در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر؛ محسن اسپری در نشست ویژه دیپلمات های مقیم تهران که به مناسبت سالروز جهانی مبارزه با سو مصرف مواد مخدر برگزار شد، گفت: تولید و مصرف مواد مخدر در جهان نسبت به درصد جمعیتی، در حال افزایش است.

وی افزود: بازارهای موادمخدر پیچیده و مملو از کانابیس، هروئین و صدها ماده صنعتی است و در سالهای اخیر نیز شاهد گسترش مواد خطرناکی هستیم که در گزارش اخیر سازمان ملل در سالهای ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ منعکس شده است.

مدیرکل امور بین المللی وزارت امور خارجه بیان داشت: ۲۷۵ میلیون نفر در دنیا مواد مخدر تا سال ۲۰۲۰ مصرف کرده اند و بیش از ۳۶ میلیون نفر از اختلالات مصرف مواد مخدر رنج می برند.

اسپری گفت: کوکائین مربوط به اقشار مرفه در جهان است و کووید ۱۹ مشکلات ناشی از موادمخدر را افزایش داده است که این موضوعات، دستاوردهای توسعه پایدار را به مخاطره می اندازند.

وی اذعان داشت: جمهوری اسلامی ایران در کنار بزرگترین تولیدکننده تریاک جهان –افغانستان- قرار دارد و متحمل هزینه های مادی و معنوی فراوانی شده است و علی رغم تحمل این هزینه ها، با تحریم های ظالمانه در تجهیزات مبارزه با مواد مخدر مواجه است.

مدیرکل امور بین المللی وزارت امور خارجه گفت: جمهوری اسلامی ایران سهم خود را در مبارزه با موادمخدر ایفا می کند و این در حالی است که موادمخدر معضلی مشترک و جهانی است و ابعادش فراتر از مرزها است و هیچ کشوری از خطرات آن مصون نیست؛ لذا مبارزه با موادمخدر مستلزم احساس مسئولیت مشترک از سوی همه کشورهای دنیا است.


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان