در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل، نماینده صندوق جمعیت ملل متحد با تشکر از رئیس سازمان بهزیستی کشور، گفت: در کشورهای مختلفی در سراسر گیتی تجارب مختلفی را کسب کردم و هیچ گونه نهادی مانند سازمان بهزیستی ایران که یک ساختار منظم، دقیق را دارا باشد را مشاهده نکرده ام که بتواند با توجه به تجمیع اهداف جوامع مختلف در یک حجم بسیار گسترده این گونه خدمات ارزشمند را ارائه دهد.

ساتیا دورایس وامی به رویکرد صندوق جمعیت ملل متحد اشاره کرد و گفت: در حقیقت رویکرد ما توسعه همکاری های دو جانبه در زمینه های مختلف است. پنج نوع رویکرد برای اجرای برنامه های همکاری را دنبال می کنیم که عبارتند از ظرفیت سازی در ابعاد مختلف، مدیریت دانش، جلب حمایت و سیاست گذاری خرید اقلام و تجهیزات مختلف برای ارائه خدمات رسانی های مختلف، مشارکت های دو جانبه که صندوق جمعیت ملل متحد که در بیشتر این رویکردها با سازمان بهزیستی همکاری دوجانبه ای داریم.

وی افزود: از جمله آنها ظرفیت سازی، مدیریت دانش، ارائه خدمات مختلف در در جلب مشارکت های علمی و اقتصادی، سیاست گذاری در حوزه های مختلف، ولی آن چیزی که بیشتر از همه برای ما حائز اهمیت است، و زمینه های مشارکت بیشتر را فراهم می کند، وجود جوامع هدف مختلف در سازمان بهزیستی از قبیل سالمندان، زنان سرپرست خانوار و افراد معلول، است که سازمان بهزیستی خدمات مختلفی را به این افراد ارائه می دهد؛ به عبارتی وجود این جوامع هدف و برنامه های اجرا شده زمینه های همکاری را با دفتر صندوق جمعیت فراهم می کند.

نماینده صندوق جمعیت ملل متحد به رویکرد و رهیافتی که سازمان بهزیستی در خصوص افراد سالمند در پیش گرفته است اشاره کرد و گفت: این رویکرد بسیار ویژه و ارزشمند است، با توجه به اینکه دولت جمهوری اسلامی در سالیان اخیر توانسته است سند ملی سالمندان را به تصویب برساند، حرکت و اقدام ارزشمندی را به عمل آورده است. بسیاری از کشورهای دنیا این گونه ساختار منظم و مرتب برای ارائه خدمات رسانی مختلف به افراد سالمند را در اختیار ندارند و این سند ملی مهمترین و بهترین اقدام صورت گرفته در حوزه سالمندی به شمار می آید.

وی گفت: در داخل کشور ظرفیت های بسیار خوبی برای مبدل شدن به یک قطب منطقه ای در راستای مدیریت و انتقال دانش به کشورهای مختلف دنیا، وجود دارد، بنابراین در این خصوص ما نهایت تلاش خود را برای همواره ساختن این مسیر به کارمی بندیم.

نماینده صندوق جمعیت ملل متحد گفت: حوزه ی دیگری که مانند حوزه ی سالمندی که در سالیان گذشته بر روی آن کار کردیم و به نتایج قابل توجهی دست پیدا کردیم، حوزه افراد دارای معلولیت است، صندوق جمعیت ملل متحد این آمادگی را دارد که در تولید داده های اطلاعاتی در خصوص این افراد همکاری های بسیار ارزشمندی با شما داشته باشد و اگر موافق باشید می توانیم مانند سند ملی سالمندی یک سند ملی ویژه افراد دارای معلولیت هم داشته باشیم و کارهای حمایتی زیادی را برای افراد دارای معلولیت انجام دهیم.

وی افزود: به دلیل تحریم های یک جانبه علیه ایران و وجود ویروس کرونا این افراد در ایران آسیب های اقتصادی زیادی را متحمل شدند، بنابراین می توانیم در کنار شما برنامه های کارآفرینی اقتصادی مختلفی را برای سالمندان، زنان سرپرست خانوار و معلولین اجرا کنیم تا بتوانیم به این افراد کمک کنیم و بار اقتصادی دولت را کاهش دهیم.

همچنین علاوه بر این موضوعات، صندوق جمعیت آمادگی خود را جهت همکاری در حوزه های مختلف با سازمان بهزیستی از جمله همکاری با معاونت اجتماعی در موضوع کاهش آسیب های اجتماعی و معضل اعتیاد اعلام می نماید. در پایان هم از حسن توجه جناب عالی تشکر و قدردانی می کنم.


[ad_2]
منبع

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان