در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از روابط عمومی جشنواره نوجوونیم، این جشنواره برای سال نخست از نهادهای تشکیلاتی نوجوان در خصوص جمع آوری آثار نوجوانان کمک گرفته است که از جمله آنها می توان به مجموعه هایی مانند کانون پرورش فکری کودک و نوجوان، هلال احمر، انجمن اسلامی دانش آموزان، بسیج دانش آموزی و باشگاه هنر و رسانه نوجوان اشاره کرد.

این نهادها بالغ بر ۳۵۰۰ رزومه اولیه را بررسی کرده و از میان آنها ۴۰۰ رزومه برتر را به دبیرخانه جشنواره ارسال کرده اند. در این دوره از جشنواره از ۲۱ استان کشور آثار و رزومه فعالیت های یک ساله این نوجوانان به دبیرخانه رسیده است. و در مرحله نخست، ۳۰ نوجوان عضو آکادمی جشنواره رزومه ها را بررسی کرده اند و نهایتاً ۴۷ نفر در زمینه های هفتگانه جشنواره یعنی شعر، داستان، ژورنالیسم، فیلمسازی، بازیگری، خوانندگی و اجرا به مرحله نهایی رسیده اند.

۶۱ درصد شرکتت کنندگان را دختران هنرمند و ۳۹ درصد آن را پسران تشکیل می دهند. نتایج نهایی جشنواره در هفته ملی نوجوان از ۸ آبان لغایت ۱۳ آبان اعلام خواهد شد. برگزیدگان از حمایت بسیج سازمان صداوسیما و سایر مجموعه های متولی حوزه ادب و هنر نوجوان بهره مند خواهند شد.


[ad_2]
منبع

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان