اعلام نتایج بر اساس اعمال ضرایب استانی، تخصصی و اختصاصی اعلام می شود.

–          اعضای کمیته دور چهارم رتبه بندی پایگاه های خبری بر اساس رویه پیشین دوره های گذشته رتبه بندی، بازنگری و به روز رسانی شاخص های رتبه بندی پایگاه های خبری برای دور آتی را لازم می دانند و از همه مدیران مسئول پایگاه های خبری، فعالان و صاحب نظران این حوزه دعوت می کنند در فرایند به روز رسانی و ارتقای شاخص های رتبه بندی پایگاه های خبری دبیرخانه رتبه بندی را یاری کنند.

اعضای دور چهارم کمیته رتبه بندی پایگاه های خبری:

۱- احسان اله حجتی، مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی

۲- یونس شکرخواه، عضو هیات مؤسس و عضو هیات رئیسه انجمن ایرانی مطالعات جامعه اطلاعاتی، عضو گروه چندرسانه ای فرهنگستان هنر و عضو هیأت علمی دانشکدۀ مطالعات جهان در دانشگاه تهران

۳- مهری رفعتی، مدرس روزنامه نگاری در دانشگاه جامع علمی کاربردی

۴- بیژن مقدم،مدیرمسئول پایگاه خبری الف

۵- حبیبب عباسی، سردبیر پایگاه خبری شفقنا

۶- مسعود فاتح، مدیرمسئول پایگاه خبری سیتنا

۷- علی اصغر شفیعیان، سردبیر پایگاه خبری انصاف نیوز

نتایج نهایی دور چهارم رتبه بندی پایگاه های خبری

رتبه بندی پایگاه های خبری استانی

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان