[ad_1]

نماینده مردم مهریز و بافق در مجلس شورای اسلامی از رئیس جمهور خواست که برای گرانی ها فکری کند و جلوی گرانی ها را بگیرد، چرا که مردم روزهای سختی را سپری می کنند.

به گزارش ایسنا، محمدرضا صباغیان بافقی در نطق میان دستور در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در ابتدا به عنوان نماینده مردم از جناب آقای رییسی که علی رغم شرایط سخت اقتصادی و برخلاف رویه های دولت های قبل علت و علل همه مشکلات را دولت های قبل نمی دانند تشکر می کنم.

وی در ادامه افزود: بعضی از دولت ها چهار سال اول فعالیتشان به دولت های قبلی حمله می کردند، این رویه آقای رییسی پسندیده است، اخلاقی است، ان شاءالله ادامه یابد و فشارهای سنگین، آقای رییسی را از این  مسیر خارج نکند ضمن اینکه همه چیز را هم مردم می دانند.

نماینده مردم مهریز و بافق تصریح کرد: جناب آقای رییسی برای گرانی ها فکری کنید، جلوی گرانی ها را بگیرید، مردم روزهای سختی را سپری می کنند. دیگر گوشت، میوه، ماشین و صاحب خانه شدن تقاضاهای دست چندم است، امروز خرید یک قالب پنیر و یک شانه تخم مرغ برای مردم سخت شده است، گوشت قرمز نمی خواهند، گوشت مرغ هم نمی توانند بخرند.

صباغیان بافقی خطاب به رییس جمهور، تاکید کرد: کی، چه زمانی این مشکل را حل می کنید؟ به مشکل مردم برسید، مردم تحت فشار هستند. عده ای امروز سرشان را برای غذا داخل بشکه های آشغال می کنند، عده ای هم ۷۰۰ میلیون خرج گل عروسیشان می شود. اینها فاصله طبقاتی است، آقای رییسی اقدام کنید.

وی عنوان کرد: مسیر قطار اقتصاد و گرانی کی تغییر خواهد کرد؟ آقای رییسی پیشنهاد می دهم اگر نمی توانید قیمت ها را کاهش دهید، اگر نمی توانید حقوق بازنشستگان را اضافه کنید، اگر نمی توانید حقوق معلمان را افزایش دهید، اگر نمی توانید حقوق کارکنان مظلوم بعضی از وزراتخانه ها را اضافه کنید، حداقل برای شعار عدالتی که دادید، حقوق های نجومی را کاهش دهید، اینکه سخت نیست. بیش از چند هزار نفر هم نمی شوند.

نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: امروز بعضی طبق قانون ۱۷ برابر و به عبارتی ۲۱ برابر حداقل حقوق را می گیرند، یعنی بیش از ۴۰ و ۵۰ میلیون تومان دریافت می کنند که باید حداقل باشد ولی آن را ۱۰ برابر کنید، آقای رییسی این کار را که می توانید انجام دهید. حداقل انتظار مردم این است و در پی آن تسکین پیدا می کنند. فاصله وحشتناکی بین جامعه و قشر ضعیف که اکثریت را تشکیل می دهند و حداقل ایجاد می شود.  

صباغیان بافقی گفت: آقای رییسی بیاید، آقای روحانی بیاید، هر کسی که بیاید تا زمانی که ربا در جامعه است، حکم اسلام اجرا نمی شود نمی تواند فاصله طبقاتی را از بین ببرد. امروز ربا و سود بانکی در حال نابود کردن جامعه ما است، واحدهای تولیدی را ورشکسته می کند. مردم را بیچاره می کند و زندان می کند، این را باید شما حل کنید.

وی در مورد سرقت ها یادآور شد: جناب آقای رییسی، آقایان نمایندگان، مراجع نظام، علمای اسلام، امروز در جامعه احکام اسلام اجرا نمی شود، فردی در طول ۳ ماه ۱۲ بار به جرم سرقت دستگیر شده است باز آزاد می چرخد، این حکم اسلام است؟ این سودهای بانکی حکم اسلام است؟ نام ما هم ام القری اسلام است. این ها حرف است و شعار. اگر می خواهید اصلاح شود باید عملی کنید.

نماینده مردم بافق و مهریز در رابطه با مشکلات حوزه انتخابیه اش خطاب به وزیر کشور، تاکید کرد: من از شهرستان معدنی و حوزه انتخابیه معدنی هستم، بیش از ۵۰ سال است معادن حوزه انتخابیه ام در حال از بین رفتن بوده و فقط یک گودال برای ما مانده است. دو خط آهن که یکی سنگ آهن و یکی کامیون می برد، ما دو خط داریم که یکی آهن می برد و از یکی هم چند سالی است که از آن آب می آید، اما هر روز این خط آب مورد تعرض قرار می گیرد. اگر امنیت است برای هر دو خط باشد و اگر ناامنی است برای هر دو خط باشد.

صباغیان بافقی در پایان خواست که جلوی این وضعیت گرفته شود و مردم همانطور که سنگ آهن به نام ملی و برای کشور می دهند آب هم باید برای آنها بیاید.

انتهای پیام


[ad_2]
منبع
همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان