[ad_1]

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، ابراهیم افشاری شب گذشته در برنامه زنده تلویزیونی تکاپو با بیان اینکه اعتماد عمومی بزرگترین سرمایه هر دولت است، اظهار کرد: اصرار به حضور حداکثری در انتخابات که مقام معظم رهبری به آن تأکید داشتند مقدمه ای برای جلب اعتماد عمومی بوده زیرا این امر دستاوردی مهم برای هر دولتی است.

وی با اشاره به نقش اعتماد عمومی مردم به دولت در افزایش امید و حل مشکلات جامعه گفت: اگر مسؤولان از فرصت خدمت خود به خوبی بهره مند شده و کردار، گفتار و رفتارشان یکی باشد منجر به افزایش اعتماد عمومی نسبت به هر دولتی می شود لذا به این منظور مقام معظم رهبری در همه انتصاب های خود به فعالیت های گذشته افراد توجه دارند.

مدیرعامل خبرگزاری فارس گیلان یکی از عوامل افزایش اعتماد عمومی نسبت به دولت ها را دربرگیری لازم دانست و بیان کرد: مردم در کوران مشکلات اقتصادی و معیشتی به سر برده ولی اگر مردم عملکرد دولت را در تمامی حوزه ها مناسب ببینید به طور طبیعی دربرگیری لازم در افزایش مشارکت عمومی ایجاد می شود.

افشاری با تأکید بر لزوم توجه حضور مسؤولان در بین مردم تصریح کرد: همواره یکی از تأکیدات مقام معظم رهبری به سران قوا و مسؤولان حضور مستمر در بین مردم بوده و در این خصوص سرا قوا اقدامات بسیار خوبی را اتخاذ کردند زیرا در این صورت مردم مسؤولان را در کنار خود همراه می بینند.

وی با بیان اینکه دولت جدید وامدار برخی بی اعتمادی های مردم نسبت به گذشته است، افزود: دولت جدید در تلاش است تا با برخی اقدامات از جمله سفر استانی در روزهای جمعه برخی تصورات مردم نسبت به دولت گذشته در حوزه «صبح جمعه» را از بین ببرد چون انجام اینکار سنبل مدیریت جهادی است.

مدیرعامل خبرگزاری فارس گیلان با گله مندی از برخی لابی ها در خصوص انتخاب استاندار در گیلان گفت: متأسفانه برای انتخاب استاندار در گیلان نمایندگان ادوار، نمایندگان فعلی و برخی از روسای ستادهای آیت الله رئیسی در گیلان گزینه های مدنظر خود را به وزارت کشور اعلام کردند که خوشبختانه همگی رد شد و از طرفی این اقدامات سبب شد مردم حس کنند در گیلان همه به دنبال منفعت های خود هستند.

افشاری یکی از دلایل عدم حل مشکلات جامعه را مطالبه گری سطحی در برخی از مواقع دانست و بیان کرد: مطالبه گری قواعد خودش رو داشته و باید عمقی انجام شود نه طولی، زیرا این امر سبب می شود  چون مطالبه گری طولی بر هوش هیجانی تکیه می زند و مسؤولان نیز بر همین اساس پاسخگو بوده و عملاً مطالبه بی اثر می شود.

وی با اشاره به نقش تأثیرگذار رسانه ای شدن اختلافات مدیران در کاهش اعتماد عمومی در کشور تصریح کرد: مسؤولان در هر رده ای نباید مشکلاتشان رسانه ای کنند زیرا این امر منجر می شود که مردم امید خود برای حل مشکلات را از دست بدهند.

به گفته مدیر خبرگزاری فارس گیلان در راهبرد رسانه ای معتقدیم برای حل مشکلات راه حل وجود دارد چون این راهبرد امید افزا بوده و به طور یقین منجر به افزایش حرکت در جامعه می شود.

افشاری با اشاره به نقش دستگاه های نظارتی در ایجاد بی اعتمادی مردم نسبت به مسؤولان بیان کرد:  اتفاقات رخ داده در خصوصی سازی اصل (۴۴)در گیلان از دهه ۸۰ شروع شد و بعد از سفر آیت الله رئیسی سبب شد تازه دستگاه های نظارتی بیدار شوند ولی سؤال اصلی مردم این است که چرا در ۲۰ سال گذشته دستگاه های نظارتی سکوت کردند.

افشاری اتفاقات رخ داده در رابطه با کارخانه ایران پوپلین را نمونه بارز ترک فعل صورت گرفته در گیلان دانست و گفت: بر اساس مصوبه ستاد تسهیلات رفع موانع تولید در گیلان مقرر شد تا کارخانه ایران پوپلین از بانک گرفته شده و واگذار شود ولی این امر در گیلان با اینکه عالی ترین مقام اجرایی در استان رئیس آن ستاد و همه دستگاه های نظارتی عضو آن هستند این امر محقق نشده است

وی با تأکید بر لزوم برخورد با مدیران خاطی در گیلان در خصوص ترک فعل های صورت گرفته افزود: مردم مادامی که شاهد برخورد با مدیران خاطی در خصوص صدمات واردشده به گیلان نباشند اعتماد عمومی افزایش پیدا نمی کند.

کارگزاران جمهوری اسلامی در هر رده ای باید خود را جزئی از مردم بدانند

یک فعال اجتماعی نیز در این برنامه  با بیان اینکه افزایش اعتماد عمومی بزرگترین سرمایه نظام مقدس جمهوری اسلامی است، اظهار کرد: افزایش اعتماد عمومی به دولت بنا بر دلایل متعددی ازجمله جلب افزایش مشارکت عمومی و مشروعیت از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

سجاد صولتی با تأکید بر لزوم توجه دولت ها به دربرگیری تمامی آحاد مردم در  راستای افزایش اعتماد عمومی گفت: وقتی سخن از اعتماد عمومی به میان می آید به این معنی است که عامه مردم انتظار دارند مقامات و کارکنان سازمان های دولتی با اقدامات خود در تعامل با عامه، به انتظارهای آنان به خوبی پاسخ دهند.

وی با اشاره به راه های افزایش اعتماد عمومی مردم به دولت ها بیان کرد: تناسب و همخوانی حرف و عمل مسؤولین مهم ترین راهکار افزایش اعتماد عمومی مردم است و مردم در این خصوص دو نکته تناسب بین حرف و وعده یک مسئول با عمل به وعده اش و رصد این همخوانی مدنظر قرار می دهند.

صولتی یکی از چالش های دولت جدید را بازسازی اعتماد مردم نسبت به عملکرد مسؤولان دانست و افزود: درگذشته صبح جمعه نماد بی تدبیری دولت بوده است ولی دولت جدید با سفرهای استانی خود در روزهای جمعه سعی دارد تا این خاطره تلخ را از ذهن مردم پاک کند.

این فعال اجتماعی با بیان اینکه کارگزاران جمهوری اسلامی در هر رده ای باید خود را جزئی از مردم بدانند، تصریح کرد: مقام معظم رهبری همواره در فرمایشات خود به حضور مسؤولان در بین آحاد مردم تأکیددارند که این امر در دولت جدید در حال تحقق است اما کار بسیار سخت است.

صولتی با انتقاد از سکوت برخی مسؤولان در خصوص ترک فعل های صورت گرفته در گیلان، خصوصاً وضعیت کارخانجات گفت: مردم انتظار دارند رفتار و گفتار مسؤولان یکی باشد ولی وقتی می بینند در چند ماه اخیر مطالبات کارگران کارخانه ایران برک به صورت قطره چکانی پرداخت شده و کسی پاسخگو نیست، نسبت به مسؤولان بی اعتماد می شوند.

وی با تأکید بر نقش قابل تأمل دستگاه های نظارتی در افزایش اعتماد عمومی در کشور افزود: اعتمادسازی بین مردم، صرفاً با فعالیت دولت محقق نمی شود بلکه سایر قوا باید پای کار باشند زیرا قسمتی از این موضوع با فعالیت دولت و قسمت دیگر، با اقدام دستگاه قضا و محاکمه مسؤولان ناکارآمد محقق خواهد شد.

انتهای پیام/۸۴۰۰۸


[ad_2]
منبع
همرسانی کنید:
برچسب‎ها : ابراهیم افشاری

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان