[ad_1]

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله رسول فلاحتی پیش از ظهر پنج شنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی گیلان با اشاره به فضای گسترده فعالیت های فرهنگی و نقش آن در همه بخش ها و حوزه ها، گفت: حضور و فعالیت در فضای فرهنگی باید هوشمندانه باشد.

وی با بیان اینکه امروز در جنگ روایت ها قرار داریم و دشمن از همه ابزارهای برای موفقیت در این عرصه استفاده می کند، گفت: دشمن به دنبال تسلط بر تفکر و افکار جامعه به ویژه جوانان و برعکس جلوه دادن مسائل کشور است.

آیت الله فلاحتی در ادامه به جنگ ادراکی در عرصه سیاسی اشاره و با بیان اینکه این جنگ امروز بر روابط ایران با کشورهای روسیه و چین متمرکز شده است، افزود: فشارهایی که بر ایران طی سال های بعد از پیروزی انقلاب وارد شده سبب متلاشی شدن هر کشور دیگری می شد اما ملت ایران در برابر همه این فشارها ایستادگی و مقاومت کرده است.

وی با تأکید بر نقش مهم شورای فرهنگ عمومی در این حوزه و پرهیز از نگاه ابزاری به رسانه ها، اضافه کرد: باید از ظرفیت های رسانه برای حضور قدرتمند در جنگ روایت ها و ادراکی استفاده کنیم.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه نیازمند تقویت تشکل های مردمی، دینی و قرآنی در سطح جامعه هستیم، ادامه داد: دشمن به فکر نفوذ در میان این تشکل ها است و در صورت غفلت ما دشمن وارد میدان می شود.

وی با اشاره به خطر نفوذ دشمن در میان نهاد خانواده و خطر تهاجم فرهنگی در قالب شبکه های ماهواره ای و بازی های موبایلی، افزود: متولیان فرهنگی باید در این زمینه واکنش سریع و به موقع داشته باشند.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه نقش شورای فرهنگ عمومی بسیار مهم و حائز اهمیت است، تأکید کرد: مطالبه گری از سوی فعالان فرهنگی و مردم نیز باید در دستور کار باشد.

وی تأکید کرد: راهکارها و طرح های شورای فرهنگ عمومی باید تأمین کننده و تضمین کننده افزایش سرمایه اجتماعی باشد.


[ad_2]
منبع
همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان