[ad_1]

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام ربانی نژاد ظهر دوشنبه در نشست تخصصی با نخبگان و اساتید حوزه و دانشگاه که با موضوع نقش و جایگاه حوزه و دانشگاه در رفع معضلات سیاسی اجتماعی، گفت: حوزه و دانشگاه دارای ظرفیت های بالایی است که در کنار یکدیگر می تواند در جامعه تأثیر گذار باشد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه ناحیه مرکزی رشت با اشاره به بهره گیری از حوزه و دانشگاه در زمینه آسیب ها شناسایی، گفت: سپاه پاسداران علاوه بر حفاظت از انقلاب و خاک وطن وظیفه خطیر شناسایی تهدیدات و چالش ها و آسیب ها و بحران ها را عهده دار است.

وی با بیان اینکه رفع آسیب ها و چالش ها و چاره اندیشی در این زمینه ها رسالت دیگر سپاه پاسداران است، ادامه داد: برگزاری نشست هایی با حضور نخبگان، اساتید، مدیران و نمایندگان از جمله اقداماتی است که در دست اجرا است.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه مرکزی رشت با اشاره به اینکه ضرورت توجه به هم اندیشی برای رفع آسیب ها در این جلسات، تصریح کرد: این جلسات صرفاً با هدف فضا سازی و بهره گیری از نخبگان برای شناسایی آسیب ها و مطالبه گری برگزار می شود و جنبه اجرایی ندارد.

حجت الاسلام ربانی نژاد با تاکید بر اینکه مطالبه گری ها از رسالت های مهم و قانونی سپاه است، افزود: مطالبات عمومی از مهمترین اهدافی است که دنبال می شود.

حجت الاسلام ربانی نژاد با تاکید بر اینکه خدمت به مردم مورد توجه قرار گیرد، تصریح کرد: نوع آسیب ها شناسایی و از لحاظ فرهنگی و سیاسی و اقتصادی مورد توجه قرار گیرد.

راهکار دینی برای بن بست ها و مشکلات اجتماعی

مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه پیام نور گیلان در ادامه نشست گفت: بن بست ها و مشکلات و آسیب ها با بهره گیری از راهکارهای دینی حل می شود.

حجت الاسلام امامی با اشاره به اینکه سیاست دینی در دانشگاه تدریس نمی شود، اضافه کرد: بهره گیری از متخصصان در حل مسائل اجتماعی مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه در گیلان ۳۱ نهاد فرهنگی وجود دارد اما از لحاظ تعدد متولی در این نهادها بسیار عقب افتاده هستیم، گفت: عدم راست گویی، غیبت و تهمت و رها شدن شبکه های اجتماعی از جمله مواردی است که متأسفانه در جامعه رواج یافته و رفتارهای درست دینی و اسلامی در جامعه کمتر مشاهده می شود.

مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه پیام نور گیلان با تاکید بر اینکه به جوانان بها داده شود، اضافه کرد: معضل ازدواج، شناخت آسیب ها، نداشتن چشم انداز، کاربردی نبودن برنامه ها، دین گریزی و مدرک گرایی به جای علم گرایی و انتصاب مدیران بدون تخصص از دیگر معضلات جامعه شمرده می شود.

ضرورت وجود ضمانت اجرایی برای راهکارهای آسیب شناسایی

مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه فرهنگیان گیلان نیز در ادامه نشست با بیان اینکه شناسایی آسیب های اجتماعی و سیاسی و دیگر چالش هایی که در استان وجود دارد در این جلسات باید ضمانت اجرایی داشته باشد گفت: رضایتمندی مردم، رضایت خداوند را نیز در پی خواهد داشت.

حجت الاسلام عاملی با تاکید بر اینکه جامعه غیر ایمانی برای همه خطرناک است، افزود: شناخت و علل و عوامل آسیب ها از جمله مواردی است که باید بدان توجه شود.

مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه فرهنگیان گیلان تصریح کرد: جلسات تجلیلی به سمت و سوی جلسات تحلیلی برود از جلسات تجلیلی هیچ نتیجه ای نخواهیم گرفت.

وی با تاکید بر اینکه نقد منصفانه داشته باشیم، گفت: علل و عوامل به وجود آورنده این آسیب ها شناسایی و رفع شود.

مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه فرهنگیان گیلان گفت: همدلی و همکاری مدیران و مسئولان از مهمترین مقوله های است که باید مورد توجه قرار گیرد، افزود: اگر همدلی مسئولین نباشد هیچ حرکتی صورت نمی گیرد، حل آسیب ها تنها با تغییر افراد انجام نشده بلکه تغییر افکار بایستی در جامعه امروزی نهادینه شود.

حجت الاسلام عاملی اظهار کرد: نقش حوزه و دانشگاه باید با توجه به شرایط فعلی عملی شود و از شعار بودن خارج شود.


[ad_2]
منبع
همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان