[ad_1]

دادستان تهران در بازدید از گمرک فرودگاه امام خمینی(ره) دستور داد ۱۷ تن مواد اشتعال زای موجود در انبارهای این گمرک به محل مناسب دیگری منتقل شوند.

به گزارش ایسنا، علی صالحی دادستان عمومی و انقلاب تهران با حضور در فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) از انبارهای اداره کل گمرک این فرودگاه بازدید کرد.

در جریان این بازدید که مسئولان گمرک و سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی نیز حضور داشتند، علی صالحی دادستان عمومی و انقلاب تهران بر لزوم تعیین تکلیف فوری کالاهایی که در انبارهای گمرک فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) نگهداری می شوند، تأکید کرد.

وی همچنین ضمن بازرسی از انبارها و سالن های مختلف این گمرک، اقدامات انجام شده به منظور مقابله با قاچاق و نقاط ضعف و آسیب های موجود را شخصاً مورد بررسی قرار داد و علاوه بر تذکر به مسئولین مربوطه به منظور تشدید تدابیر پیشگیرانه و مقابله ای، دستورات ویژه ای در این خصوص صادر کرد.

دادستان تهران در ادامه با اشاره به اینکه خلأ ها و مشکلاتی در خصوص شرایط نگهداری و ترخیص کالاهای موجود در انبارهای این گمرک وجود دارد اظهار داشت: در جریان بازرسی انجام شده با حضور مسئولان مربوطه، تصمیمات بسیار خوبی به ویژه در زمینه ترخیص اقلام دپو شده اتخاذ شد که نیازمند پیگیری جدی دستگاه های ذی ربط جهت اجرایی شدن آن ها است.

وی در رابطه با علت بازدید خود از انبارهای اداره کل گمرک فرودگاه امام خمینی(ره) نیز با اشاره به دستور مهم ریاست قوه قضائیه برای پیگیری و نظارت بر نحوه ورود، نگهداری و ترخیص کالا در گمرکات کشور و سازمان اموال تملیکی و ضرورت تعیین تکلیف آن ها در سریع ترین زمان ممکن، گفت: در اجرای سیاست های کلان دستگاه قضایی و از باب نظارت بر حقوق عامه، در جریان بازدید از گمرک فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره)، تصمیمات لازم به منظور شتاب بخشی به روند ترخیص کالاهای موجود اتخاذ گردید و بر این اساس، دستگاه های متولی مکلف شدند نسبت به بسیج تمامی امکانات برای تعیین تکلیف فوری اقلام دپو شده در محوطه و انبارهای این گمرک، به سرعت اقدام نمایند.

دادستان عمومی و انقلاب تهران تصریح کرد: طی جلسه ای که پیش از آغاز بازدید با مسئولان حاضر در محل داشتیم، مصوب شد تا همین امروز حدود ۱۷ تن مواد اشتعال زای موجود در انبارهای گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) به منظور جلوگیری از هرگونه خطر احتمالی به محل مناسب دیگری منتقل شوند.

وی در ادامه افزود: همچنین مقرر شده است که مسئولان گمرک جمهوری اسلامی ایران ظرف ۲ ماه تا ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ نسبت به تحویل همه کالاهای متروکه موجود در انبارهای فرودگاه امام خمینی (ره) به سازمان اموال تملیکی اقدام نمایند و سازمان اموال تملیکی نیز مکلف است در مهلت ۳ ماهه این کالاها را از طریق فروش و مزایده تعیین تکلیف کند.

صالحی افزود: علاوه بر این مقرر شده است که با انعقاد قرارداد اجاره بین گمرک جمهوری اسلامی ایران و سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی، انبارهای مورد نیاز اموال تملیکی توسط گمرک در اختیار این سازمان قرار گیرد تا در نتیجه آن با رفع مشکلات موجود، سازمان اموال تملیکی فضای مناسبی را برای نگهداری کالاها و تعیین تکلیف هر چه زودتر اقلام در اختیار خود داشته باشد.

این مقام قضایی در پایان تأکید کرد: دادسرای عمومی و انقلاب تهران از باب صیانت از حقوق عامه، نظارت بر اجرای قانون و رسیدگی به جرایم و تخلفات احتمالی به موضوع تعیین تکلیف کالاهای موجود در گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) ورود نموده است و امیدواریم در راستای عمل به دستورات ریاست محترم قوه قضاییه، ضمن تعیین تکلیف این اقلام پس از سال ها بلاتکلیفی، از تحمیل خسارات ناشی از تأخیر به وجود آمده به بیت المال و تجار و واردکنندگان، جلوگیری شود.

انتهای پیام


[ad_2]
منبع
همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان