در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

[ad_1]

احمد پادیاب در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه کشت نیشکر در شهرستان صومعه سرا بیش از ۱۰۰ سال قدمت دارد، اظهار کرد: هم اکنون ۲۲ هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان به کشت نیشکر اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه ۷۵ کشاورز صومعه سرایی در کنار کشت برنج به کشت نیشکر مشغول هستند، گفت: پیش بینی شده امسال ۲۵ تُن شکر سیاه از نیشکرهای برداشت شده از باغات شهرستان صومعه سرا تولید شود.

مدیر جهاد کشاورزی صومعه سرا اضافه کرد: کشت نیشکر در ۱۲ روستای شهرستان صومعه سرا شکرباغان، چمثقال، گاوکده، کلسر، میانده، قاضده، پوستین سرا، دوگور و ازگم انجام می شود.

وی با بیان اینکه برای کاشت، داشت و برداشت نیشکر از هیچ سم و آفت کشی استفاده نمی شود، ادامه داد: با توجه به اینکه نیشکرهای تولید شده در شهرستان صومعه سرا ارگانیک هستند مورد پسند مشتریان استان گیلان و سایر استان ها است.

پادیاب افزود: ارزش اقتصادی سیاه شکرهای تولید شده در شهرستان صومعه سرا سه میلیارد و ۱۲۰ میلیون تومان پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه هر ساله نیشکرکاران اردیبهشت زمین های خود را برای کشت قلمه این گیاه آماده می کنند، گفت: اواخر پاییز و اوایل زمستان زمان برداشت این محصول در صومعه سرا و تبدیل آن به شکر سیاه است.

مدیر جهاد کشاورزی صومعه سرا ادامه داد: این محصول دارای خواص درمانی بوده و از گذشته تا به امروز برای درمان بسیاری از بیماری از آن استفاده شده است.


[ad_2]
منبع

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان