[ad_1]

علی اصغر محمد دوست در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تشدید نظارت بر بازار طی دو ماه گذشته، گفت: ۴۵ پرونده گران فروشی و کم فروشی به ارزش بیش از ۳۱۰ میلیون ریال در سیاهکل و دیلمان تشکیل شده که نانوایان و مصالح ساختمانی در راًس آنها قرار دارند.

رئیس اداره صمت سیاهکل در ادامه به انجام ۲۵۵ مورد بازرسی توسط بازرسان این اداره با همکاری سایر دستگاه های نظارتی اشاره و اظهار کرد: بازرسان اداره صمت شهرستان به صورت شبانه روزی بر بازار نظارت دارند و کالاهای اساسی در اولویت بازرسی ها قرار دارد.

وی افزود: در راستای نظم دهی و مقابله با گران فروشی، احتکار و قاچاق بازرسی های مشترک توسط اداره صمت، تعزیرات، اصناف، شبکه بهداشت و نیروی انتظامی، هر هفته انجام می شود.

رئیس اداره صمت سیاهکل تصریح کرد: در دو ماهه اخیر ۴۵ پرونده برای واحدهای صنفی متخلف در زمینه گران فروشی، کم فروشی و قاچاق تشکیل شده است که این پرونده ها در زمینه نانوایی و مصالح ساختمانی، فروش مرغ و گوشت است.

محمددوست هدف نظارت و بازرسی از واحدهای صنفی را بررسی درج قیمت کالاها و جلوگیری از احتکار اقلام ضروری و کنترل بر بازار دانست و تاکید کرد: با اخلالگران تنظیم بازار و سو استفاده کنندگان از شرایط اقتصادی دشوار مردم، با صورت قاطع برخورد خواهد شد.

وی حساسیت و دقت مردم در خرید اقلام را خواستار شد و از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه گران فروشی، کم فروشی و احتکار؛ مراتب را از طریق سامانه ۱۲۴.ir و یا شماره تماس ۱۲۴ به بازرسان این اداره اطلاع دهند تا در اسرع وقت با متخلفین به صورت قانونی برخورد شود.


[ad_2]
منبع
همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان