در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

ظرفیت پذیرش ۱۶ هزار معتاد متجاهر را داریم

۱۴۰۰/۱۱/۰۶ ۱۲:۲۳ کد خبر: 148031
[ad_1]

به گزارش خبرنگار مهر، اسکندر مؤمنی دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر صبح امروز در افتتاحیه فاز دو مرکز ترک اعتیاد مهر سروش گفت: در ستاد مبارزه با مواد مخدر چهار حوزه را پیگیری می کنیم، یک حوزه مقابله یک حوزه پیشگیری و یک حوزه درمان و در نهایت مساله توانمندسازی است.

وی افزود: در حوزه مقابله، موضوع معتادان متجاهر اولویت اولیه ما است چراکه شایسته نیست این افراد در خیابان و پارک ها بخوابند.

مؤمنی بیان کرد: در سال ۹۷ تمام ظرفیت موجود در تهران برای نگهداری معتادان متجاهر ۳ هزار و ۶۰۰ نفر بود و امروز این ظرفیت به ۱۶ هزار نفر افزایش داشته است.

وی تصریح کرد: نگهداری تمام معتادان متجاهر از توان بهزیستی و شهرداری خارج بود به همین دلیل در یک اقدام جهادی ناجا، سپاه و سازمان زندان ها هم ورود کردند تا بتوانیم شاهد تحولی در این امر باشیم.

مؤمنی گفت: در عرض ۲ سال ظرفیت نگهداری معتادان متجاهر در تهران به ۱۶ هزار نفر رسیده است که البته اکنون ۱۴ هزار معتاد در آن نگهداری می شود.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر خاطرنشان کرد: چرخه کامل ترک اعتیاد در مراکز سروش و تمام مراکز جدید کامل رعایت می شد و بلافاصله بعد از سم زدایی فرد معتاد را در جامعه رها نمی کنیم.

وی افزود: اجتماعی کردن و مردمی کردن مبارزه با مواد مخدر مهم ترین کاری بود که ما توانستیم انجام دهیم چراکه دولت به تنهایی نمی تواند معتادان را ساماندهی کند.


[ad_2]
منبع

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان