در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و موزه ملی ایران برای احیا و شناخت فرهنگ و تمدن ایران با یکدیگر تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

امضای این تفاهم نامه باعث افزایش اطلاعات به روز و شگرف در عرصه آموزش تاریخ به کودکان و نوجوانان و ایجاد زمینه های همکاری تخصصی خواهد بود.

در راستای گسترش همکاری میان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و موزه ملی ایران و به منظور هم افزایی، رشد مهارت ها و ارتقای سطح علمی با بهره گیری از پتانسیل های موجود در دو مجموعه، به درخواست معاونت تولید کانون تفاهم نامه ای با امضای مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و رئیس کل موزه ملی ایران منعقد شد.

برهمین اساس این تفاهم نامه در زمینه ارتقا سواد باستان شناسی کودکان و نوجوانان و گسترش همکاری های ترویجی و فرهنگی در حوزه آموزش به کودکان و نوجوانان انجام شده است.

اهمیت آموزش تاریخ و فعالیت های ترویجی در راستای ارتقای سواد تاریخی عمومی برکسی پوشیده نیست، در این میان کودکان و نوجوانان جایگاه ویژه ای در این انتقال فرهنگی دارند. از این رو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با دارا بودن مجموعه موزه تاریخ کانون به عنوان اولین موزه تخصصی کودک و نوجوان در خاورمیانه در اهتمام به این امر سال ها فعالیت مستمر داشته است.

با توجه به ویژگی های کانون پرورش فکری و از سوی دیگر اهمیت موزه ملی ایران که در عرصه جهانی زبانزد است، همکاری این دو مجموعه باعث افزایش اطلاعات به روز و شگرف در عرصه آموزش تاریخ به کودکان و نوجوانان و ایجاد زمینه های همکاری تخصصی خواهد بود.

با درنظر گرفتن علاقه و دغدغه این دو مجموعه نسبت به همکاری با یکدیگر، امضای تفاهم نامه از سوی مهدی علی اکبرزاده مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و جبرئیل نوکنده رئیس کل موزه ملی ایران می تواند نتایج خوبی در فعالیت های مرتبط این دو مجموعه در راستای احیا و شناخت فرهنگ و تمدن گذشته این مرز و بوم داشته باشد.

انجام پژوهش و مقالات علمی و تخصصی مشترک در حوزه کودک و نوجوان، برگزاری نشست های علمی تخصصی مرتبط با فعالیت های مشترک در جهت بالا بردن سطح آگاهی عمومی، برگزاری مسابقات و جشنواره های مشترک براساس مضامین تاریخی، فرهنگی و باستان شناسی و بهره گیری از امکانات رسانه ای طرفین در اطلاع رسانی فعالیت ها و فرهنگ سازی در عرصه اجرای طرح های مطالعاتی از جمله تعهدات طرفین در این تفاهم نامه است.

موزه تاریخ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از مراکز قدیمی این مجموعه است که در میدان شهدای تهران، ابتدای خیابان پیروزی قرار دارد.


[ad_2]
منبع

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان