[ad_1]

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه ما فقط دنبال مذاکرات هسته ای نیستیم و همه چیز ما مذاکرات نیست، تصریح کرد: در زمینه خنثی کردن تحریم ها دنبال گسترش روابط با همسایگان از جمله روسیه هستیم.

به گزارش ایسنا، آیت الله سید ابراهیم رئیسی سه شنبه شب (امشب) در گفت و گوی تلویزیونی خود با اشاره به سفر اخیرش به روسیه، اظهار کرد: در سیاست بین المللی در جمهوری اسلامی تلاش زیادی داشته ایم و داریم. در همه حوزه ها این سیاست به صورت متوازن عمل نشده است و در سیاست تجاری و اقتصادی هم همینطور است. و نوعی عقب ماندگی داریم. برخی می گویند نگاه به شرق و روسیه و چین مطرح شده است، ولی ما باید سیاست متوازن داشته باشیم ، ما دنبال سیاست متوازن و جبران عقب ماندگی ها هستیم.

وی با طرح این سوال که چرا به 15 کشور همسایه توجه نمی کنیم؟ خاطرنشان کرد: بعد از  سفر اخیر به تاجیکستان حجم روایط ما 3 برابر شده است.  در ترکمنستان هم روابط ما گسترش یافت. نسبت به روسیه هم همینطور است. 

وی  افزود: 3 میلیارد روابط ما به روسیه می تواند به 10 میلیارد دلار برسد و صادرات و واردات به این کشور داشته باشیم. در حوزه های نفتی و گازی، صنعت، کشاورزی  و هوافضا می توانیم با روسیه همکاری کنیم. ما مزیت هایی داریم که مورد نیاز روسیه است و روسیه مزیت هایی دارد که می تواند مورد استفاده ما باشد.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه ما فقط دنبال مذاکرات هسته ای نیستیم، و همه چیز ما مذاکرات نیست، تصریح کرد: در زمینه خنثی کردن و رفع تحریم ها در حال اقدام هستیم و در زمینه خنثی کردن تحریم ها دنبال گسترش روابط با همسایگان از جمله روسیه هستیم و بنای ما با تعامل با همه کشورهای جهان است. با کشورهایی که دنبال تقابل باشند، اما مقابله می کنیم

ادامه دارد ...


[ad_2]
منبع
همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان