[ad_1]

حجت الاسلام محمد علی کریمی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به ساخت بوستان اختصاصی برای بانوان در سیاهکل، اظهار کرد: امامان جمعه در خلال اقدامات خرد و کلان فرهنگی و عمومی، توجهات و الزاماتی در حوزه اقشار و گروه ها و صنفی دارند که این موضوعات در کارهای خود لحاظ و تدارک می شود.

وی با بیان اینکه با توجه به اینکه نیمی از جمعیت کشور ما را بانوان تشکیل می دهند و مسائل و شرایط خاص خود را دارند، افزود: بانوان تأثیرگذارترین قشر بر سلامت و شادابی جامعه هستند.

امام جمعه سیاهکل ادامه داد: بانوان این منطقه در مسائل سیاسی و اجتماعی دوشادوش مردان حرکت می کنند و در دین مبین اسلام هم جایگاه والایی برای زنان در نظر گرفته شده است.

وی در ادامه یکی از امکانات مورد نیاز برای سلامت جسمی و روحی بانوان را اختصاص فضای طبیعی یا پارک برای این قشر عنوان کرد و گفت: برای پاسخگویی به این نیاز با در نظر گرفتن فرهنگ اسلامی ایرانی و با توجه به سابقه شهرهای کلان در احداث پارک بانوان اجرای این پروژه در سیاهکل در دستور کار قرار گرفته است.

حجت الاسلام کریمی ادامه داد: ساخت پارک بانوان با توجه به جنبه بهداشتی و روانی در راستای توسعه شهری و بهبود کیفیت زندگی بانوان انجام می شود که این موارد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

وی با اشاره به همکاری برخی از مدیران، نمایندگان مجلس و مسئولان سپاه در این منطقه برای حل مشکل تأمین اعتبار بوستان اختصاصی بانوان، گفت: مصوبه ای را با حضور اعضای شورای فرهنگ عمومی تصویب کردیم تا بوستان خاصی ویژه بانوان این منطقه احداث شود.

حجت الاسلام کریمی به همکاری خوب مسئولان شهرستان سیاهکل با امام جمعه اشاره کرد و افزود: بازدید اولیه انجام شده و اکنون زیرساخت های کار در منطقه فراهم است تا این پروژه انجام شود.

وی با تأکید بر اینکه هدف تنها استفاده تفریحی از این بوستان نیست، اضافه کرد: ساخت این بوستان به واسطه وجود ضرورت های اجتماعی، بهداشتی، فرهنگی و اقتصادی انجام می شود.

امام جمعه سیاهکل با بیان اینکه در ادامه ایجاد بازارچه های اختصاصی و آموزشگاه های هنری نیز در دستور کار قرار دارد، گفت: با ساخت این بوستان سرانه فضای سبز نیز در منطقه افزوده می شود.

وی حفظ تعادل جامعه از نظر امنیت و آرامش روانی، حفظ و تحکیم بنیان خانواده، پیشگیری از یک سری منکرات و فروپاشی نسل جامعه، جلوگیری از هرج و مرج استفاده از محیط های دیگر، شادابی و امکان تخلیه انرژی دختران جوان و بانوان در محیطی امن همراه با آرامش، حفظ سلامت جسمی و روحی، تأمین آرامش در نهاد مقدس خانواده، تقویت روحیه شادابی و نشاط در دختران و بانوان، تأمین فضای ورزشی ویژه بانوان از مهم ترین اهدافی است که برای ساخت این بوستان به دنبال آن هستیم.


[ad_2]
منبع
همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان