[ad_1]

به گزارش خبرنگار مهر، سید کاظم دلخوش شامگاه پنج شنبه در گفتگوی ویژه خبری شبکه باران با بیان اینکه منابع پیش بینی شده برای بودجه سال آینده ممکن است تحقق نیابد، اظهار کرد: قرار است نرخ مالیات ۵ برابر افزایش یابد که این موضوع در همه حوزه ها به ویژه نهاده های کشاورزی اثر مستقیم داشته و به کشاورزان فشار وارد می آورد.

عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس با اشاره به اینکه دولت نرخ ارز را ۲۳ هزار تومان محاسبه کرده که کار را برای مردم سخت تر می کند، افزود: اگر تحریم ها افزایش یابد نرخ ارز نیز باید افزایش یابد و برعکس اما مبنای این محاسبه فعلاً معلوم نیست که این موضوع مشکل آفرین خواهد بود.

وی با بیان اینکه نرخ تورم ۳۷ درصد بوده اما افزایش حقوق کارمندان ۱۰ درصد است و باید اصلاح شود، ادامه داد: دولت بنا دارد ارز ۴۲۰۰ تومانی را حذف کند اما باید به جای پاک کردن صورت مسئله مشکل را حل کند و به جای این کار روی پرداخت این ارز اعمال نظارت کند.

دلخوش افزود: حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی صنایع مانند مرغداری ها را با مشکل رو به رو کرده و قیمت آن را بسیار افزایش می دهد لذا دولت باید ابتدا برای این کار برنامه ریزی کند تا شوک به بازار وارد نشود.

عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس تاکید کرد: همسان سازی حقوق بازنشستگان و پرهیز از اجحاف در حق آنان ضرورتی است که باید مورد توجه دولت قرار گرفته و برای اجرای آن اهتمام کافی داشته باشد.

دلخوش با اشاره به حقوق پایین قضات، تصریح کرد: قضات یک سوم اعضای هیئت علمی حقوق می گیرند اما طرح بهبود شرایط دریافتی آنان توسط دولت مورد مخالفت قرار گرفت. اگر ۵۰ امضا در مجلس جمع آوری شود مجدداً به صحن آمده و در بودجه نیز می توان بندی را در تبصره های مربوطه به آن اختصاص داد.

وی با بیان اینکه دولت می گوید برای اجرای طرح رتبه بندی معلمان توانایی پرداخت ۲۵ هزار میلیارد تومان را را در حالی که برآوردها نشان می دهد این طرح نیازمند اعتبار ۱۰۰ هزار میلیاردی است، گفت: این موضوع به طور جدی در مجلس توسط نمایندگان پیگیری می شود.


[ad_2]
منبع
همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان