[ad_1]

به گزارش خبرنگار مهر، هفته سیزدهم رقابتهای لیگ دسته اول فوتبال کشور با ادامه صدرنشینی ملوان پشت سر گذاشته شد و این اتفاق در حالی افتاد که مس کرمان و استقلال خوزستان دیگر مدعیان این فصل هم با پیروزی برابر حریفان خود این هفته را پشت سر گذاشتند.

ملوان در دیداری نزدیک و با گلی دیر هنگام میهمان خود شمس آذر قزوین را شکست داد تا جمع امتیازاتش را به ۲۷ رسانده و همچنان صدر جدول را در اختیار داشته باشد. مس کرمان با یک گل میزبانش ویستا توربین تهران را شکست داد تا موقعیتش در رده دوم جدول را با ۲۶ امتیاز حفظ کرده و استقلال خوزستان هم توانست در اهواز میهمانش شهرداری آستارا را با نتیجه ۲ بر یک شکست داده تا این تیم هم با ۲۵ امتیاز در رده سوم قرار گیرد.

۳ تیم ملوان، مس کرمان و استقلال خوزستان که با ۲۷، ۲۶ و ۲۵ امتیاز در رده های اول تا سوم جدول حضور دارند، تاحدودی تکلیف کورس صدرنشینی را مشخص کرده و با نزدیک شدن به هفته های پایانی نیم فصل به عنوان مهم ترین گزینه های قهرمان نیم فصل مطرح شده اند.

در کورس دوم بالای جدول خیبر خرم آباد با ۲۳ امتیاز بهترین شرایط را داشته و نزدیک ترین تیم به کورس بالای جدول است. خیبر که با ۲۴ گل بهترین خط حمله لیگ یک را در اختیار دارد، دو برابر تیم صدرنشین گلزنی کرده اما به دلیل گل های نسبتاً زیادی که دریافت داشته (۱۷ گل) امتیازات کمتری نسبت به ۳ تیم بالای جدول کسب کرده است.

خوشه طلایی و آرمان گهر هم از تیم های خوب این فصل هستند که با ۲۲ و ۲۱ امتیاز در تعقیب خیبر در کورس دوم بالای جدول قرار دارند و در انتظار لغزش تیم های بالاسری خود برای رسیدن به پله های بالاتر در جدول می باشند.

در پایین جدول هم همچنان دو تیم بدون پیروزی ماشین سازی و شاهین شهرداری بوشهر به چشم می خورند که با ۴ و ۵ امتیاز فاصله زیادی تا تیم های بالاسری خود دارند و نزدیک ترین تیم به آنها استقلال ملاثانی با ۱۲ امتیاز است تا این ۳ تیم فعلاً با خطر سقوط به لیگ دسته دوم مواجه باشند.

ماشین سازی با آمار عجیب ۳۱ گل خورده در ۱۳ بازی به طور متوسط به ازای هر ۳۵ دقیقه بازی یک گل دریافت کرده اند تا ضعیف ترین عملکرد را در فاز تدافعی داشته باشند و شاهین بوشهر نیز با زدن ۶ گل در ۱۳ بازی به طور متوسط هر ۱۹۵ دقیقه یک بار موفق به گلزنی شده است.

در هفته چهاردهم این رقابت ها ملوان مدعی باید در خوزستان با تیم پایین جدولی و در معرض سقوط استقلال ملاثانی دیدار کند که این بازی در معادلات بالا و پایین جدول مهم و تعیین کننده است.

استقلال خوزستان و مس کرمان دیدار مهمی را مقابل هم انجام می دهند و می توان این بازی را که دیدار بین تیم های دوم و سوم جدول است را مهم ترین بازی هفته چهاردهم دانست. خیبر خرم آباد هم که نیم نگاهی به رسیدن به رده سوم جدول دارد می تواند با استفاده از فرصتی که دیدار مستقیم مس کرمان و استقلال خوزستان در اختیارش قرار می دهد، در صورت پیروزی خانگی برابر شاهین بوشهر پایین جدولی جهش خوبی در جدول داشته باشد.

دیدارهای هفته چهاردهم لیگ دسته اول فوتبال کشور به صورت همزمان روز چهارشنبه ۲۲ دی ماه برگزار می شود.


[ad_2]
منبع
همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان