[ad_1]

نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی از رئیس جمهور خواست تا مقرر کند که هر چه سریع تر اقدامات لازم در رابطه با پروژه انتقال آب خلیج فارس از رفسنجان به کرمان صورت گیرد و معاون اول رئیس جمهور جلسه ای با حضور وزرای کشور، نیرو، صمت و سازمان برنامه و بودجه برای تامین و اختصاص منابع مالی این پروژه برگزار کند تا مشکل کمبود آب شهر کرمان به عنوان پایتخت مقاومت حل شود.

به گزارش ایسنا، محمدمهدی زاهدی در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود از رئیس جمهور برای رسیدگی به آسیب دیدگان ناشی از سیل در جنوب استان کرمان و همچنین برنامه ریزی برای جلوگیری از حوادث مشابه در سال های آینده تشکر کرد.

وی در ادامه خطاب به رئیس جمهور اظهار کرد: بارها تاکید کرده ایم که وضعیت شهر کرمان از لحاظ آب آشامیدنی از قرمز هم عبور کرده و به بحران رسیده است. همچنین تابستان سال گذشته مناطق متعددی از شهر کرمان با قطعی و سهمیه بندی آب مواجه بوده و اگر نیروهای ارتش و سپاه  در استان با تانکر آبرسانی انجام نمی دادند، مطمئنا تبعات امنیتی زیادی را به دنبال داشت.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تصمیم گیری در شورای امنیت کشور و شورای تامین استان بر این مبنا بوده که هر چه سریع تر با انجام پروژه انتقال آب خلیج فارس از رفسنجان به کرمان با اولویت بالا انجام شده که در تابستان آینده مشکل حل خواهد شد، بنابراین از رئیس جمهور درخواست می شود که مقرر کند هر چه سریع تر اقدامات لازم در این رابطه صورت گیرد و همچنین نیاز است معاون اول رئیس جمهور جلسه ای با حضور وزرای کشور، نیرو، صمت و سازمان برنامه و بودجه برای تامین و اختصاص منابع مالی این پروژه برگزار کند تا مشکل کمبود آب شهر کرمان به عنوان پایتخت مقاومت حل شود.

انتهای پیام


[ad_2]
منبع
همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان