[ad_1]

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار عزیزاله ملکی گفت: مأموران فرماندهی انتظامی سیاهکل در راستای برخورد با سودجویانی که برای رسیدن به منافع مالی خود اقدام به تاراج اموال تاریخی و آثار باستانی می کنند با اقدامات فنی و تحقیقات میدانی از وجود تعدادی عتیقه داخل منزل فردی در این شهرستان مطلع شدند.

فرمانده انتظامی گیلان با اشاره به حضور نامحسوس پلیس در اطراف محل شناسایی شده، افزود: پس از اطمینان از حضور متهم مأموران انتظامی با هماهنگی قضائی وارد منزل این فرد شدند.

وی از کشف ۱۱۲ قلم شیء عتیقه مربوط به هزاره اول قبل از میلاد و دوره اشکانیان شامل ۱۰۳ سکه، ۳ کاسه، ۳ جام، یک مجسمه فلزی، یک ظرف و یک کاسه تزئینی در بازرسی از منزل متهم خبر داد و گفت: متهم ۳۹ ساله این پرونده نیز دستگیر و پس از معرفی به مرجع قضائی، روانه زندان شد.

سردار ملکی به تحویل اشیای کشف شده به میراث فرهنگی اشاره کرد و گفت: بنا بر اظهارت کارشناسان مربوطه ارزش این اقلام بیش از ۳۰ میلیارد ریال است.

وی ادامه داد: تمدن و هویت هر ملتی ریشه در میراث فرهنگی آن دارد و پلیس قاطعانه با هرگونه قاچاق آثار باستانی مقابله و از میراث گران بهای ملت ایران حفاظت و حراست می کند.


[ad_2]
منبع
همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان