[ad_1]

به گزارش خبرنگار مهر، سید کاظم دلخوش شامگاه پنج شنبه در گفتگوی ویژه خبری با شبکه باران با اشاره به تصویب طرح شفافیت اموال مسئولان، گفت: کمیسیون قضائی مجلس درباره اموال مسئولان طرحی تهیه کرده که بندهای متعددی دارد و مطابق با آن اموال و دارایی کارگزاران و خانواده هایشان باید در یک سامانه قضائی ثبت شود.

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس با اشاره به اینکه طبق قانون و خروج از کشور و افزایش دارایی مسئولان منوط به ثبت در سامانه قوه قضائیه است، افزود: طی چند روز اخیر درباره محرمانه بودن طرح اموال مسئولان در مجلس بحث و بررسی کردیم و تغییرات اموال مسئولان باید تحت نظارت بخش ها و دستگاه های مربوطه باشد.

ضرورت حمایت از تولید کننده

وی با تاکید بر لزوم حمایت از تولید کنندگان و عدم توقف چرخه تولید، گفت: بسیاری از کارخانجات توقیف یا راکد شده بودند اما طی چند وقت اخیر اقدامات مثبتی در این باره انجام شده لذا باید قوانینی تصویب شود که به نفع تولید کنندگان و سرمایه گذارانی که از نوسانات بازار آسیب دیده اند باشد.

دلخوش با بیان اینکه قانون هدفمندی یارانه ها برای حمایت از اقشار آسیب پذیر در برابر افزایش قیمت ها تصویب شده بود، بیان کرد: طبق قانون برنامه ششم، یارانه نقدی باید برای قشر ضعیف باشد و به دهک های بالا تعلق نگیرد تا سهم قشر کم درآمد افزایش یابد.

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس با تاکید بر ضرورت افزایش مبلغ یارانه مردم در شرایط فعلی، گفت: رقم فعلی یارانه ها خجالت آور است علاوه بر این افزایش برخی موارد مانند قیمت برق قابل قبول نیست و در این باره نیز به وزیر نیرو اعتراض کرده ایم.

وی با اشاره به اینکه تصور مسئولان درباره خوش آب و هوا بودن گیلان و رتبه بندی قیمت برق استان اشتباه است، عنوان کرد: یارانه ها باید ساماندهی شود زیرا در شرایطی که قیمت ها روزانه افزایش می یابد آسیب زیادی به مردم تحمیل می شود.

شهرک های صنعتی گیلان حال خوبی ندارند

دلخوش با اشاره به ساماندهی ۹۸ درصد از فاضلاب گوراب زرمیخ، صومعه سرا و بازار جمعه، گفت: ۱۰۳ میلیارد تومان برای تکمیل تصفیه خانه صومعه سرا اختصاص یافته است.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس از لایروبی ۹ روستای حوزه انتخابیه خود خبر داد و تصریح کرد: بیل دکل بلند نیز در برخی از روستاهای صومعه سرا مشغول لایروبی است تا مردم از این موضوع آسیب نبینند.

دلخوش با بیان اینکه فرهنگ حمایت از سرمایه گذار در استان گیلان کم است، افزود: شهرک های صنعتی استان به دلیل همین فرهنگ وضعیت خوبی ندارند در حالی که اوضاع در استان های همجوار ما به این شکل نیست.

وی از سرمایه گذاران خواست که مشکلات خود را به نمایندگان مجلس برای پیگیری و برطرف کردن انعکاس دهند و ادامه داد: وضعیت مالی مردم گیلان خوب نیست لذا باید شرایط فعالیت سرمایه گذاران در بخش های مختلف به ویژه شهرک های صنعتی را تسهیل کنیم.


[ad_2]
منبع
همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان