[ad_1]

دکتر پیمان اسدی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به افزایش ۳۸ درصدی مأموریت های اورژانس گیلان در پنج ماهه نخست امسال، اظهار کرد: اورژانس گیلان در ۶۸ پایگاه ثابت شهری و جاده ای از ابتدای سال تا کنون موفق به انجام ۴۸ هزار و ۷۳۲ مأموریت شده است.

وی افزود: در طرح سلامت نوروزی ۱۰ هزار و ۸۴۵ مأموریت و در طرح امداد تابستانی با استقرار نیروهای اورژانس در ۲۵ نقطه خطر آفرین در سواحل دریای خزر موفق به نجات ۴۲ غرق شده در دریای خزر شده است.

رئیس اورژانس گیلان با بیان اینکه در این مدت ارسال دستورالعمل مربوطه به تمام پایگاه های استان و برنامه ریزی جهت آماده باش همه پرسنل و نیروهای اورژانس برای مقابله با ویروس کرونا در رأس کار قرار گرفته است، گفت: همه پایگاه های اورژانس به تجهیزات حفاظت فردی و وسایل مورد نیاز در جهت مقابله با ویروس کرونا مجهز شدند.

دکتر اسدی با اشاره به افتتاح و راه اندازی شش پایگاه اورژانس در استان گیلان، ادامه داد: این پایگاه ها با اعتبار ۱۴ میلیارد و ۲۵۰ ملیون ریال در رشت، فومن، شفت، رودبار و لنگرود افتتاح شده است.

وی با بیان اینکه در این مدت اورژانس هوایی استان گیلان انتقال هوایی ۲۴ مصدوم و بیمار انجام داده است، اضافه کرد: اورژانس گیلان در طرح ملی واکسیناسیون علیه کرونا همگام با دانشگاه علوم پزشکی گیلان اقدامات مطلوبی را انجام داده است.

رئیس اورژانس گیلان تصریح کرد: در پنج ماه گذشته ۲۵ مورد احیای قلبی ریوی موفق و پنج مورد زایمان توسط پرسنل مجرب اورژانس پیش بیمارستانی انجام شده است.

دکتر اسدی در خصوص افزایش تعداد پایگاه های اورژانس نیز گفت: چنانچه اعتبارات لازم تخصیص یابد تعداد ۱۰ پایگاه تا پایان سال جاری به اورژانس گیلان افزوده خواهد شد و مجوزهای لازم جهت جذب ۱۲۰ نفر نیروی عملیاتی در سال ۱۴۰۰ نیز اخذ شده است.

[ad_2] منبع
همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان