[ad_1]

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی بیانیه ۱۶۰ نماینده مجلس به رئیس جمهور و رئیس قوه قضائیه در رابطه با صدور مجوزهای کسب و کار به صورت الکترونیکی را قرائت کرد.

به گزارش ایسنا، روح اله متفکر آزاد در جلسه علنی نوبت صبح امروز (دوشنبه) مجلس شورای اسلامی بیانیه ۱۶۰ نفر از نمایندگان مجلس به رئیس جمهور و رئیس قوه قضائیه در خصوص برخورد با دستگاه هایی که صدور مجوزهایشان به صورت الکترونیکی نیست را قرائت کرد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

«در آستانه گام دوم انقلاب که در آن جوانان و نخبگان باید وارد عرصه های کارآفرینی و نوآفرینی شوند، مجوزهای کسب و کار همچنان در فرآیندهای بسیار طولانی با شرایطی دشوار و مبهم صادر می شوند تا حدی که کارآفرینان ایرانی را به مهاجرت و فرار به دیگر کشورها تشویق می کنند.

دشواری صدور مجوزهای کسب و کار یکی از مهمترین مصادیق تحریم داخلی است که رشد نزدیک به صفر سرمایه گذاری، بیکاری گسترده، ایجاد افسردگی و یاس، تاخیر در ازدواج جوانان، ایجاد فساد و امضاهای طلایی از جمله پیامدهای آن است.

مجلس شورای اسلامی برای حل این مشکل قدیمی و بزرگ در بهمن ماه سال گذشته با تصویب قانون اصلاح مواد ۱ و ۷ قانون اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی، دستگاه های اجرایی را موظف کرد شرایط صدور مجوزهایشان را کاملا شفاف و سهل کنند و طی یک سال پس از ابلاغ این قانون، همه مجوزهای کسب و کار به صورت الکترونیک و غیر حضوری حتی المقدور به صورت اعلانی، آنی و ثبت محور صادر شوند.

با نزدیک شدن به سالگرد ابلاغ این قانون انقلابی و بسیار مهم در ۱۸ اسفند ۱۴۰۰، ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی از رئیس جمهور محترم می خواهیم همه دستگاه های اجرایی را مکلف به اجرای دقیق و کامل این قانون کند و این بار اجازه ندهند هیچ دستگاهی بعد از مهلت قانونی فوق مجوزهای کسب و کار را به صورت کاغذی یا حضوری صادر کند و متقاضیان سرمایه گذاری و تولید را گرفتار کاغذبازی،  امضاهای طلایی رایج و دریافت استعلام های بی انتها کنند.

از آنجا که تعلل دستگاه های اجرایی در اجرای احکام قانون انقلابی فوق الذکر در همان قانون جرم انگاری شده است، ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی از رئیس معزز قوه قضائیه می خواهیم دادستانی و سازمان بازرسی کل کشور را موظف کنند روسای دستگاه هایی که بعد از ۱۸ اسفند ۱۴۰۰ مجوزهایشان الکترونیک و از مسیر درگاه ملی مجوزهای کشور  صادر نمی شود، بدون هیچ ملاحظه ای احضار و علیه شان اعلام جرم کنند.

مجلس شورای اسلامی به کارآفرینان کشور اطمینان می دهد به طور عملی و موثر از سرمایه گذاری و تولید حمایت می کند و مانع زدایی از سایر ابعاد تولید و سرمایه گذاری را بعد از حل مشکل مجوزهای کسب و کار نیز قویا ادامه خواهد داد.»

انتهای پیام


[ad_2]
منبع
همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان