[ad_1]

یک نماینده مجلس گفت: امروز بیش از ۱۷ هزار نفر قربانی تروریست در ایران داریم .

به گزارش ایسنا، زهره سادات لاجوردی در نشست "جنایت علیه بشریت با اقدامات تروریستی و وضع تحریم های ضد حقوق بشری" که به مناسبت روز جهانی حقوق بشر در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد،  گفت: وقتی تاریخ انقلاب اسلامی را ورق می زنیم، نام زنان و مردان و کودکانی را در این انقلاب می بینیم که قربانی ترور شدند و امروز بیش از ۱۷ هزار نفر قربانی تروریست در ایران داریم .

وی افزود: بعد از انقلاب اسلامی،  دشمنی ها شکل خود را نشان داد و وقتی  دهه ۶۰ را بررسی می کنیم،  می بینیم بیان روایت دهه ۶۰،  روایت مظلومیت هایی است که کمتر به آن پرداخته شده است. 

این نماینده مجلس ادامه داد: جنایاتی که منافقین  در کشور ما به آن دست زدند کمتر نظیرش را می توان پیدا کنیم. یکی از ترفندهای آنها کشته سازی بود و لیست هایی را درست کردند و کشته سازی می کردند  که  تعداد اعدامی های ما زیاد است و جای جنایتگر و متهم عوض شده بود.

لاجوردی ادامه داد: آثار و عواقب نفودی ها را در جای جای نظام که  جا خوش کردند را می بینیم لذا تبیین این وقایع مهم است که ما کمتر به آن پرداختیم. بسیاری از جنایات منافقین این گونه نیست که ادعای ما باشد و در آن زمان در نشریه مجاهد کاملا ثبت کردند و مدارکش موجود است و در آن نشریه بعنوان یک سند افتخار به جنایاتشان اقرار کردند. آنها ابتدا سران نظام و بعد از آن شروع به ترور کودکان و پیر و جوان در کوچه و خیابان کردند. با اقداماتی که دادستانی  در دهه ۶۰ انجام می دهد  ریشه آنها  خشکانده می شود. 

وی ادامه داد: هر کسی که با منافقین برخورد قاطع داشت، حتما آنها دنبال کردند و او را به شهادت رساندند مانند شهید لاجوردی و شهید صیاد شیرازی.

لاجوردی یادآور شد: سال ۶۷ با این همه اعدامی هایی که داشت و  آنها  مدعی هستند که بی حساب و کتاب بوده است، برای ما مثل روز روشن است که چه کردند. من متاسفم که بعد از این همه سال این جنایات را تبیین نکردیم، جنایاتی که روی داعش را سفید کرد. البته فیلم سینمایی بنام وقایع نیم روز ساخته شد که آن هم ناقص بود و نتوانست چهره واقعی منافقین را به تصویر بکشد. اینها یک نمونه حقوق بشر غربی است.

وی افزود: جنگ، جنگ روایت هاست و اگر روایت درست را ارایه ندهیم دیگرانی می آیند و روایت هایی را بیان می کنند و  در مظان اتهام قرار می گیریم و تازه باید روشنگری کنیم.

لاجوردی در پایان گفت: پیگیر پرونده قضایی ترورهایی که انجام شده از قوه قضاییه هستیم  و قول دادند که ان شاءالله در جریان هست و رسیدگی خواهد شد.

انتهای پیام


[ad_2]
منبع
همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان